Προς το περιεχόμενο

Grooveboxes-Production Stations Please H E L P ! ! !


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Popeye Help!!! :P :lol: Λοιπον για να σοβαρευτουμε...Καθως αρχιζουμε απο το καλυτερο πρεπει να αναφερθουμε σε software και συγκεκριμενα στο Reason.Ενα σχεδον εξωπραγματικο προγραμμα αφου εκτος απο τα τυπικα στοιχεια ενος groovebox παρεχει (virtual)samplers,μικτες κλπ.Τωρα αν θα πρεπει να ειναι hardware υπαρχουν πολλες εναλλακτικες.Η "μαμα" Roland (βλεπε ΤΒ-303) εχει κυκλοφορησει το MC-909.Ενα "τερατακι" 64φωνο με sampler, USB κ.α.Η Yamaha εχει το πολυ καλο RS-7000 απογονο του αψογου για την εποχη του RM1X.Mια "ψαγμενη" εναλλακτικη θα ηταν τα grooveboxes της Emu XL7.Καποτε η Emu ηταν η κορυφη αλλα τωρα φαινεται οτι οι εξελιξεις την αφηνουν πισω (αναθεμα σε Creative :evil: ).Οσο αφορα την Korg δεν μπορουμε να πουμε οτι χτυπαει στα "ισια" τους αλλους αφου τα ομορφα electribes δρουν περισσοτερο συμπληρωματικα σε ενα μεγαλυτερο set up.Παντως λαμβανωντας υπ οψιν την τιμη τους θα μπορουσες να συνδιασεις 2-3 απο αυτα με εναν μικτη και να κανεις "παπαδες".Παντως για μενα η καλυτερη λυση ειναι ενας laptop(τωρα που οι τιμες τους ψιλοξεφτιλιστηκαν)και το reason.Kαι αν κρατησεις το συστημα σου καθαρο(οχι games και internet)θα ειναι αρκετα σταθερο ακομα και για live.Θεου θελοντως και Gates επιτρεποντως :twisted: !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου,τα grooveboxes τα καλα ειναι της Roland mc-505,mc-909 και είσαι και τυχερός γιατι μπορείς να βρείς το 505 και μεταχειρισμένο στην χρυσή ευκαιρία.Εγω οταν ηθελα να το αγορασω δεν το πουλαγε κανένασ και αναγκάστηκα να το αγοράσω καινούργιο.Ειναι πολυ καλό μηχάνημα και δεν το αλλάζω.Για ψάξτο λίγο,εγω πάντως εχω βρει φοβερά πράγματα απο αγγελίες και το 303 και αυτο απο αγγελια.Ειδα πως πουλανε και εδω διαφορα αλα δεν εχω βρει κατι πολυ καλο ακομα,αλα συνέχεια κοιτάζω,Να κοιτάς καθε μέρα το bazzar εδω μέσα,εχει καλά πραγματάκια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

katarxas sas eyxaristw gia tis plirofories :P apo oti katalava i korg exi ta electrib poy omos ta synth einai monofonika!!!megalo mionektima pistevw.to reason to exo (2.5v) kai anamfivola einai to kalitero programa sti katigoria toy.apla tora eimai anamesa sto roland mc-505 (pou exei 64 notes polifonia) kai to korg electrib emx1.distixos to mc-505 de to vrisko poythena se magazia mono metaxeirismeno alla apo poy???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον Nfs,μόλις τωρα επικοινωνησα με τον τυπακο που πουλαει το Mc-505 σε παρα πολυ δελεαστικη τιμη,το ονομα του ειναι Αχιλλέας.

Αππίστευτη η τιμή του ομολογουμένος ειναι αυτο που λεμε τιμή ευκαιριας,600 εuro για ενα τετοιο ,λοπον εγω δεν μπορω να βοηθησω σε κατι παραπανω.Εγω αυτο που μπορω να σου προσφερω ειναι ενα πολυ καλο χειροποιητο κουτι σχεδον τσαμπα για να βαλεις το εργαλειο μεσα .Το τηλεφωνο του Αχιλλεα ειναι *********** kαι το δικο μου μπορεις να το δεις στην αγγελια με τα flight cases

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου