Προς το περιεχόμενο

Μουσικά αινίγματα... (για γερούς λύτες)


bloody_sunday

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποιανου γνωστου κιθαριστα  η κιθαρα συγκρατειται στο neck pocket με κολλα epoxy γιατι οι 4 βιδες απο μονες τους... δεν τα καταφερναν πολυ καλα??? :D :D (και προφανως για πια κιθαρα μιλαμε!)

 

Hint: η κιθαρα δεν ειναι ουτε Gibson ουτε Fender! ;)

 

Αν και ειπες οτι δεν ειναι fender το κανει και ο R.Blackmore..... :o :o :o

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 221
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Λοιπόν, εεεεδώ είμαστεεε... Οι ιστορίες είναι 100% πραγματικές: ένας καλλιτέχνης εδώ και πολλά χρόνια ήταν γνωστό ότι ήταν ένας από τους πιο κυκλοθυμικούς και τρελούς (σχεδόν με βούλα) μουσικούς που υπήρχαν. (Αναφέρομαι σε αυτόν στον παρελθόντα χρόνο γιατί τα τελευταία χρόνια παίζει εντελώς άλλη μουσική από αυτή που έπαιζε τότε, και έχει ηρεμήσει...)

 

Έχει πλακωθεί με έναν διοργανωτή συναυλιών στη Βιέννη σε τέτοιο βαθμό που τον έβγαλαν άρον - άρον από την χώρα στα κρυφά μέσα σε μια θήκη εξοπλισμού. Έχει καταλάβει ότι δυο δημοσιογράφοι που του έπαιρναν συνέντευξη ήταν "νεούδια" και τους έστειλε στα δωμάτιά τους στο ξενοδοχείο δυο πολύ πειστικές... τραβεστί (την επόμενη μέρα ήταν "μυστηριωδώς" και οι δυο πολύ ήσυχοι και ήρεμοι  ;D ). Έχει γδύσει τον promoter συναυλίας τους σε μεγάλη ευρωπαϊκή πρωτεύουσα, τον έχει γεμίσει με αφρό ξυρίσματος και τον έχει κρεμάσει πάνω από το κοινό καθ' όλη τη διάρκεια της συναυλίας.

 

Ποιος είναι;

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι... ένα hint: έχει τώρα συγκρότημα με την ωραιότατη σύζυγό του.

 

Πάνω που θα έλεγα mike patton μου το χάλασες:P

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας. 1η φορά γράφω σε forum και sorry for any mistakes. δεν ξέρω την τελευταία απάντηση, αλλά έχω να θέσω και εγώ μία...

σε ποιό κομμάτι της rock/pop,(και δεν έχει χρησιμοποιηθεί ποτέ ξανά), έχει oboe? ποιό είναι το group?

ίσως δεν είναι της εποχής σας, αλλά anyway...

just4fun

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου