Προς το περιεχόμενο

My Custom Lapsteel


Προτεινόμενες αναρτήσεις

λοιπον λοιπον! ;D

αυτο ειναι το lap steel που κατασκευασα μονος μου πριν ενα χρονο σχεδων, οταν δουλευα σε ενα εργαγαστηριο χειροποιητων οργανων. ειναι το πρωτο οργανο που δοκιμασα να φτιαξω σχεδων μονος(απο τοτε εννοείτε πως δεν εκανα αλλο :D)

οτι υλικα χρησιμοποιησα ηταν οτι μας περισσευε στο μαγαζι!

 

Sides: Walnut(καρυδια)

Top:Spruce

Back: Flame Maple

Neck: basswood with wegger in the middle

Fretboard: Mahogany

Nut: bone

Pickup: Telecaster texas spesial neck

 

εδω εχω ενα κοματι που παιζω. ειναι ηχογραφημενο με μικροφωνο αλλα συγχρόνως το εχουμε περασει κ απο εναν ενισχυτή(acousta) κ του δωσαμε λιγο drive. το slide ειναι μπρουτζινο

http://www.box.net/shared/hu52icpc8c

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

We are talking, you have sent me unreaded  :o

 

χαχαχαχα! διαβασα τουλαχιστον 15 φορες το μήνυμα σου για να καταλαβω τι λες!

thanks man! ;D

 

Y.Γ. ξεχασα ρε ο φελος να πω οτι ειναι ακουστικο(δεν εχει μεγαλη ενταση εννοειτε) αλλα κ ηλεκτρικο!

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και το σχήμα με παραπέμπει σε μπαλαλάικα...οφείλω να ομολογήσω ότι έχεις κάνει πολύ καλή δουλειά, και επίσης ότι παίζεις υπέροχα!!!

 

Συγχαρητήρια ;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Pickup: Telecaster texas spesial neck

 

Xaxaxa.  ;D

Ωραίος.

Σε αυτά τα μουσικά εργαστήρια πρέπει να γίνετε αρκετά δημιουργική δουλειά... ;)

 

 

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και το σχήμα με παραπέμπει σε μπαλαλάικα...οφείλω να ομολογήσω ότι έχεις κάνει πολύ καλή δουλειά, και επίσης ότι παίζεις υπέροχα!!!

 

Συγχαρητήρια ;)

thanks man!  ;D

εχεις δικιο για το σχημα! :P αλλα αυτο μπορουσα να φτιαξω με τα υλικά που ειχα! εννοειτε πως εχει πεσει πολυ πατεντα γιατι επρεπε να δουλεψω με υλικα τα οποια ηταν για μπουζουκια!

 

date=1198187896]

 

Pickup: Telecaster texas spesial neck

 

Xaxaxa.  ;D

Ωραίος.

Σε αυτά τα μουσικά εργαστήρια πρέπει να γίνετε αρκετά δημιουργική δουλειά... ;)

 

thanks man!  ;D

τον μαγνητη τον εβαλα γιατι μου ειχε περισεψει επειδη ειχα κανει την tele μου esquier :P οντως σε αυτα τα εργαστηρια(κ οχι μονο εκει που δουλευα) γινεται παρα πολυ καλη δουλεια! απλος θα πρεπει ο ελληνας να ξεκολησει απο το εισαγωμενο για να πανε καλυτερα τα πραγματα!

 

Σωστός, ωραίο το όργανο και ωραίο παίξιμο.

 

thanks man!  ;D

 

Υ.Γ. αντε περιμενω να μου ερθει κ το πρωτο μου ηλεκτρικο lap για να συγκρινω! ;D

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεος.Το κλιπάκι τα σπασε.Μου θύμισε τους blues trackers.Αφου δεν έχω ιδέα απο αυτό το είδος blues.

Επίσης το ακούω αρκετή ώρα και γώ.

 

Το όργανο ακούγεται τέλεια και μου άρεσε που είναι χοντροκομένο.Αλητία.Άντε ανέβασε και κανένα ολόκληρο κομμάτι ωρέ texas αγόρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου