Προς το περιεχόμενο

fender baja telecaster...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 46
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πραγματικα πολυ καλο κ ιδιαιτερα ομορφο το παιξιμο σου.

ευχαριστω blue, δεν σε ξεχασα.....βεβαια το ζητουμενο εδω ειναι αν αρεσει η baja και οχι τοσο εγω...υπαρχει παντως και μια αλλη παραμετρος σ'αυτην τη κιθαρα που κανενας ηχος και κανενα παιξιμο δεν μπορει να δειξει...και αυτη ειναι το εκπληκτικο (για τα δικα μου standards τουλαχιστον) μπρατσο της... :D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχει παντως και μια αλλη παραμετρος σ'αυτην τη κιθαρα που κανενας ηχος και κανενα παιξιμο δεν μπορει να δειξει...και αυτη ειναι το εκπληκτικο (για τα δικα μου standards τουλαχιστον) μπρατσο της... :D

 

...Μα φαίνεται πεντακάθαρα στο avatar σου  ;D ;D ;D

Leo got it right the first time

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχει παντως και μια αλλη παραμετρος σ'αυτην τη κιθαρα που κανενας ηχος και κανενα παιξιμο δεν μπορει να δειξει...και αυτη ειναι το εκπληκτικο (για τα δικα μου standards τουλαχιστον) μπρατσο της... :D

 

...Μα φαίνεται πεντακάθαρα στο avatar σου  ;D ;D ;D

      Οχι ρε Τολη, αυτο ειναι της baja: WELCOMEhome.JPG
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον, επειδη το πρωτο κλιπ ειχε μονο καθαρα ας ακουσουμε την baja και σε κατι πιο crunchy.....παλι μεσω v-amp pro με jcm800 προσομοιωση αυτη τη φορα.....αρχικα παιζω το riff με τον bridge μαγνητη και μετα και με τους δυο σε "humbucker mode" (θεση 4)...  http://www.box.net/shared/peo5y30r6e

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έτσι μπράβο, τώρα είναι καλύτερα τα πράματα. Πάντως στην 4η θέση βγάζει πολύ αλητεία, και με κάτι τις από όγκο!!! Βγάλε και με τα higain κεφάλια του vamp (mesa και κάτι άλλα), έτσι για πλάκα αν είναι

 

Μια φιλική συμβουλή μόνο για το vamp. Ενεργοποίησε λίγο το noise gate, γιατί ψιλοφυσάει!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια επειδη το ψαχνω λιγο για μια αγορα Tele ποιο θεωρειτε οτι ειναι το πιο ''ογκωδες'' μοντελο απο ηχο σε dirty chanel?Η baja μου αρεσε στα βρωμικα της απλα θα την ηθελα λιγαακι πιο ογκωδης..Μπορειτε να βοηθεισετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιος ο παιχτης!(αν τελικα εχεις χερι και κονεκτ σε .....κασσετοφωνο να γραψεις ηχαρα θα βγαλεις..... :))

 

Παιδια επειδη το ψαχνω λιγο για μια αγορα Tele ποιο θεωρειτε οτι ειναι το πιο ''ογκωδες'' μοντελο απο ηχο σε dirty chanel?Η baja μου αρεσε στα βρωμικα της απλα θα την ηθελα λιγαακι πιο ογκωδης..Μπορειτε να βοηθεισετε?

 

 

Και βεβαια θα σε βοηθησουμε...:)

 

Ο ογκος δεν ειναι θεμα κιθαρας ειναι θεμα ενισχυτη και πεταλιων,οποτε παρε μια καλη Tele (την Baja π.χ. που εχει και την extra .."ογκωδης" θεση 4) και ψαξε τον ογκο στα πεταλακια και στον ενισχυτη σου (βεβαια η Tele εχει και TONE CONTROL το οποιο θα σου δωσει οσο ογκο θες αν το χρησιμοποιησεις σωστα...)

 

ο Page π.χ  εγραψε τους 2 πρωτους δισκους των Zeppelin με μια απλη tele & εναν φτηνο ενισχυτη Supro και απο ογκο εχουν...να φανε και οι κοτες... ;)

 

Απο εκει και περα αν θες την τελε για heavy metal και αυτο γινεται..(ειναι modular το εργαλειο...) ,της κοτσαρεις δυο γκαζωμενους διπλους,ξεχνας τελειως τα καθαρα & you go to heavy metal town.....!  :) 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου