Προς το περιεχόμενο

Hagstrom Viking


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είχα την τιμή να έχω για 2 μέρες την Hagstrom Viking για ένα test drive, προσφορά του φίλτατου Μιχάλη(Το καλύτερο παιδί 8)!

 

phot0019.jpg.xs.jpg

 

ιδού λοιπόν μερικά clips:

 

Καθαρά με bridge, both, neck

Overdrive με bridge, both, neck

Καθαρά με δάχτυλα σε Bridge και Neck μαγνήτη

Καθαρά με λίγο Delay σε bridge μαγνήτη

Καθαρά με λίγο Delay και με τους δύο μαγνήτες

Καθαρά με λίγο Delay στον Neck

Distortion στον Bridge

Distortion στον Neck

Distortion και με τους δύο

Kαι τέλος το personal favorite, full distortion και με τους 3 συνδυασμούς σε 3 διαφορετικά κανάλια:

Full Distortion

 

Ενισχυτής Rivera Quiana, πετάλια που χρησιμοποιήθηκαν, Route 66 Overdrive, Crazy Tube Circuits Doctor Boogie Distortion, και Digitech digidelay. Μικρόφωνο Sennheiser e609

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενω το πρωτο link μου το ανοιγει κανονικα τα υπολοιπα κολλανε και δεν μου ανοιγουν....εχοντας ακουσει λοιπον μονο το clip με τα "καθαρα", εχω να πω οτι ο bridge και η μεσαια θεση απλα μ@μ@νε!!. :D..ειδικα η μεσαια θεση μου αρεσε υπερβολικα...ο neck αντιθετα μου ακουστηκε λιγο παραμορφωμενος και muddy....(μηπως θα ηθελε λιγο κατεβασμα?..)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι μαγνήτες είναι αρκετά χαμηλά... Τα clips παίζουν κανονικά...

το προβλημα το εχω μαλλον εγω....προσπαθησα να ανοιξω μεσω noiz και καποια δικα μου παλαιοτερα clips ανεβασμενα στο box και μου τα αργουσε υπερβολικα..........η κιθαρα παντως ηχητικα ηταν μια ευχαριστη εκπληξη.. :) ;)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Off topic - Όταν στήνονται θέματα βασισμένα σε ηχητικό δείγμα πρέπει να βρίσκεται στο Noiz συνημμένο και όχι αλλού. Πολλά απο τα παλαιότερα θέματα πρέπει να σβηστούν γιατί δεν υπάρχει το κλιπ στα site που ανέβηκαν.

 

Η κιθάρα ακούγεται φοβερή πάντως. Καθαρά και βρώμικα.

 

Αυτό που λείπει είναι οι εντυπώσεις από το να την κρατάς. Ξέρω υπάρχει κάπου αλλού το σχετικό θέμα, αλλά χρειάζεται το λινκ και μια καλή φωτό στο Noiz.

 

Καλή δουλειά απ' όλες τις απόψεις πάντως.Και... μουσικά.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου