Προς το περιεχόμενο

Alesis andromeda A6 ΠΡΟΣΟΧΗ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Nαι το θέμα είναι το ANDROMEDA αλλά το γεγονός οτι ο άλλος σου κάνει μια διόρθωση δε σημαίνει οτι στη λέει κιόλας.

 

Στη θέση σου αν ήθελα να μείνω στην αρχική μου τοποθέτηση δεν θα έκανα edit το post μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

Ruffneck....μην αρπάζεσαι...είμαι σίγουρος ότι ο Αlchemist δεν ήθελε να σε προσβάλει   :)

(Ούτε ο korg_nikos)

Δε μου λές? Αυτό το Alesis andromeda A6...κατά τα άλλα είναι καλό μηχάνημα?  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ruffneck....μην αρπάζεσαι...είμαι σίγουρος ότι ο Αlchemist δεν ήθελε να σε προσβάλει  :)

(Ούτε ο korg_nikos)

Δε μου λές? Αυτό το Alesis andromeda A6...κατά τα άλλα είναι καλό μηχάνημα?  :)

 

Ρε παιδιά να ξεκαθαρίσω κάτι, δεν αρπάχτηκα απλά το θεώρησα ανόητο και η απάντηση που έδωσα ήταν απλώς για να διευκρινίσω ότι όλοι κάνουμε λάθη ορισμένες φορές όταν γράφουμε αλλά δεν είναι και σωστό όμως να απαντάμε με τέτοιου είδους φράσεις(Γ@μώ τα ελληνικά που ξέρουμε δηλαδή! ).

Αυτό είναι στην κρίση του κάθε μουσικού εμένα προσωπικά που αρέσει γιατί μπορείς να κάνεις τρελή επεξεργασία του ήχου καθώς και ότι  σολάρει τρελά,  δεν θα το αγόραζα όμως στην  υπάρχουσα περίοδο άμα δεν δω από την ίδια την ALESIS να κάνει κίνηση για update από τη στιγμή που το λειτουργικό κολλάει και δεν το λέω εγώ αλλά τύποι που το έχουν στην κατοχή τους.

Dance music will never die!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ελαγα να ξεχαστεί το θεμα, μην χαλάμε την παρέα, Αφοιστε το. lol

 

Το andromeda το έδωσε επίσης ενας φίλος για προβλήματα αστάθειας.

 

Κριμα, μια φορά το έχω δεί και είναι πραγματικα εντυπωσιακό και με επιβλητικους αναλογικούς ογκώδεις ήχους.

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει, καταλάβαμε ποιός είναι ο εμπαθής και τα λοιπά εδώ μέσα. ::)

 

Αρχικά παρακαλώ τους mods να σβήσουν τα στοιχεία μου (τουλάχιστον το επώνυμο και το όνομα του πατέρα μου) από τα post του ruffneck, αν ήθελα να τα μάθει όλος ο κόσμος θα τα έλεγα δημόσια ο ίδιος, δεν θα περίμενα άτομα που δεν έχω συναντήσει στη ζωή μου.

 

Να προσθέσω ότι δεν είχα πρόθεση να προσβάλλω κανέναν, όμως μου είναι εξίσου δύσκολο με τα greeklish να διαβάζω κακογραμμένα ελληνικά. Και ναι, γ@μώ τα ελληνικά που ξέρουμε (ομαδικώς μιλάω) δεδομένου ότι πάμπολλα posts στο Noiz είναι βουτηγμένα στην ανορθογραφία.

 

Όσο για το Andromeda, είναι πολύ καλό μηχάνημα αλλά για τα λεφτά που κοστίζει και για τη μούρη που προσπαθεί να προωθήσει, θα επέλεγα κάτι άλλο. Υπάρχουν (κατά τη γνώμη μου) καλύτερα synths στα 2+ χιλιάρικα που είναι η τιμή του Andromeda. Μιλώντας για αναλογικό synth, μάλλον το Poly Evolver και το Prophet 08 αξίζουν περισσότερο τον τίτλο αφού όπως είχε επισημάνει ο korg_nikos παλιότερα, το Andromeda απλά παράγει αναλογική κυματομορφή αλλά η επεξεργασία της γίνεται με ψηφιακά μέσα.

 

Υ.Γ. Ruffeneck, έχεις pm.

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει, καταλάβαμε ποιός είναι ο εμπαθής και τα λοιπά εδώ μέσα. ::)

 

Αρχικά παρακαλώ τους mods να σβήσουν τα στοιχεία μου (τουλάχιστον το επώνυμο και το όνομα του πατέρα μου) από τα post του ruffneck, αν ήθελα να τα μάθει όλος ο κόσμος θα τα έλεγα δημόσια ο ίδιος, δεν θα περίμενα άτομα που δεν έχω συναντήσει στη ζωή μου.

 

Να προσθέσω ότι δεν είχα πρόθεση να προσβάλλω κανέναν, όμως μου είναι εξίσου δύσκολο με τα greeklish να διαβάζω κακογραμμένα ελληνικά. Και ναι, γ@μώ τα ελληνικά που ξέρουμε (ομαδικώς μιλάω) δεδομένου ότι πάμπολλα posts στο Noiz είναι βουτηγμένα στην ανορθογραφία.

 

Όσο για το Andromeda, είναι πολύ καλό μηχάνημα αλλά για τα λεφτά που κοστίζει και για τη μούρη που προσπαθεί να προωθήσει, θα επέλεγα κάτι άλλο. Υπάρχουν (κατά τη γνώμη μου) καλύτερα synths στα 2+ χιλιάρικα που είναι η τιμή του Andromeda. Μιλώντας για αναλογικό synth, μάλλον το Poly Evolver και το Prophet 08 αξίζουν περισσότερο τον τίτλο αφού όπως είχε επισημάνει ο korg_nikos παλιότερα, το Andromeda απλά παράγει αναλογική κυματομορφή αλλά η επεξεργασία της γίνεται με ψηφιακά μέσα.

 

Υ.Γ. Ruffeneck, έχεις pm.

 

Ρε Alchemist δεν μίλησα για το τι είναι καλύτερη επιλογή (για να μπούμε και στο θέμα λίγο). ::) Απλώς μια ενημέρωση έκανα στα παιδιά που ψήνονται να το αγοράσουν, καλό είναι να το τσεκάρουν καλά για να μην την πατήσουν.

 

Θεωρώ άδικο το -1 στο κάρμα μου από την στιγμή που δεν έχω προσβάλει κανέναν.Και αν ήταν για τα στοιχειά του Ανδρέα τότε ο ίδιος γιατί δεν έχει τίποτα.Δεν νομίζω ότι είναι σωστό να κάνουμε διακρίσεις επειδή είναι ο GATE KEEPER.

 

Dance music will never die!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψιλο offtopic αλλα επειδη βλεπω συνεχως τωρα τελευταια ολες οι συζητησεις να γυρνανε σε ορθογραφικο flame, ενα suggestion απο πλευρας μου: (ελληνικος) Firefox. Μια χαρα browser, open source κλπ και επιπλεον παρεχει ορθογραφικη υποστηριξη στα ελληνικα.

 

Οταν στηθει σε ρωταει αν θελεις ορθογραφο. Διαλεγεις και τους δυο ελληνικους, τους στηνει μονος του και παπαλα. Μετα, σε καθε φορμα οπως αυτη των σχολιων, δεξι click και ορθογραφικος ελεγχος.

 

(Προλαβαινω: Ναι, εγω το ειχα φτιαξει στο παρελθον το plugin που προτεινω. Οχι, ουτε εγω το χρησιμοποιω γιατι μου αρεσει να γραφω ατονα).

 

Τωρα βεβαια εκφρασεις "οσοι το εβαλαν ειναι πολυ ατυχη" δεν θα τις πιασει γιατι ορθογραφικα οι λεξεις ειναι σωστες, αλλα ισως περιοριστουν πολλα απο τα spellchecking related flames...

 

 

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε Alchemist δεν μίλησα για το τι είναι καλύτερη επιλογή (για να μπούμε και στο θέμα λίγο). ::) Απλώς μια ενημέρωση έκανα στα παιδιά που ψήνονται να το αγοράσουν, καλό είναι να το τσεκάρουν καλά για να μην την πατήσουν.

Απάντησα στον Harilatron που έκανε σχετική ερώτηση. Έκανες σωστά την ενημέρωση, αφού προέκυψε και κάποια άλλη ερώτηση σχετική με το Andromeda, θεώρησα καλό να εκφέρω γνώμη πάνω σε αυτή.

 

Θεωρώ άδικο το -1 στο κάρμα μου από την στιγμή που δεν έχω προσβάλει κανέναν.Και αν ήταν για τα στοιχειά του Ανδρέα τότε ο ίδιος γιατί δεν έχει τίποτα.Δεν νομίζω ότι είναι σωστό να κάνουμε διακρίσεις επειδή είναι ο GATE KEEPER.

1. Δεν είχα καταλάβει ότι ο τίτλος του gate keeper σημαίνει ότι είμαι (ή οι υπόλοιποι τιτλούχοι) στο απυρόβλητο. Καμία σχέση ρε παιδιά, σταματήστε αυτό το μύθο του "υπεράνω κριτικής gate keeper" γιατί δεν ισχύει! Απλό μέλος είμαι κι εγώ, δεν είμαι ο Πάπας!!!

 

2. Δημοσιοποίησες κάποια προσωπικά μου στοιχεία σε ένα δημόσιο forum ΧΩΡΙΣ την άδειά μου (και μάλιστα χωρίς να στα έχω γνωστοποιήσει εγώ). Δεν ξέρω αν αυτός είναι ο λόγος που έχεις κάρμα -1 αλλά δεν θα μου έκανε και εντύπωση αν ίσχυε κάτι τέτοιο. Σε forum με σκληρό moderating, πέφτει ακόμα και ban για κάτι τέτοια.

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου