Προς το περιεχόμενο

ES-335 clip (Sleepwalk + άλλα 3 clips)


elavd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 142
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πας καλά ρε; Ποιό δούλεμα; Σε λίγες μέρες θα δεις.

 

Συγνώμη έβαλες flat στην Kramer σου ή στην Jackson ? ;D :P

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άψογος ο ήχος στο κλιπάκι. Τι χορδές έχεις βάλει;

 

PYRAMID 11-48 flatwound:

http://www.thomann.de/gr/pyramid_gold_011048.htm

 

Τις πήρα πιο πολύ για πειραματισμό για να δω αν μου κάνουν.

Επειδή μάλλον θα καθιερώσω τις flat για λίγο καιρό, μάλλον θα αγοράσω κάποια στιγμή Dogal ;)

 

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα γίνεις τζαζίστας; Αν ναι, βάλε flat και στις Telecaster!  :D

 

Πάντως, διαπιστώνω κι εγώ ότι για να βγάλεις jazzy ήχο με την 335 οι flat χορδές είναι απαραίτητες. Δυστυχώς, με τέτοιες χορδές χάνεται επίσης και η φοβερή απόκριση της 335 στη δυναμική του παιξίματος. Εγώ πειραματίζομαι συνέχεια και δεν έχω καταλήξει σε κάτι.

 

Επίσης να πω, ότι στο clip παίζω a la WES (τρομάρα μου...), μόνο με τον αντίχειρα δηλαδή...

 

Ναι, το κατάλαβα από τις οκτάβες που έπαιζες και από τη γενική μουντίλα. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα γίνεις τζαζίστας; Αν ναι, βάλε flat και στις Telecaster!  :D

Αν συνεχίσω έτσι, το κόβω σε 150 χρόνια, θα μάθω το "οτολίβς" ;D

 

Πάντως, διαπιστώνω κι εγώ ότι για να βγάλεις jazzy ήχο με την 335 οι flat χορδές είναι απαραίτητες.

 

Νομίζω, ότι οι flat είναι απαραίτητες, ακόμη και αν έχεις hollowbody κιθάρα.

Άλλωστε είναι χρήσιμες και για τα δημοτικά ;)

 

Πάντως,

Δυστυχώς, με τέτοιες χορδές χάνεται επίσης και η φοβερή απόκριση της 335 στη δυναμική του παιξίματος.

 

Δε θα το έλεγα. Θα δοκιμάσω σήμερα να ηχογραφήσω κάτι που θα δείχνει το αντίθετο ...

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mετα απο απουσια μεγαλου χρονικου διαστηματος λογω του οτι βρισκομαι στο εξωτερικο και συγκεκριμενα στο Berklee College σπουδαζοντας jazz.

Eρχομαι να ποσταρω αναστατωμενος απο το παιξιμο του κυριου Elavd που κυριολεκτικα ηταν ενα συνοθυλευμα  ΤΟΠΙΚΟΥ αυνανισμου στα ταστα και ειλικρινα το χερι που υποστηριζει οτι βαζει για να παιξει και καλα thumb jazz ακουγεται σαν βαριοπουλα που χτυπαει αλβανος εργατης το καταμεσημερο πριν κανει διαλλειμα για μπυρα.Μηδενικη εμφανιση αλλαγης modes..no feeling...

Και ονομαζει { jazz } παναθεμα τον... αμαυρωνοντας αυτό που τόσες δεκαετίες έχουν χτίσει όλοι αυτοί οι σπουδαίοι μουσικοι!!!

 

Αυτο που με στεναχωρει ειναι οτι εδω ξημεροβραδιαζομαι και μελεταω τρωγοντας και ζωντας σαν μεταναστης...για να παιξω αυτα που ο κυριος elavd απερισκπετα και χωρις ενοχες βασανιζει απο το σπιτι του εχωντας ζεστο φαγητο το μεσημερι ετοιμο!

 

#Ντροπη...Κυριε Elavd....Nτροπη για εμας τους ΓΝΗΣΙΟΥς μουσικους..που λιωνουμε στο εξωτερικο..για να παιξουμε αυτα που εσεις βιαζετε χωρις ενοχες!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου