Προς το περιεχόμενο

Άλλο ένα θέμα για αγορά ηλεκτρικής κιθάρας.. target LOCKED!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

No prob mate και γω το διασκέδασα το πράμα (παρόλο που με γείωσε ο τυπάς στον Διαμαντόπουλο μόλις πήγα να πιάσω τη Ravelle και μου χαμήλωσε τον ενισχυτή στο...0,001  ::) ). Μπράβο ρε συ τελικά το βρήκες αυτό που λέγαμε  ;)

 

Σε τι ενισχυτή την άκουσες την EC1000?

 

Για Online  δες και άλλα μαγαζιά, όχι μόνο...πτώμαν (λολ).

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 40
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Κοίτα και αυτό που πλέον το βλέπω να έχει καλύτερες τιμές από θωμά:

 

http://guitare.playback-europe.com/esp-ltd_ec-1000_blk-6832.html

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

No prob mate και γω το διασκέδασα το πράμα (παρόλο που με γείωσε ο τυπάς στον Διαμαντόπουλο μόλις πήγα να πιάσω τη Ravelle και μου χαμήλωσε τον ενισχυτή στο...0,001  ::) ). Μπράβο ρε συ τελικά το βρήκες αυτό που λέγαμε  ;)

 

Σε τι ενισχυτή την άκουσες την EC1000?

 

Για Online  δες και άλλα μαγαζιά, όχι μόνο...πτώμαν (λολ).

 

Lol! Όντως ήταν μεγάλη ξενέρα εκείνη την ώρα...

Να σου πω την αλήθεια με απορρόφησε τόσο η κιθάρα που δεν πρόσεξα όνομα! Ένας μικρός (αλλά αρκετά δυνατός) ήταν γύρω στα 30 βάττ, και το βρώμικο πέρναγε από ένα πετάλι overdrive true-bypass, άγνωστο ποιό ήταν...

 

Επίσης άλλος ένας λόγος που δε το πολυ-ψύρισα το όλο θέμα, ήταν η απαράδεκτη εξυπηρέτηση από μέρους του καταστήματος...δεν ξέρω παίζει να έφταιγε και η στιγμή, αλλά η φάση είχε ως εξής: Ήταν ο Κουρμπής, μαζί με 2 τύπους που δοκίμαζαν πετάλια overdrive (ίσως φίλοι του, από όσα άκουσα) και τους έβαζε διάφορα πεταλάκια. Η πλάκα είναι ότι είτε μπήκα, είτε δεν μπήκα το ίδιο έκανε! Με το ζόρι μου πε καλησπέρα και μέχρι να του πω για τι είχα πάει είχε περάσει μισή ώρα, και η συμπεριφορα ήταν λες και του φορτώθηκα στον λαιμό...Ενώ άλλους γνωστούς του που έμπαιναν εκείνη την ώρα τους εξυπηρετούσε κανονικά -ή έστω τους μίλαγε-. Επίσης, δεν μου είπαν ότι η κιθάρα ήταν μεταχειρισμένη, εγώ το ψιλιάστηκα και αφού ρώτησα η απάντηση ήταν "Ναι αλλά βλέπεις δε φαίνεται καθόλου!".  ::)

 

Τεσπά αυτά τα αναφέρω καθαρά για εγκυκλοπαιδικούς λόγους, και για να λυθεί η απορία πολλών γτ πολλοί έλληνες το χουν γυρίσει στα δικτυακά μαγαζιά πέρα από τις καλύτερες τιμές...

 

Πάντως από ότι το κόβω μάλλον από playback θα ρθει η κιθάρα. Συμφέρει!

Έχει ξαναπάρει κανείς από κει? Πόσο περίπου κάνουν να ρθουν τα πράγματα? (διάβασα και τα προηγούμενα θέματα σχετικά, έκανα search ;D)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[...]Επίσης, δεν μου είπαν ότι η κιθάρα ήταν μεταχειρισμένη, εγώ το ψιλιάστηκα και αφού ρώτησα η απάντηση ήταν "Ναι αλλά βλέπεις δε φαίνεται καθόλου!".  ::)[...]

 

Τι ακούμε εδώ μέσα.... Θα μας πέσουν και ότι μαλλιά μας έμειναν...

 

Playback αγόρι μου... Έτσι...

Είναι πολύ καλοί και γρήγοροι. Αγόρασα μια φορά (κιθάρα) και ήρθε πολύ γρήγορα. 6 εργάσιμες.

http://www.noiz.gr/index.php?topic=11684.20

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ακούμε εδώ μέσα.... Θα μας πέσουν και ότι μαλλιά μας έμειναν...

 

Και φαντάσου ότι υπήρχε και μια γενική αίσθηση "αντε τελείωνε έχω να εξυπηρετήσω τους δικούς μου εδώ", ή τουλ έτσι μου φάνηκε εμένα... Ρε φίλε, δεν ήρθα να πάρω φυστίκια και στα πρήζω, να τα σκάσω για κιθάρα ήρθα!

Η αλήθεια όμως είναι ότι σε όλα τα άλλα μαγαζιά η εξυπηρέτηση ήταν άψογη, με αποκορύφωμα το guitar store, όπου με εξυπηρέτησε o Αποστόλης Κοσκινάς από τους C-real, πραγματικά φοβερό παληκάρι και ευγενικότατος.

 

 

Playback αγόρι μου... Έτσι...

Είναι πολύ καλοί και γρήγοροι. Αγόρασα μια φορά (κιθάρα) και ήρθε πολύ γρήγορα. 6 εργάσιμες.

http://www.noiz.gr/index.php?topic=11684.20

 

Ναι φίλε μου το είδα το θρεντ, καλόπαιχτη κιόλας (αν και αργοπορημένα)!

Πληρωμή μέσω πιστωτικής? Σε ρωτάω συγκεκριμένα γτ έχω μια απορία. Στην πιστωτική σου χρεώνουν όλο το ποσό και μετά εσύ δίνεις κάθε μήνα minimum την ελάχιστη καταβολή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσχετο αλλά πήγα από guitar store και ρώτησα για 1 μηχάνημα που ήθελα και η αρχική απάντηση ήταν τόσο ξερή και απότομη, που νόμισα πως θα τις αρπάξω κιόλας. Τελικά στην 2η πρόταση το κατάλαβα το όλο νόημα και πλάκα πλάκα η απάντηση ήταν η πιο σωστή που άρμοζε στην περίπτωση.

 

Απλά έπρεπε να δείτε στην αρχή τη φάτσα του μπούκα... :D

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια όμως είναι ότι σε όλα τα άλλα μαγαζιά η εξυπηρέτηση ήταν άψογη, με αποκορύφωμα το guitar store, όπου με εξυπηρέτησε o Αποστόλης Κοσκινάς από τους C-real, πραγματικά φοβερό παληκάρι και ευγενικότατος.

 

O Aποστόλης είναι πολύ καλός, όταν είχα πάει και γω ήταν απίστευτα εξυπηρετικός.

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης άλλος ένας λόγος που δε το πολυ-ψύρισα το όλο θέμα, ήταν η απαράδεκτη εξυπηρέτηση από μέρους του καταστήματος...δεν ξέρω παίζει να έφταιγε και η στιγμή, αλλά η φάση είχε ως εξής: Ήταν ο Κουρμπής, μαζί με 2 τύπους που δοκίμαζαν πετάλια overdrive (ίσως φίλοι του, από όσα άκουσα) και τους έβαζε διάφορα πεταλάκια. Η πλάκα είναι ότι είτε μπήκα, είτε δεν μπήκα το ίδιο έκανε! Με το ζόρι μου πε καλησπέρα και μέχρι να του πω για τι είχα πάει είχε περάσει μισή ώρα, και η συμπεριφορα ήταν λες και του φορτώθηκα στον λαιμό...Ενώ άλλους γνωστούς του που έμπαιναν εκείνη την ώρα τους εξυπηρετούσε κανονικά -ή έστω τους μίλαγε-. Επίσης, δεν μου είπαν ότι η κιθάρα ήταν μεταχειρισμένη, εγώ το ψιλιάστηκα και αφού ρώτησα η απάντηση ήταν "Ναι αλλά βλέπεις δε φαίνεται καθόλου!".  ::)

 

Τεσπά αυτά τα αναφέρω καθαρά για εγκυκλοπαιδικούς λόγους, και για να λυθεί η απορία πολλών γτ πολλοί έλληνες το χουν γυρίσει στα δικτυακά μαγαζιά πέρα από τις καλύτερες τιμές...

 

Πάντως από ότι το κόβω μάλλον από playback θα ρθει η κιθάρα. Συμφέρει!

Έχει ξαναπάρει κανείς από κει? Πόσο περίπου κάνουν να ρθουν τα πράγματα? (διάβασα και τα προηγούμενα θέματα σχετικά, έκανα search ;D)

 

Κρίμα και είχα ακούσει καλά λόγια γι'αυτόν (δεν έχω πάει ποτέ).

 

Από Playback δεν έχω πάρει (ακόμα).

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν εννοούμε τον ίδιο, όταν ήμουν το καλοκαίρι στην Αθηνα για λίγες μέρες και είχα πάει να τον ρωτήσω για to Dlx. Memory Man (ή όποιο άλλο αναλογικό delay είχε ή μπορούσε να φέρει), προσπαθούσε να με πείσει με ξερολικό υφάκι ότι "σήμερα δεν φτιάχνονται πια αναλογικά delay". Αν και μπορούσα αυτόματα εκείνη τη στιγμή να του αναφέρω 7-8 παραδείγματα, είπα να μην χαλαστούμε. Η συζήτηση πάντως όταν έφυγε από αυτό το θέμα κύλησε καλά και ήταν εξυπηρετικός.

 

Από την άλλη, η μοναδική φορά που έχω πάει στον Κουρμπή ήταν απόλυτα επιτυχημένη από πλευράς συζήτησης και ανταλλαγής απόψεων μεταξύ καταναλωτή - εμπόρου.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητά μέλη του Noiz...

σας ενημερώνω ότι πλέον μπορείτε να ξανακοιμηθήτε, να πάτε στις δουλειές σας και να σταματήσετε να κλαίτε...

 

Την παρήγγειλλα!!!  ;D ;D

 

Χθες το βράδυ έκανα την παραγγελία για την ESP LTD EC1000 BK από Playback.

Κατόπιν μου έστειλαν ένα μαιλ που έλεγε τις λεπτομέρειες για την παραγγελία και ότι θα επικοινωνήσουν μαζί μου για να επιβεβαιώσουν κλπ... Αυτό συνήθως πόσο παίρνει, έχει κανείς ιδέα?

 

Πάντως η απάντηση του σε μαιλ που χα στείλει είναι ότι η κιθάρα θα φτάσει σε περίπου 4-5 μέρες στην Αθήνα, εφόσον την παραγγείλω...

 

Υ.Γ. Έχω χ**τεί από τη χαρά μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου