Προς το περιεχόμενο

Ελατωματικα οργανα - Τοποθέτηση Γ. Στόλλα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν έβγαζε το site κάτι υπέρ του Στόλα θα συμφωνούσα. Όταν όμως η πλειοψηφία των όσων βγαίνουν είναι παράπονα και προς αυτόν και κανένα δε λογοκρίνεται, έστω στο παραμικρό, τότε όχι, δε δικαιολογείται

 

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε matawan, κατανοώ τον σκεπτικισμό και τις επιφυλάξεις σου, άλλωστε ζούμε σε πονηρούς καιρούς και ίσως να γινόμαστε καχύποπτοι από φυσική αντίδραση.

 

Όμως θα πρέπει να γίνουν ξεκάθαρα κάποια πράγματα...

 

Όπως σωστά αναφέρθηκε από διάφορα παιδιά στα προηγούμενα posts, αν υπάρχει κάποιο site που έχει κρατήσει σκληρή στάση απέναντι στους εγχώριους εμπόρους, αυτό είναι το Noiz. Ουδέποτε υπήρξε κάποια παρότρυνση εκ μέρους του Yameth υπέρ του Στόλλα, ουδέποτε αναφέρθηκε κάτι στο Noiz που θα μπορούσε να αυξήσει τις πωλήσεις του συγκεκριμένου αντιπροσώπου (εκτός από γνώμες απλών μελών, ελπίζω να μην ψαχνόμαστε και για τέτοια κουφά).

 

Όσο για την τοποθέτηση του Γιάννη Στόλλα στο παρόν thread, ακόμα κι αν έγινε κατόπιν μεσολάβησης του Yameth ποιό είναι το πρόβλημα; Μήπως ο Yameth βγήκε να υποστηρίξει τον κύριο Στόλλα; Μόνος του μίλησε ο άνθρωπος, το θέμα θα ήταν αν είχε τον admin ως δικηγόρο αλλά στην προκειμένη δεν είδα κάτι τέτοιο.

Εξάλλου, και άλλοι έμποροι έχουν αποπειραθεί να συμμετάσχουν στο Noiz κατά καιρούς. Οι περισσότεροι απέτυχαν παταγωδώς και το γεγονός ότι η κουβέντα αυτού του thread κύλισε πολύ καλά σημαίνει ότι ο κύριος Στόλλας είχε ουσιώδη πράγματα να πει. Το αν ενημερώθηκε για την κουβέντα από τον Yameth δεν με απασχολεί, είναι το ίδιο με το να πετύχαινε τυχαία το θέμα.

 

Κλείνοντας, θέλω να σου ξαναπώ ότι καταλαβαίνω τη στάση σου αλλά σε παρακαλώ να μην δίνεις βαρύτητα σε θέμα που προφανώς δεν υπάρχει. Άλλωστε, ηλίθιοι είμαστε όλοι εμείς και θα δεχόμασταν να μείνουμε σε ένα forum αν ξέραμε ότι ο admin είναι τσιράκι κάποιων συμφερόντων; ;)

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1

5 χρονια παρακολουθω το νοιζ και δεν δοθηκε η παραμικρη αφορμη.

ειναι  απολυτα αξιοκρατικος και ουδετερος με κεφαλαια.

προσωπικα μου εμπνεει εμπιστοσυνη αλλιως δεν θα συνεχιζα να ειμαι εδω.

www.myspace.com/costaexarhos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΑ ΚΑΛΑ, αν έβγαζε κάτι εξόφθαλμα θετικό υπέρ της επιχείρησης, τότε  το ΦΟΡΟΥΜ θα ήταν ΦΕΡΕΦΩΝΟ! Ενα φόρουμ το οποίο εν μέρει θίγει θέματα που άπτονται εμπορικών διαδικασιών και συνεπώς συμφερόντων, οφείλει να είναι ΑΠΟΛΥΤΑ διαφανες. ΣΕ ΚΑθΕ ΕΠΙΠΕΔΟ. H μεσολάβηση, λοιπόν, του οποιουδήποτε administrator, προς κάποιον έμπορο, για απάντηση σε κατηγορίες προς την επιχείριση του, εκλαμβάνεται ως ευνοϊκή μεταχείριση. Αν, λοιπόν, ο κύριος Στόλλας, αυθόρμητα, χωρίς καμία συνεννόηση, μπήκε μια ημέρα στο φόρουμ, έκανε register, τοποθετήθηκε επώνυμα, χωρίς καμία προτερη επικοινωνία με τον κύριο Yameth, τότε εγώ έχω ξοδέψει αδίκως τον χρόνο μου και αδίκως σπατάλησα και τον δικό σας. Αν ,όμως, έγινε διαφορετικά, τότε αυτό είναι ή δεν είναι μεμπτό?

 

It's a shame stupidity isn't painful.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραια..και αν λοιπον πηρε τηλ ο yameth τον στολλα...και τι εγινε;δεν σε ενδιαφερουν αυτα που ειπε ο στολλας;σε ενδιαφερει μονο αν ηταν αθυορμητη η απαντηση;σου φαινεται να ..υποκρινεται σε οσα λεει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...όσα είπε ο κύριος Στόλλας ήταν εξαιρετικά ευστοχα, ενημερωτικά και όπως προείπα, χάρηκα διαβάζοντας το κείμενο του. Όμως σε ενα "δημοκρατικό" φόρουμ τέτοιου τύπου ενέργειες (παίρνω τηλέφωνο τον Στόλλα και του λέω, έλα σε κατηγορούν, βγες να απαντήσεις) εκ μέρους της διοίκησης είναι μεμπτές γιατί συντελούν στο να διασκευάζονται εντυπώσεις. Και, μιλώντας προσωπικά, σε εμένα αυτό το πράγμα λειτούργησε. Οι όποιες ενστάσεις είχα με την συγκεκριμένη επιχείρηση ως καταναλωτής, μπήκαν σε δεύτερη μοίρα, κυρίως εξαιτίας της φαινομενικά ΑΥΘΟΡΜΗΤΗΣ ΚΑΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΟΥΣ παρεμβασης. Γιατί κάθε σπουδαγμένος, έξυπνος και μέσα στην εποχή του επιχειρηματίας ξέρει να αρθρώσει λόγο.

It's a shame stupidity isn't painful.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

H μεσολάβηση, λοιπόν, του οποιουδήποτε administrator, προς κάποιον έμπορο, για απάντηση σε κατηγορίες προς την επιχείριση του, εκλαμβάνεται ως ευνοϊκή μεταχείριση.

Λάθος κάνεις εδώ.

Η δουλειά ενός δημοσιογράφου είναι να παίρνει απαντήσεις και να διασταυρώνει τις πηγές του φίλε μου.

 

Πάντως απ' ότι βλέπω τώρα διάβασες το κυριότερο μέρος της συζήτησης που ήταν αυτό που λέει ο τίτλος.

Λάβε υπ'όψη σου επίσης ότι ζητήθηκε τηλεφωνικά από όλους τους αντιπροσώπους να τοποθετηθούν πάνω στο θέμα.

 

Εχε υπ' όψη ότι αν είχε κυκλοφορήσει έστω και σαν συνέντευξη σε κάποιο έντυπο περιοδικό θα θεωρείτο αποκλειστική επιτυχία ενώ εσύ το κάνεις να φαίνεται... περίεργο.

Δεν παραπλανάται κανείς. Τοποθέτηση είναι.

Το Noiz είναι ανοιχτό για κάθε σχετικό συντελεστή όλων αυτών που συζητάμε καθημερινά. Τώρα αν θεωρείς ότι η συμβολή μου στο να γράψει ο Γ. Στόλλας ήταν σημαντική, (ευχαριστώ) τότε ίσως να αρχίσω να σκέφτομαι τη συνεργασία και με τους υπόλοιπους αντιπρόσωπους... ίσως έτσι μάθουμε όλοι τι σκέφτονται. (πλάκα κάνω... ) :)

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

αγαπητέ harilatron, θεωρείς αδικαιολόγητο τον σκεπτικισμό μου?η μόνη τοποθέτηση που έχω δει στο noiz είναι του κυρίου στόλλα,

....

 

Ναι... έχουν προσπαθήσει κι άλλοι αλλά τις τοποθετήσεις τους τις σβήνουμε και οι ίδιοι τρώνε ban. ;D

 

Αγαπητέ matawan,  έχουν υπάρξει κι άλλες τοποθετήσεις, λιγότερο ευγενικές που οδήγησαν σε καθόλου αξιομνημόνευτους "διαλόγους" :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

"Πάντως απ' ότι βλέπω τώρα διάβασες το κυριότερο μέρος της συζήτησης που ήταν αυτό που λέει ο τίτλος"

 

Κύριε Yameth, μπορείτε να μου εξηγήσετε τί εννοείτε με αυτή φράση?

Ότι ανατρέχετε στις κινήσεις μου στο φόρουμ προς αντληση επιχειρηματολογίας?

Αρνούμαι να πιστέψω οτι κάτι τέτοιο συμβαίνει. Πάντως το thread το έχω παρακολουθήσει και παλιότερα, προς πληροφόρηση σας.Επιπλέον, η θέση σας εδώ είναι αυτή του δημοσιογράφου, ή του διαχειριστή?

 

 

 

 

It's a shame stupidity isn't painful.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί κάθε σπουδαγμένος, έξυπνος και μέσα στην εποχή του επιχειρηματίας ξέρει να αρθρώσει λόγο.

 

ωραια και εσυ κοιτας τον λογο ή τις πραξεις του;γιατι το 99% οσων ξερω εδω μεσα κοιτανε τις πραξεις...νομιζω οτι σου αρεσει να ..τρωγεσαι μονος σου...δεν υπαρχει καμια θεωρια συνομωσιας φιλε..αν ησουν καιρο στο νοιζ θα το ειχες καταλαβει... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου