Προς το περιεχόμενο

Three Overdrives...(blind test)...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 36
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Είμαι high-gain τύπος. Παρολαυτα (ναι είναιμιαλέξη  :D ) μου άρεσε περισσότερο το πρώτο. Μου φαίνεται ότι αφήνει να ακουστεί περισσότερο το παίξιμό σου.

 

Το 2 μου φάνηκε ότι δεν είχε και πολύ blues inside, περισσότερο για rock μου πάει.

 

Το 3 δεν μου άρεσε και τόσο στο "rythm" μέρος γιατί παραείναι επιβλητικό αλλά μου άρεσε στο "σολάκι" έχει αρκετή bluesοαλητεία.

 

Ψηφίζω για την πλάκα της υπόθεσης ότι το #1 είναι το TS9 γιατί μοιάζει με το TS7 που έχω. Για τα άλλα δεν έχω ιδέα.

 

Πάντως και ο κάθε ήχος είναι σχετικός ΙΜΗΟ, περισσότερο είναι σε τι context θα μπει δηλ. αν θα ταιριάξει με το υπόλοιπο γκρουπ.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακαρι να μπορουσα στον πρωτο που θα εβρισκε και τα 3 σωστα να του χαριζα το ενα ,αλλα εδω λεμε πως θα αποκτησουμε κι αλλα (ειναι "ψιλοαρρωστια" η υποθεση πεταλια!! ;D)....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα προτιμήσω σίγουρα το τρίτο. Από τα δύο πρώτα κάτι μου λείπει... Είναι ότι πιο κοντά στον blues-άδικο ήχο που έχω στο μυαλό μου. Πάω ν'ακούσω sepultura τώρα, αρκετά βιντατζιάστηκα για την ώρα... :P :P :P ;D ;D ;D ;D

 

 

Α! όσο για το ποιο είναι ποιό, δεν έχω ιδέα. Γιατί δε βάζεις και κανα T-Rex στο παιχνίδι? (κάτι με έχει πιάσει με τα T-Rex, θα πάρω μετοχές της εταιρίας)

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 2ο μου φαίνεται λίγο πιο αδύναμο από τα άλλα.

Το 3ο είναι πιο γεμάτο, αλλά κάτι δεν πάει καλά...

Θα καταλήξω στο 1ο ,ως μέση λύση.

 

Ίσως να επέλεγα το 3ο, αν είχε λιγότερο gain.

Τσάμπα καίει η....κονσόλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω και τα ηχειακια του λαπτοπ μου θα γινουμε ρεζιλι ψηφιζοντας τα εξης:

1)Ibanez

2)Barber

3)MI (δεν το χω ακουσει, δια της μεθοδου του αποκλεισμου!)

 

Kαι να πω πως με αρεσε το πρωτο. Ελπιζω να ναι το TS αλλιως θα κρεμαστω απο μια εντεκαρα Μι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω και τα ηχειακια του λαπτοπ μου θα γινουμε ρεζιλι ψηφιζοντας τα εξης:

1)Ibanez

2)Barber

3)MI (δεν το χω ακουσει, δια της μεθοδου του αποκλεισμου!)

 

Kαι να πω πως με αρεσε το πρωτο. Ελπιζω να ναι το TS αλλιως θα κρεμαστω απο μια εντεκαρα Μι...

ladies and gentlemen we have a winner!!  bravo deadendmind!!.. :D ;)........Εγω προτιμω το barber αλλα επειδη το εχω μονο 2-3 ημερες ισως ειναι ακομα νωρις για συμπερασμα. Αυτο που μου αρεσει ειναι το πως ακουγονται τα μεσαια του και το οτι διατηρει μια απιστευτη καθαροτητα ακομα και με το gain στο τερμα.........το tubezone απο την αλλη εχει μια ελλειψη μεσαιων( να φανταστειτε οτι στο κλιπ το mid button ηταν περιπου στο 80%) αλλα ειναι παρα πολυ ευελικτο κυριως στα πριμα του...το ts9 ειναι απλα classic(ειναι δεκαετιας '80 και οχι reissue)  αλλα μου αρεσει καλυτερα οταν μπουσταρει αλλα πεταλια...       
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου