Προς το περιεχόμενο

Ελατωματικα οργανα - Τοποθέτηση Γ. Στόλλα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εδω που τα λεμε, καλο θα ηταν ο καθενας μας να ειχε καποια σχεση με καποιον αντιπρόσωπο μπας και μπορουσαμε να τους πείσουμε να γραφουν απαντησεις στο Noiz. Καλημέρα σας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Να καλησπερίσω πάλι όλους όσους συμμετέχουν στο thread (εχθρούς και φίλους). Ή να καλημερίσω καλύτερα γιατί ξεκίνησα να γράφω 2 η ώρα τη νύχτα. Αν μη τι άλλο ο τίτλος του thread επέβαλε να ξανα - τοποθετηθώ. Λόγω όμως υποχρεώσεων καθυστέρησα και σε αυτό φταίω. Ήθελα όμως να κατακάτσει ο κουρνιαχτός (chic) και στο θέμα της τοποθέτησης μου και στο θέμα του Yameth και τώρα που ηρέμησαν κάπως τα πράγματα οφείλω να σας κάνω κάποιες αποκαλύψεις σχετικά με την “συνομωσία του Noiz” .

 

 

Θέμα Α. Σχετικά με το πρώτο θα’ θελα να πω τα έξης: Θέλω να ευχαριστήσω αυτούς που είδαν την συμμετοχή μου στο thread με καλό μάτι και όχι μια ευκαιρία για να επηρεάσω, δημιουργήσω εντυπώσεις ή «πουλήσω» τέλος πάντων. Εξού και η στάση μου ήταν κυρίως αμυνόμενου και όχι επιτιθέμενου καθώς μεταξύ άλλων κατηγορηθήκαμε σαν εταιρεία και για πολλά ανυπόστατα. Ευκαιρίας δοθείσης είπαμε και άλλα ωραία πράγματα που πιστεύω να ωφέλησαν πρωτίστως εσάς ως καταναλωτές. Κάποιοι συνεργάτες μου τότε (μουσικοί και αυτοί) με απέτρεπαν από το να συμμετέχω καθώς φοβήθηκαν ότι θα κανιβαλιστούμε σαν εταιρεία κλπ κλπ. Έχω αντίθετη άποψη και αυτό φάνηκε με την συμμετοχή μου. Η εταιρεία που διοικώ έχει πρόσωπο και ευθύνη και δεν είναι μια απρόσωπη μηχανή κέρδους όπως κάποιοι θέλουν να βλέπουν κάθε επιχειρηματική δραστηριότητα στα μουσικά όργανα. Είναι πράγματι δύσκολο σε μια αγορά να ευχαριστήσεις όλον τον κόσμο και μάλιστα σε μια αγορά που πάσχει αλλά και που αλλάζει συνέχεια. Αυτό που μπορώ εγώ να σας βεβαιώσω –και δεν γλύφω κανέναν ο Yameth το ξέρει- ότι με εντυπωσίασε η ποιότητα και η σπιρτάδα των συμμετεχόντων (κατά πλειοψηφία) τους οποίους και θεωρώ ότι πιο αντιπροσωπευτικό σαν τοπικό μουσικό αγοραστικό κοινό. Η φήμη που πλανάται και θέλει τους μουσικούς και γενικά τους καλλιτέχνες (επαγγελματίες ή ερασιτέχνες) ανεγκέφαλους καταρρίπτεται εδώ στο noiz. Είδα στις απαντήσεις σας δομημένη σκέψη (και η καχυποψία τέτοια είναι), αναλυτική κρίση, περισσότερο καλή διάθεση από κακή και πολύ χιούμορ, Σαν τέτοιο σύγχρονο αγοραστικό κοινό λοιπόν πρέπει να σας αντιμετωπίζουν όλοι όσοι προσπαθούν να σας «πουλήσουν» προϊόντα και μην συμβιβάζεστε με τίποτα λιγότερο. Εμείς προσπαθούμε και όπου τα καταφέρνουμε μας τιμάτε. Όπου δεν τα καταφέρνουμε να μας ενημερώνετε καθώς το εταιρικό e-mail μας λειτουργεί και σαν κυτίο παραπόνων….

 

 

Θέμα Β. (Που μας προέκυψε). Η συνεργασία της Βενέδικτος Στόλλας με τον Yameth ή κατά κόσμο Γιάννη Μεθενίτη και Administrator του Noiz ξεκίνησε 2.5 χρόνια πριν και ο Γιάννης λόγω πείρας ανέλαβε το πόστο του υπεύθυνου marketing στην εταιρεία. Γνωριζόμασταν από πιο παλιά αλλά βλεπόμαστε κυρίως από την επαγγελματική σχέση που είχαμε (καθώς η B.Στόλλας ήταν πελάτης του Noiz μέσω πληρωμένων διαφημιστικών καταχωρήσεων). Όταν ο Yameth ανέλαβε τα νέα του καθήκοντα (και μετακόμισε στη Πάτρα) συμφωνήσαμε με δική μου πρόταση ότι η διαφήμιση της Β.Στόλλας πρέπει να κοπεί στο Noiz γιατί λόγω της νέας σχέσης θα δημιουργούσε πιθανό πρόβλημα στο Noiz αλλά και στη Β.Στόλλας καθώς η αμεροληψία ενισχύει ένα δημοκρατικό forum μεν αλλά και μια διαφημιστική και ενημερωτική εταιρική καμπάνια δε! Επίσης το διαφημιστικό budget της εταιρείας δεν μπορεί να πληρώνει σαν προμηθευτή τον ίδιο τον εργαζόμενο στην εταιρεία. Έτσι κι έγινε και όπως ίσως προσέξατε η B.Στόλλας έχει να διαφημιστεί στο Noiz 2.5 χρόνια. Τώρα βέβαια που δεν υπάρχει πλέον η συνεργασιακή σχέση καθώς ο Γιάννης έπρεπε να επιστρέψει στην Αθήνα (η θέση χήρεψε, όσοι πιστοί προσέλθετε με βιογραφικό ;)) αλλά και να ενισχύσει την παρουσία του στο Noiz (οι υποχρεώσεις του δεν του επέτρεπαν να ασχολείται περισσότερο) η ενημερωτική μας καμπάνια θα επιστρέψει διακριτικά.

 

Τώρα για έμμεση διαφήμιση της Β.Στόλλας στο Noiz ούτε λόγος. Όπως αναφέρθηκε στο thread, οι σίγουρα κερδισμένοι από το Noiz είναι οι επιχειρήσεις εκτός Ελλάδος… Αλλά όποιος δει κάτι στοχευόμενο θετικά για τη Β.Στόλλας στο Forum τα τελευταία χρόνια από συντελεστή του Noiz να μας το δείξει... Η συνεργασία με τον Yameth ήταν πολύ καλή λόγω ότι είναι αξιόλογος άνθρωπος και επαγγελματίας αλλά για να κάνω χιούμορ, λόγω της ιδιότητας του μάλλον κακό μας έκανε στο Noiz παρά καλό…Μετά λοιπόν τη συνωμοσία του Roswell άλλη μια βγήκε στην επιφάνεια και ελπίζω να διαλευκάνθηκε…   

 

 

Κλείνοντας ελπίζω όσα γράφω να μην «σκανδαλήσουν» κανένα καθώς λόγω της αμεσότητας και του παρείστικου του μέσου γράφω όπως αισθάνομαι χωρίς να σκέπτομαι αν κάτι είναι ή δεν είναι πολιτικώς ορθό. Εύχομαι σε όλους καλό καλοκαίρι, καλές διακοπές και μην παρατήστε τη μουσική για κανένα και τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου