Προς το περιεχόμενο

Ο δεκαλογος του σωστού Ebayer


newmind

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καταδέχτηκε η gibson να φτιάξει αντίγραφο της ρέπλικας του chris derrig?

(καλά τι αναρωτιέμαι εδώ οι άνθρωποι πήγαν και έφτιαξαν την firebird x εκεί θα κολλήσουμε?  ;D )

 

σε κάθε περίπτωση, δεν μπορώ να θεωρήσω σοβαρό σελερ κάποιον ο οποίος πουλάει custom shop όργανο χωρίς φωτό απο: serial number, κάθε πιθανή γωνία του οργάνου, της ζημιάς που αναφέρει και των πιστοποιητικών γνησιότητας  :P

Soulshine is better that sushine, is better than moonshine, damn sure better than rain

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 106
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

προχθες πηρα τα χρηματα μου πισω απο refund paypal...ειχα αγορασει μια κιθαρα απο ενα λαμογιο Αγγλο 200 λιρες,δεν την εστειλε ποτε...μαλιστα με καθυστερουσε σκοπιμως στελνωντας μου email για να περιμενω κ αλλο μεχρι να φτασει το δεμα....προφανως για να περασουν οι 45 μερες....περασε ενας μηνας,τα πηρα κρανιο ,ανοιξα dispute κ ευτυχως δεν τα κλαψα τα φραγκα....μαλιστα ο τυπος καποια στιγμη εγινε κ φαντομας,δεν μπηκε καν στην διαδικασια να κανει response μεσω paypal....το ιδιο εκανε κ σε αλλο παλικαρι που αγορασε απο αυτον μια maverick κιθαρα....οποτε εχετε το νου σας. ??? ???

 

ps:Φυσικα τον μαυρισα κ γω κ ο αλλος...η πλακα ηταν οτι μεχρι  τοτε ειχε 100% positive feedback σαν seller.... ::) ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ps:Φυσικα τον μαυρισα κ γω κ ο αλλος...η πλακα ηταν οτι μεχρι  τοτε ειχε 100% positive feedback σαν seller.... ::) ::)

Και τι εγινε ? ειναι κοινη πολιτικη των "λαμωγιων" του ebay να κανουν καμια 50-60αρια καλες "μικροπωλησεις" για να παρουν το rating και οταν ερθει η καλη στιγμη "βαρανε",οπως πηγαν να βαρεσουν και εσενα...... ;).Θελει προσοχη οπως και να το κανουμε.

Προτημηστε πωλητες που εχουν απο 2000αρο και πανω πωλησεις. (οσο αξιοπιστος μπορει να ειναι γιατι και αυτος που ποσταρε ο  oselifer πιο πανω ειχε πανω απο 25000.)

 

:-\ :-\ :-\ :-\

 

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι και αυτος που ποσταρε ο  oselifer πιο πανω ειχε πανω απο 25000.)

 

:-\ :-\ :-\ :-\

 

 

Θυμάσαι πως λέγανε τον πωλητή;Τον ψάχνω αλλά δεν μπορώ να τον βρω.

Είμαι περίεργος αν του κάνανε ban απο το ebay ή απλά του σβήσανε την αγγελία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτημηστε πωλητες που εχουν απο 2000αρο και πανω πωλησεις. (οσο αξιοπιστος μπορει να ειναι γιατι και αυτος που ποσταρε ο  oselifer πιο πανω ειχε πανω απο 25000.)

 

Σχετικά (έως καθόλου σχετικά) σπάνιο φαινόμενο να έχουν πάνω από 2000 πωλήσεις...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά (έως καθόλου σχετικά) σπάνιο φαινόμενο να έχουν πάνω από 2000 πωλήσεις...

Αναφερεσαι στους "απαταιωνες" ???

 

Θυμάσαι πως λέγανε τον πωλητή;Τον ψάχνω αλλά δεν μπορώ να τον βρω.

Είμαι περίεργος αν του κάνανε ban απο το ebay ή απλά του σβήσανε την αγγελία.

Του σβησανε την αγγελια

effectpowersupplies τον λεγανε και αυτη την στιγμη εχει 23098 πωλησεις και 99,6 rating

Ενω πριν την αναφορα ειχε 99,9 rating.

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφερεσαι στους "απαταιωνες" ???

Του σβησανε την αγγελια

effectpowersupplies τον λεγανε και αυτη την στιγμη εχει 23098 πωλησεις και 99,6 rating

Ενω πριν την αναφορα ειχε 99,9 rating.

 

Έχω την εντύπωση οτι δεν είναι αυτός.Γιατί είχα δει τα πράγματα που πούλαγε και δεν ήταν τόσο κιθαριστικά.

 

Και επιπλέον ο Άρης στην προηγούμενη σελίδα γράφει οτι έχει 4000 πωλήσεις. Όχι 20000+

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την εντύπωση οτι δεν είναι αυτός.Γιατί είχα δει τα πράγματα που πούλαγε και δεν ήταν τόσο κιθαριστικά.

 

Και επιπλέον ο Άρης στην προηγούμενη σελίδα γράφει οτι έχει 4000 πωλήσεις. Όχι 20000+

 

4096 αν το φωτογραφικό μου μάτι το έπιασε καλά ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου