Προς το περιεχόμενο

Ελατωματικα οργανα - Τοποθέτηση Γ. Στόλλα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και ενώ το θέμα ακόμα έχει ως τίτλο ελλατωματικά όργανα και η τοποθέτηση του κ. Στόλλα, όλοι συνεχίζουν να το μετατρέπουν, απ έξω είν φθηνότερα τι έχεις να μας πεις κυρ Στόλλα και μαγαζί.......

 

ό, τι νά ναι......

 

και γω Carefour αγοράζω φτηνότερα ντομάτα από τον Σκλαβενίτη. Άμα και ο γαύρος είναι Τουρκίας έχει άλλη τιμή από Ευβοικού, γιατι ψαρά της γειτονιάς με κοροιδεύεις!!!!

 

 

OK. Όντως το θέμα έχει ξεφύγει λίγο από τον τίτλο, αλλά η τοποθέτηση του κ. Στόλλα δεν αναφέρεται μόνο στο περιστατικό με το ελαττωματικό όργανο αλλά σε πολύ γενικά θέματα που σχετίζονται με την αγορά και μας αφορούν όλους.

 

Μια και το έθεσες, νομίζω ότι και οι τοποθετήσεις του τύπου "στον Thomann όλα είναι φθηνότερα" ή "στο Carrefour όλα είναι φθηνότερα" είναι επιεικώς αφελείς. Συγγενής μου με τεράστια εμπειρία στο εμπόριο μου είχε πει κάποτε ότι τελικά οι πιο άπληστοι έμποροι είναι ακριβώς τα μεγάλα καταστήματα του εξωτερικού. Η λογική είναι ότι ενώ μπορεί να έχουν πολύ καλές τιμές σε κάποια σχετικά ακριβά προϊόντα (για τα οποία ο καταναλωτής κάνει έρευνες αγοράς) μπορεί να είναι ακριβότερα και από το μαγαζάκι της κυρα-Μαρίας στη γειτονιά σε κάποια φτηνότερα προϊόντα (με τα οποία ο καταναλωτής δεν πολυασχολείται, αλλά σχεδόν πάντα αγοράζει αν έχει μπει στο site/μαγαζί). Αυτό το έχω επιβεβαιώσει πολλές φορές από τότε. Για παράδειγμα, στο γνωστό Γερμανικό μαγαζί μπορεί να αγοράσω μία κιθάρα όντως 100-150 ευρώ φτηνότερα από την καλύτερη τιμή που θα μου κάνει Έλληνας έμπορος, αλλά αν τη συνοδέψω με θήκη, stand, 10 σετ χορδές, καθαριστικά κλπ. υπάρχει μεγάλη πιθανότητα ότι κερδίσω από την κιθάρα να το χάσω στα αξεσουάρ.

 

Πιστεύω ότι αν οι Έλληνες αντιπρόσωποι και έμποροι βελτιωθούν σε πολύ συγκεκριμένα σημεία, δηλ. (α) συμπεριφορά προς τον πελάτη, (β) λογικές αναγραφόμενες τιμές, (γ) διαθεσιμότητα προϊόντων και (δ) καλύτερο after sales, η ανάγκη για τους διάφορους Θωμάδες θα εκλείψει προς το συμφέρον ΟΛΩΝ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε παιδάκια μου καλα. Πότε υπήρξε έλληνας που να μην ενδιαφερθεί για την απλη λιτή κονόμα?

 

O Νακας. Οσον αφορά τις τιμές του είναι απόλυτα λογικός (τουλάχιστον στα προϊόντα που έχω αγοράσει)

 

 

 

πλάκα κάνεις.

Βέβαι σε software κλπ ίσως αλλά σε άλλα πράματα άστα να πάνε...τώρα τελευται κάτι γίνεται,αλλά και πάλι...

 

 

καθόλου .

Μεχρι την τώρα εμπειρία μου ψηφίζω νάκα δαγκωτό. Αν και η επόμενη αγορά μου θα είναι απο τον θωμά.

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Νακας. Οσον αφορά τις τιμές του είναι απόλυτα λογικός (τουλάχιστον στα προϊόντα που έχω αγοράσει)

 

ή μας δουλεύεις ή.......πείτε κάτι ρε παιδιά... :D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΉΜΑΡΤΟΝ ρε παιδιά...Ο Νάκας λογικές τιμές;; ??? ??? ???;;;;;;; Είναι σαν να μου λες ότι ο Χατζηγιάννης γράφει ποιοτική μουσική. :-X..(άσχετο αλλά σωστό). :D 8)..

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι και ο νάκας και ο στόλλας και όλοι έχουν ΚΑΙ λογικές τιμές! Όπως έχει και το thomann και άλλα Online έχουν ΚΑΙ παράλογες. Σταματήστε την γκρίνια και γίνετε ενεργοί καταναλωτές!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Agreed!

Από τις πιό σωστές τοποθετήσεις flea..... έτσι είναι... το χουμε ξαναπεί τιμές πλέον να φάν και οι κότες τόσο εδώ τόσο εκεί τόσο παραπέρα.

 

Καταναλωτική ωρίμανση είναι αυτό που υπολείπεται.... κανείς δεν σε υποχρεώνει με το που θα μπεις κάπου να αγοράσεις, και να το κράξεις κατόπιν....

 

Όμως το after sales σε ελλατωματικό προιόν όπως ξαναείπαμε είναι θέμα....

 

Και μάλλον αντιμετωπίζεται επαγγελματικά στην χώρα μας..... τουλάχιστον όσο φαίνεται ως τώρα.

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Νακας. Οσον αφορά τις τιμές του είναι απόλυτα λογικός (τουλάχιστον στα προϊόντα που έχω αγοράσει)

 

ή μας δουλεύεις ή.......πείτε κάτι ρε παιδιά... :D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

Mιλούσα για το Motif es6 . Όταν το πήρα έκανε λιγότερο απο όσο το έδινε ο Θωμάς.

Πχ το Motif Xs 6 o Θωμάς το δίνει 2400 και 3 χρόνια εγύηση ο Νάκας 2450 και 2 χρόνια εγύηση .

το Virus απο την άλλη θυμόμουν οτι δεν είχαν διαφορα στην τιμή αλλά τωρα μου λέει οτι το δίνει 150 ευρώ ακριβότερα ο Νάκκας. Χμμ περίεργο μάλλον ο Θωμάς του έριξε την τιμή. Τελικά το επιβεβαίωσα όντος ήταν ίδια η τιμή αλλά ο Θωμάς ρίχνει τις τιμές του πολυ πιο εύκολα απο τον Νάκα.

 

Πάντως σε σχέση με άλλους μια χαρά τον βλέπω. Πριν απο ένα χρόνο το CLAVIAR NORD MODULAR G2 απο άλλο κατάστημα ( απο εκεί πήρα το MicroKorg λιγό πρίν πάρω το Μοτίφ απο τον Νάκα) το έδινα στα 2400 ευρώ( με την επέκταση 2890)!!!! όταν ο Θωμάς το έδινα στα 2000!!! (τωρα ο Θωμάς το δίνει στα 1700, με επέκταση 2020). Απο την άλλη δίναν το Alesis ION (αυτοι που μου πούλησαν το ΜΙΚΡΟ , κεντρικό κατάστημα Αθήνα απλώς ξεχνάω το όνομα) στα 700 ευρώ ΜΙΛΑΜΕ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΠΡΙΝ!!!! ο Θωμας ΤΩΡΑ το δίνει 755 !!!.

 

Chaos!!!θα σημφωνήσω με τον fleamail ψαχτε το μάγκες αυτή είναι η μόνη εγγύση.

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι κυριε Στολλα.Το ξερουμε οτι ειστε ο master of the universe.Aλλα να δοκιμασουμε ενα οργανο η εναν ενισχυτη για 10 λεπτα δεν θα χαλασει το image του μαγαζιου (ακους εκει ραντεβου..στον γιατρο παμε?).Ενταξει τωρα να ερχεται καθε 5 λεπτα ο καθε ασχετος γυφτος και να δοκιμαζει οτι εχετε στην βιτρινα παζαρευοντας τις τιμες κιολας δεν ειναι οτι καλυτερο για μια επιχειρηση. Tωρα κατα ποσο πουλαει το καταστημα σας με τις δολοφονικες τιμες που εχετε(δεν φταιτε εσεις,το συστημα σας αναγκαζει) δεν ξερω..Ενταξει φερνετε τις top μαρκες στον χωρο,αλλα απευθυνεστε σε ελληνα καταναλωτη.Εδω οι αμερικανοι σκεφτονται να δωσουν 2500 δολλαρια για μια gibson (custom παρακαλω),θα δωσει ο ελληνας 4000 (η καπου τοσο που κοστολογουνται στην Ελλαδα) για το ιδιο μοντελο?Παντως σας δινω συγχαρητηρια που κανατε αυτην την τολμηρη κινηση να φερετε τοσο καλες και ποιοτικες μαρκες στην Ελλαδα.Εχουμε πηξει στα φτηνομοντελα και στις ερασιτεχνικες αηδιες που προωθουν οι περισσοτεροι.Συγγνωμη για το χωσιμο,αλλα χαιρομαι που υπαρχει στην πολη μου καταστημα με ποιοτικο μουσικο εξοπλισμο,και ας χρειαζεται ραντεβου για να δοκιμασω ενα mesa boogie.Oσο για το service που παραπονιουνται αρκετοι,υπαρχουν καταστηματα και ανθρωποι αποκλειστικα για αυτη την δουλεια.Εγω προσωπικα δεν εχω παει την κιθαρα μου ποτε για service στο καταστημα απο το οποιο την αγορασα.Γιατι πολυ απλα ξερω οτι εκει επικεντρώνονται στο να τις πουλανε.Και αυτα τα πατριωτικα του στυλ ας στηριξουμε την χωρα μας προτιμωντας ελληνικα καταστηματα...ειναι bullshit.Ο κοσμος κυνηγαει την καλυτερη προσφορα,και αν την βρει στον οποιοδηποτε THOMANN,μαγκια του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως για να λέμε και του στραβού το δίκιο , είμαστε σπάταλοι και ας μην μας περισεύει το χρήμα. Ο έλληνας αν δεν καταχρεωθει δεν νιώθει οτι ζεί. Κάνει και ποίημα.  ;D

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως για να λέμε και του στραβού το δίκιο , είμαστε σπάταλοι και ας μην μας περισεύει το χρήμα. Ο έλληνας αν δεν καταχρεωθει δεν νιώθει οτι ζεί. Κάνει και ποίημα.  ;D

 

 

Είναι και αυτό.

Και επαναλαμβάνω,και βέβαια είναι μπουρδες αυτα του στυλ ''ολα στον thomann είναι πιο φθηνά '' κλπ.Το κάθε αντικείμενο το ψάχνεις να δεις που είναι η οικονομικότερη (όχι φτηνότερη) προσφορά.

Στα προινόντα που ανέφερε ο kilon όπως είπα δε γνωρίζω,δεν ασχολουμαι με αυτά,σε αυτά που ασχολουμαι το συγκεκριμένο μαγαζί είναι ...αστα καλύτερα.

 

 

 

Ενα μεγάλο +1 στον flea για το σχόλιο του.Καλή η γκρίνια,αλλά ο καθένας θα πρέπει να κάνει τις επιλογές του σαν ώριμος καταναλωτης,είτε αυτες είναι απο την εγχώρια αγορά είτε απο έξω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου