Προς το περιεχόμενο

VHT 2/50 ή Rocktron Velocity 100;


panz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

duesenberg rocket dimarzio x2n/SD sh10>wylde wah>engl530>rocktron xpression> ? >orange 112 v30

στο τελικό τι να βάλω ρε παιδια να κλείσει το καρέ? Δεν έχω ακούσει κανένα, παίζω μόνο για τη πάρτη μου σπίτι και θέλω help από όποιον τους έχει δοκιμάσει και έχει μεταλλάδικο προσανατολισμό =/ έχουν και 800 ευρα διαφορα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναμεσα στους 2 μην το συζητας, VHT με κλειστα ματια!

Τσεκαρε ομως και τις υπολοιπες επιλογες που εχεις σε τελικους (mesa, engl, peavey, marshall-καλα αυτους μην τους τσεκαρεις  ;D -)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

VHT αλλιώς κανέναν engl. ;) Έχω ακούσει τον 840/50 και μπορώ να πω ότι μου άρεσε ιδιαίτερα η διαύγεια του.

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο Γερμανία (δεν θυμάμαι site) είδα 999 ευρώ τον VHT οπότε δεν σκέφτομαι για ENGL σε αυτά τα λεφτά...

αυτό που αναρωτιέμαι είναι αν αξίζει τόσο πολύ να δώσεις τόσα $$$$ για λαμπάτο και να αλλάζεις και λάμπες/πάνες και πάει λέγοντας ή και με το velocity θα κάνω μια χαρα τη δουλειά μου (θέλω καλό ήχο αλλά για το σπιτάκι μου). Αν όμως ακούγεται σαν τενεκές και είναι να δώσω τσάμπα 250...αυτό θέλω να ξέρω αν τον έχει ακούσει κανείς...sorry αν επαναλαμβάνομαι ή δεν έχω γίνει κατανοητός

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο velocity ειναι καλος τελικος για τα λεφτα του...αλλα ειναι αρκετα φλατ

απο την αλλη εχεις 2*50 watt λαμπα (με ολα τα υπερ που εχει αυτο) αλλα με βασικο μειον οτι σε εντασεις δωματιου δεν θα καταλαβεις τι εστι λαμπατος τελικος  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ'ενα rack φιλε panz η προενισχυση σου ειναι η καρδια και ο τελικος τα @@.

Απο κει και περα ειναι δικο σου θεμα τι θα επιλεξεις.

Αν η διαφορα παντως ειναι στα 250, μην το συζητας καθολου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

ειναι βεβαια και τι λεφτα εχεις.. ο Rocktron δεν ειναι στο επιπεδο των αλλων, αλλα στις πολυ χαμηλες εντασεις στο δωματιο παιζει να ακουγεται και καλυτερα  ;D γιατι οι τελικοι με λαμπα θελουν ενταση για να τα δωσουν. επισης για εξοδα λυχνιων μη το σκεφτεσαι, με την χρηση στο σπιτι μπορει να μη χρειαστουν και ποτε αλλαγη..

 

με φτηνο τελικο χτυπας και δευτερο ηχειο για στερεο ηχο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι οι τελικοι με λαμπα θελουν ενταση για να τα δωσουν.

 

Αυτή την εντύπωση είχα και εγώ. Ψάχνοντας για τελικό πέρασα απο τον Κουρμπή (που πιστεύω οτι είναι γνώστης του αντικειμένου) και δοκίμασα τον VHT Two/Ninety/Two. Μου είπε λοιπόν οτι στο σύστημα που πάω να φτιάξω (προενισχυτής πολυεφφέ Rocktron Prophesy II- τελικός- καμπίνα) η φιλοσοφία είναι τελείως διαφορετική και αυτό το πράγμα δεν ισχύει και οτι και σε μικρές εντάσεις έχω την ίδια απόδοση. Και μου το εξήγησε κιόλας μόνο που δεν θυμάμαι ακριβώς να το περιγάψω.

Τί λένε οι γνώστες επι του θέματος???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου