Προς το περιεχόμενο

Αναζήτηση ενισχυτή full tube combo


ndnikola

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σε όλους!

 

Ίσως και να έχει αναλυθεί κάτι παρόμοιο στο παρελθόν αλλά δεν μπόρεσα να το βρω μέσω αναζήτησης, οπότε ζητώ συγγνώμη εκ των προτέρων εαν η συζήτηση έχει ξαναγίνει.

 

Όπως καταλαβαίνετε από το θέμα, ψάχνω για ενισχυτή.

Αυτά που θέλω σε γενικές γραμμές είναι τα κάτωθι:

 

-Να είναι full λάμπα

-Να έχει ρύθμιση reverb (όχι μέσω DSP...μπρρρ). Το drive καλοδεχούμενο αν είναι καλό, αλλιώς δεν πειράζει.

-Να είναι μέχρι το πολύ 20W

-Nα κάνει μέχρι 400 περίπου ευρώ (άντε το πολύ 500).

 

Σε περίπτωση που πάμε σε παραπάνω λεφτά αλλάζει η κατηγορία και έχω κάποιες ιδέες, οπότε δεν χρειάζεται να γίνει ανάλυση του τύπου "γιατί δεν δίνεις 700 να πάρεις τον hot rod (μακάρι!) κλπ

 

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη!

Ευχαριστώ,

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 62
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

νομιζω οτι στα λεφτα που ψαχνεις μονο 2 μοντελα υπαρχουν με reverb :

 

1. laney vc-15

 

2. laney lc-15r

 

+1 8)

Ειναι πολυ καλος ....περνει πολυ ωραια και πεταλακια

Το Γκαζι του ειναι Smooth ....και ειναι Δυνατος!

Ολα τα παραπανω για τον VC-30r 2x10 που εχει ο αλλος κιθαριστας στην μπαντα μου,βεβαια και οι 15αρηδες σκοτωνουν!

 

Υ.Γ : Αν ενδιαφερθεις και σε ψηνει ο φιλος μου πουλαει τον vc30 λογο αναγκης αγορας κεφαλιου (παλι Laney ;D) επειδη o combo δεν ειναι για πολλες μετακινησεις! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα λεφτα αυτα ολα τα onboard reverb ειναι ψιλοαθλια οποτε αστα στην ακρη (παρε ενα πεταλακι για τη δουλεια αυτη θα ειναι ΠΟΛΥ καλυτερο)

 

Στη θεση σου θα επαιρνα αυτον

 

http://www.musicstore.de/is-bin/INTERSHOP.enfinity/WFS/MusicStore-MusicStoreShop-Site/en_EN/-/EUR/ViewProductDetail-Start;pgid=?SKU=GIT0010497-000&ProductUUID=0&JumpTo=OfferList

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα λεφτα αυτα ολα τα onboard reverb ειναι ψιλοαθλια οποτε αστα στην ακρη (παρε ενα πεταλακι για τη δουλεια αυτη θα ειναι ΠΟΛΥ καλυτερο)

 

Στη θεση σου θα επαιρνα αυτον

 

http://www.musicstore.de/is-bin/INTERSHOP.enfinity/WFS/MusicStore-MusicStoreShop-Site/en_EN/-/EUR/ViewProductDetail-Start;pgid=?SKU=GIT0010497-000&ProductUUID=0&JumpTo=OfferList

Αυτός κάνει για πιο high gain καταστασεις??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωχ,

Δυσκολεύει το πράγμα!

Από ό,τι βλέπω όμως και ο Windsor έχει reverb.

Μήπως επίσης έχετε ιδέα πού μπορώ να ακούσω αυτά τα μοντέλα εδώ στην αθήνα (κατά προτίμηση εκτός από τον καγμάκη γιατί θα είναι επίπονη διαδικασία).

Ευχαριστώ και πάλι,

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ηξερα οτι βγαινει τοσο μικρος windsor!.....οπωσδηποτε ενδιαφερουσα προταση σε αυτα τα λεφτα.......Φιλε block τον συγκεκριμενο που προτεινεις τον εχεις ακουσει??...τι "λεει"??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωχ! Πρώτη φορά τον ακούω αυτόν! ful λαμπα είναι ε? και από ότι βλέπω έχει και fx loop reverb !

Πώς και είναι τόσο φτηνός?? Εμένα δεν με ενδιαφέρει η μεταπώληση...μόνο ο ήχος του...

Τον έχει κανείς αθήνα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου