Προς το περιεχόμενο

Ο δεκαλογος του σωστού Ebayer


newmind

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα

Δεν ξερω αν εχει ξανασυζητηθει,αλλα σημερα παρατηρησα κατι καινουριο στο ebay το global shipping program

http://pages.ebay.com/help/buy/shipping-globally.html

 

Ειναι προγραμμα που σε απαλασσει απο τελωνειο κλπ  και το ενσωματωνει στην τιμη;

 

"When you purchase an item through the Global Shipping Program, you receive international tracking at no additional charge and pay any applicable import charges upfront"

 

Ειναι προτιμοτερο απο τον πατροπαραδωτο τροπο πληρωμης των κερατιατικων;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 106
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μπορεί να μου πει κάποιος τι παίζει με αυτόν τον τύπο εδω πέρα;

http://www.ebay.co.uk/itm/Gibson-Les-Paul-Slash-VOS-guitar-Appetite-for-Destruction-AFD-/251261060755?pt=UK_Musical_Instruments_Guitars_CV&hash=item3a80538693

 

Σίγουρα πρόκειται για απατεώνα απλά απορώ πως τον αφήνουν ακόμη,μιας και έχει πολλά αντικείμενα με την ίδια κομπίνα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να μου πει κάποιος τι παίζει με αυτόν τον τύπο εδω πέρα;

http://www.ebay.co.uk/itm/Gibson-Les-Paul-Slash-VOS-guitar-Appetite-for-Destruction-AFD-/251261060755?pt=UK_Musical_Instruments_Guitars_CV&hash=item3a80538693

 

Σίγουρα πρόκειται για απατεώνα απλά απορώ πως τον αφήνουν ακόμη,μιας και έχει πολλά αντικείμενα με την ίδια κομπίνα...

Γιατι το λες αυτο ? Εγω μια χαρα κριτικες βλεπω και εναν τιτλο "eBay Top-rated seller" με το συμπαθιο βλεπω πανω απο το username του.Αρα τι σε προβληματιζει ? η τιμη ?

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να μου πει κάποιος τι παίζει με αυτόν τον τύπο εδω πέρα;

http://www.ebay.co.uk/itm/Gibson-Les-Paul-Slash-VOS-guitar-Appetite-for-Destruction-AFD-/251261060755?pt=UK_Musical_Instruments_Guitars_CV&hash=item3a80538693

 

Σίγουρα πρόκειται για απατεώνα απλά απορώ πως τον αφήνουν ακόμη,μιας και έχει πολλά αντικείμενα με την ίδια κομπίνα...

 

Τι εννοεις;;; Πληστιριασμος ειναι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε βλέπετε τι λέει στην περιγραφή; Να του στείλεις email και θα πάρεις την κιθάρα 1500 λίρες..

Για όποιον δεν ξέρει η κιθάρα αυτή έχει πάνω απο 3500 λίρες.Καθαρή απάτη.

Αλλά το παράξενο είναι που ένας seller με τέτοιο rating κάνει τέτοια πράγματα.

 

xs2.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά εδώ που τα λέμε η συγκεκριμένη βρωμάει κινέζικη ρέπλικα από μακριά. 1 φωτο κακής ποιότητας που δεν μας αφήνει να δούμε λεπτομέρειες που χαρακτηρίζουν αυτές τις ρέπλικες (γέφυρα, binding στα τάστα, binding στο σώμα).

 

Εγώ θα την κακοχαρακτήριζα μόνο και μόνο λόγω της λάθος θέσης (όσο μπορώ να διακρίνω) που έχει το Gibson logo στο headstock

Soulshine is better that sushine, is better than moonshine, damn sure better than rain

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά ο άνθρωπος έχει 99,9 κριτικές και 4000 πωλήσεις . Αν είδα καλά ...

 

ναι αλλά αν πρόσεξες πουλάει ότι νάναι.

 

Και εννοώ ότι ίσως, το γεγονός ότι -ίσως- είναι μαιμού να του "διαφεύγει"

Soulshine is better that sushine, is better than moonshine, damn sure better than rain

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά εδώ που τα λέμε η συγκεκριμένη βρωμάει κινέζικη ρέπλικα από μακριά. 1 φωτο κακής ποιότητας που δεν μας αφήνει να δούμε λεπτομέρειες που χαρακτηρίζουν αυτές τις ρέπλικες (γέφυρα, binding στα τάστα, binding στο σώμα).

 

Εγώ θα την κακοχαρακτήριζα μόνο και μόνο λόγω της λάθος θέσης (όσο μπορώ να διακρίνω) που έχει το Gibson logo στο headstock

 

Η φωτογραφία μάλλον κανονική είναι.

Η συγκεκριμένη Gibson είναι "αντίγραφο" φτιαγμένο απο την Gibson της κιθάρας του slash η οποία δεν ήταν gibson αλλά replica.Όσο κουφό και αν ακούγεται...Μάλλον γι'αυτό δεν μοιάζει ακριβώς με gibson..

 

Στο θέμα μας τώρα,του έστειλα email και μου απάντησε:

 

Hello ,

 

Thank you for showing interest in our item on ebay.The buy it now price of this item is 1,500.00 GBP, shipping and insurance included.We offer 30 days to return it against full refund if by any reason you are not satisfied with it .In order to buy it you will need to provide us :

 

 

***Full name & exact shipping address (street, city,zip)# ....

 

 

You will get our bank details to complete the payment.Item will be removed from ebay public page to avoid other offers.Your reply will be very apreciated !

 

 

Thank you

 

Κάντε κάνα report μην την πατήσει κανείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η φωτογραφία μάλλον κανονική είναι.

Η συγκεκριμένη Gibson είναι "αντίγραφο" φτιαγμένο απο την Gibson της κιθάρας του slash η οποία δεν ήταν gibson αλλά replica.Όσο κουφό και αν ακούγεται...Μάλλον γι'αυτό δεν μοιάζει ακριβώς με gibson..

 

Στο θέμα μας τώρα,του έστειλα email και μου απάντησε:

 

Hello ,

 

Thank you for showing interest in our item on ebay.The buy it now price of this item is 1,500.00 GBP, shipping and insurance included.We offer 30 days to return it against full refund if by any reason you are not satisfied with it .In order to buy it you will need to provide us :

 

 

***Full name & exact shipping address (street, city,zip)# ....

 

 

You will get our bank details to complete the payment.Item will be removed from ebay public page to avoid other offers.Your reply will be very apreciated !

 

 

Thank you

 

 

 

Κάντε κάνα report μην την πατήσει κανείς.

 

Ααα δηλαδή ο τύπος δεν θέλει να γίνει η διαδικασία με bidding η buy it now κανονικά από eBay ? μάλιστα . Αντε πίστηκα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου