Προς το περιεχόμενο

Προώθηση σπασμένων προγραμμάτων από την ΕΤ1;


manosx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 262
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

 

Ήταν η εκπομπή "Ψηφιακή Ελλάδα" και ο καλλιτέχνης που μίλησε, ηχογράφησε (Ableton Live) και υποστήριξε τα σπασμένα προγράμματα ενώ ταυτόχρονα ενημέρωσε τον κόσμο ότι είναι καλό να αγοράσει τη μουσικη του από το itunes είναι ο Ζακ Στεφάνου.

 

Δεν νομίζω να απαγορεύεται να αναφέρουμαι την εκπομπή ή τον προσκεκλημένο.

Άλλωστε απο αυτά που λες δημοσίως κρίνεσαι.

 

 

Destroy him, my robots!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα το κάνει, δίκιο έχει. Τώρα το νιώσατε? ΟΥΑΟΥ ΣΥμφέρει τη microsoft να έχει το 90% της αγοράς και ας είναι το 50% σπασμένα! Για ποιά εκπομπή μιλάμε?

το ότι η microsoft έκανε χρήση συγκεκριμένων τεχνικών προώθησης του προϊόντος της κάποια στιγμή στο παρελθόν δεν σημαίνει ότι πρέπει να σπάμε τα προϊόντα της ableton!!!

 

Destroy him, my robots!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς το άτομο κάπου έχει πάρει λάθος στροφή και δεν το έχει καταλάβει.

 

Καλά έκανε πάντως η εκπομπή και δεν το έκοψε για να φαίνονται και τα χάλια ορισμένων (όχι ότι θέλει και πολύ προσπάθεια δηλαδή). Από την άλλη όμως καταλαβαίνω ότι κάποιοι θα μπορούσαν να το εκλάβουν ως "επίσημη" επιβράβευση της επιλογής τους να χρησιμοποιούν κόπιες.

 

Ειλικρινά όμως πέσαμε απ'τα σύννεφα ρε παιδιά; Σε καφετέρια δεν μπορείς να κάτσεις χωρίς να σε ενοχλήσουν τουλάχιστον 5 φορές για cd και στα ΑΕΙ/ΤΕΙ στήνονται καθημερινά πάγκοι μέσα στα κτίρια με παράνομα software λιανικής αξίας μέχρι και χιλιάδων ευρώ. Που σημαίνει ότι α) υπάρχει σοβαρή αγορά για τα κλεψιμέικα (ερασιτέχνες και προφεσιονέλες) και 2) δεν υπάρχει ουσιαστικός "έλεγχος" (ελλείψη καλύτερης λέξης) από την εφορία και την Αστυνομία για τις μικρομεσαίες επιχειρήσεις, που αποτελούν ίσως το μεγαλύτερο μέρος της ελληνικής οικονομίας, καθώς και για τα εκπαιδευτικά ιδρύματα τα οποία αναπόφευκτα έχουν γίνει sanctuaries κάθε λογής παρανομίας λόγω του γνωστού status quo.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα το κάνει, δίκιο έχει. Τώρα το νιώσατε? ΟΥΑΟΥ ΣΥμφέρει τη microsoft να έχει το 90% της αγοράς και ας είναι το 50% σπασμένα!

 

Λάμπρο μου εξηγείς τι εννοείς δεν νομίζω ότι σε κατάλαβα.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν την είδα την εκπομπή,μπορεί να ανεβει κανενα απόσπασμα στο utube ?

 

μαλακία του ζακ στεφάνου αν είπε πως χρησιμοποιεί σπασμένα-δημόσια- και μάλλον θα έχει και νομικές συνεπειες γι αυτό. είναι λίγο υποκριτικό όμως να τον καταδικάζουμε απο αυτό το φορουμ όπου η μεγάλη πλειοψηφία δεν γνωρίζει τι πάει να πει αυθεντικό προγραμμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρότι συμφωνώ ότι είναι λίγο καφρίλα να καμαρώνεις για το σπασμένο software που χρησιμοποιείς,

Ειλικρινά όμως πέσαμε απ'τα σύννεφα ρε παιδιά;

 

Κατά τη γνώμη μου είναι επίσης υποκρισία και στρουθοκαμηλισμός να κοκκινίζουμε σαν θείτσες όταν ακούμε για πειρατεία όταν μεγάλο μέρος π.χ. των μουσικών μας γνώσεων οφείλεται πλέον σ' αυτή (ακόμα και για άτομα άνω των 30 όπως εγώ που έχουν ξοδέψει σεβαστά ποσά για την αγορά αυθεντικών CD και δίσκων). Π.χ. είμαστε σίγουροι ότι τα clips από το youtube που παραθέτουμε συνέχεια εδώ μέσα δεν παραβιάζουν κανένα copyright;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είδα την εκπομπή (και γενικά, την έχω δει ελάχιστα).

Ο τύπος που την παρουσιάζει είναι ο πρόεδρος της Ένωσης Ελλήνων Χρηστών Internet και τον έχω ακούσει αρκετές φορές ως καλεσμένο σε μια εκπομπή του ΣΚΑΙ (ραδιόφωνο). Κάθε Τρίτη (καλή ώρα, σήμερα) τον "φέρνουν" στο ΣΚΑΙ, νομίζω στις 5.

Δεν ξέρω, αλλά μου δίνει την εντύπωση του ημιμαθή, που λέει ο,τι ξέρει και δεν γνωρίζει τίποτα παραπέρα. Και πολλές φορές ξεφεύγει από την απλή επεξήγηση κάποιων πραγμάτων (που είναι θεμιτό, αφού απευθύνεται σε μη γνώστες) και φτάνει να μιλάει απλοϊκά και να λέει ανακρίβειες.

Αλλά, πως να το κάνουμε, είναι ο... πρόεδρός μας! Τρομάρα μας...  :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μάλλον θα έχει και νομικές συνεπειες γι αυτό.

 

Μπαααα.

 

 

είναι λίγο υποκριτικό όμως να τον καταδικάζουμε απο αυτό το φορουμ όπου η μεγάλη πλειοψηφία δεν γνωρίζει τι πάει να πει αυθεντικό προγραμμα.

 

Από που το συμπέρανες αυτό; Λίγο υπερβολική τη βρίσκω τη δήλωση αυτή.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θεωρω τον τιτλο του θεματος καπως τραβηγμενο. συνεπαγωγικα και με μαθηματικη λογικη οντως κατι τετοιο θα ισχυε, αλλα μια και καθεις κρινεται απ τα λεγομενα του και τα πεπραγμενα του, το θεμα μαλλον αφορα τον ζακ στεφανου και οχι την ερτ.

απο κει και περα, παροτι ειναι οντως αστειο να δηλωνεις τετοιες ανοησιες οπως εκανε ο ζακ στεφανου, προσωπικα στα λογια του ακουω τους φιλους μου, τους γνωστους μου και πολλους αλλους. η αποψη του στεφανου ταυτιζεται με  την  επικρατουσα αποψη του μεσου ατομου της ηλικιας του.

 

καλα το κάνει, δίκιο έχει. Τώρα το νιώσατε? ΟΥΑΟΥ ΣΥμφέρει τη microsoft να έχει το 90% της αγοράς και ας είναι το 50% σπασμένα!

 

Και συ λαμπρο εχεις αποφασισει οτι θα πρεπει να τη βοηθησεις σε αυτο???

 

οπως και να χει, χωρις να θελω να θιξω το ατομο που ανοιξε το θεμα αυτο, θεωρω οτι εχουμε παραασχοληθει με τη χρηση πειρατικου λογισμικου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου