Προς το περιεχόμενο

ES-335 clip (Sleepwalk + άλλα 3 clips)


elavd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εσένα blue σε έχω με το ένα μάτι, και με τα δύο χέρια δεμένα. Μάντεψε πως θα παίζω (χαχαχα).

I can actually hear difference between neck joints.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 142
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

Επίσης... θέλεις άμεσα ρύθμιση trussrod.

 

Άσε μας κι εσύ ρε εξυπνάκια...

Λες να περίμενα ΕΣΕΝΑ να μου το πεις? Στραβός είμαι ? Δε τη βλέπω την κυματομορφή?

 

Μπας και θες ΚΙ ΕΣΥ να μπεις στη σειρά μετά τους antouan_z και blue για κόντρα? Ε?

 

Μπα.... σφαχτείτε πρώτα μεταξύ σας, και μετά θα ταπεινώσω το νικητή σε αγώνα επίδειξης.

Εννοείται ότι δεν θα χρειαστώ παρά μιά παλιά ρακέτα πίγκ-πόνγκ, 3 πρόκες και 1-2 μέτρα σπάγκο για να βγάλω και καλύτερο ήχο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον !

εγω παιζω καλυτερα απο ολους!

παιζω τοσο γρηγορα που θελω μια πενα wegen Gypsyjazz καθε 2 λεπτα παιξιματος γιατι λιωνει!και οταν παιζω υπαρχει παντα ενα συννεφο σκονης γυρω μου (απο την λιωμενη πενα)!

αλλα εχω σταματησει να παιζω πολυ  για 3 λογους

1)η μαμα μου με βριζει καθε φορα που μελεταω και γεμιζω το σπιτι σκονη απο πενες

2)δεν εχω αρκετα λεφτα γιατι οι wegen κοστιζουν

3)καθε φορα που παιζω ενας κιθαριστας γινεται ψαρας(και δεν θα ποσταρω clips γιατι μετα θα γραφω μονος μου στο φορουμ!)

 

αααα!

ξεχασα παντα παιζω και με

 

dust_mask.jpg

 

 

 

Practice cures most tone issues - John Suhr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς τους κατάπτυστους Elavd και Blue, και υπ'όψιν του αγαπητού Antouan:

 

Τώρα που έβαλα στον ταύρο εξάτμιση, χοάνη, πρόγραμμα και φιμέ...θα με βλέπετε να μπαίνω με το πλαϊ στο πέταλο και θα παλεύετε με τους αραμπάδες σας να διαβάσετε τί γράφει η πινακίδα μου.

 

Σας περιμένω το βράδυ στη γνωστή καγκουροφωλιά. Θα με γνωρίσετε. 250 στον τροχό, μπορντώ, και distortion που δουλεύει στο 1.8 σταθερό με 2 overboost. Γιού γουΐλ φαρτ ποτέητοουζ.

 

gay_pride_angel.jpg

 

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΜΟΥ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΤΙΣ ΠΡΟΚΛΗΣΕΙΣ...

 

Μεχρι να ακονισω το μανικι μου σας παραθετω σε site για ασκησεις του δεξιου και ενιοτε αριστερου χεριου...Ολες να παιχτουν παρακαλω στο 150 σε free style jazz contemporary percussion...

 

 

Τα λεμε οταν εισαι ετοιμος Ηλια...και λοιποι αν τολματε

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή το θέμα έχει πάρει ηλίθια τροπή, θα απαντήσω σοβαρά, μπας και σταματήσει πια αυτό το πράγμα που ένα θέμα καταντάει να έχει άπειρες σελίδες που δεν προσφέρουν τίποτα σε κανένα.

 

Απο τα 4 κλιπς που άκουσα, περισσότερο μου άρεσε το Aranjuez αν και η κιθάρα είχε λίγο μουντό ήχο για τα γούστα μου  :)

το funky μου άρεσε κι αυτό πολύ αλλά μου φάνηκε πως το παίξιμο ήταν κάπως "δειλο" για φανκ.. κατά την άποψή μου θα έπρεπε να το "ρίχνεις λίγο πιο έξω" όταν παίζεις φανκ  :P

 

αυτό που πραγματικά μ'άρεσε στο παίξιμό σου και που πιστεύω είναι και το πιο σημαντικό, μιας και μιλάμε για κλιπακια μερικών δευτερολέπτων, είναι αυτο τα ανεπαίσθητο vibrato που κάνεις και κάνει την κιθάρα να ακούγεται σαν τεχνίτης τραγουδιστής  ;)

μπράβο!

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το funky μου άρεσε κι αυτό πολύ αλλά μου φάνηκε πως το παίξιμο ήταν κάπως "δειλο" για φανκ.. κατά την άποψή μου θα έπρεπε να το "ρίχνεις λίγο πιο έξω" όταν παίζεις φανκ  :P

 

Η αλήθεια είναι ότι ακόμη με την 335 είμαι λίγο "έξω από τα νερά μου", όντας φανατικός Fender-άκιας...

 

αυτό που πραγματικά μ'άρεσε στο παίξιμό σου και που πιστεύω είναι και το πιο σημαντικό, μιας και μιλάμε για κλιπακια μερικών δευτερολέπτων, είναι αυτο τα ανεπαίσθητο vibrato που κάνεις και κάνει την κιθάρα να ακούγεται σαν τεχνίτης τραγουδιστής  ;)

μπράβο!

 

Σε ευχαριστω για το κομπλιμέντο...shy-smiley-17314.gif

 

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή το θέμα έχει πάρει ηλίθια τροπή, θα απαντήσω σοβαρά, μπας και σταματήσει πια αυτό το πράγμα που ένα θέμα καταντάει να έχει άπειρες σελίδες που δεν προσφέρουν τίποτα σε κανένα.

 

+1000000000000000  :-\ :( >:(

 

Όντως, δεν περίμενα από τα κλιπάκια της 335 να καταλήξουμε σε link για τσόντες. Ηλία, γράψε κανένα jam ακόμα ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου