Προς το περιεχόμενο

Active Monitors. Ποιό ζευγάρι;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σε ολους!

Το ξερω οτι ειναι ενα θεμα που εχουμε αναφερθει απειρες φορες αλλα θα το θεσω καπως αλλιως...

Θελω τη βοηθεια οσων ειναι κατοχοι καποιων απ τα παρακατω ή εχουν κανει ερευνα αγορας και εχουν ΑΚΟΥΣΕΙ καποια απ τα παρακατω σιγουρα αντικειμενικα ειλικρινα και υπευθυνα ( ::) ::) ::) ::) )...Λοιπον εχουμε και λεμε....

 

YAMAHA HS50M ,

M Audio Studiophile BX8a,

KRK RP5 ,

TASCAM VL-A5 ,

TAPCO BY MACKIE S5 ,

BEHRINGER B2031A TRUTH ,

ESI NEAR08 EXPERIENCE ,

TASCAM VL-A8 ,

SAMSON RUBICON R6A

 

ή αν εχετε κατι αλλο να προτεινετε μεχρι 370e...

ΠΡΟΣΟΧΗ!!!!ΝΑ ΤΟ ΕΧΕΤΕ ΑΚΟΥΣΕΙ!!!!

 

Ευχαριστω εκ των προτερων

Carpe Diem!!Memento Mori

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Καταρχήν βγάλε τα Tascam από τη λίστα, δε νομίζω ότι υπάρχει άνθρωπος στην Ελλάδα που να τα έχει ακούσει. Περίμενε κανένα τρίμηνο να βγουν και μετά τα λέμε... 8)

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταδευτερην μπορει να τα εχει ακουσει εξω η σε καμια εκθεση... 8) 8) 8)

Λες να μην το είχε αναφέρει κανείς αν τα είχε ακούσει; Έχει χαλάσει ο κόσμος στο Noiz για τα ρημάδια τα Tascam και θα το κράταγε κρυφό ο πρώτος ακροατής;

Τέσπα, ας πούμε ότι έχεις δίκιο μιας και υπάρχει κάποια ελάχιστη πιθανότητα να ισχύει το σκεπτικό σου...

 

Προσωπικά έχω ακούσει τα Behringer, τα M-Audio και τα Samson. Μόνο τα τελευταία μου άρεσαν, τα άλλα ήταν περισσότερο για μεγάλες εντάσεις και λιγότερο για καθαρές μίξεις.

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks για τη συμβουλη Alchemist...

Οσο γι αυτο :

Καταδευτερην μπορει να τα εχει ακουσει εξω η σε καμια εκθεση... 8) 8) 8)

Λες να μην το είχε αναφέρει κανείς αν τα είχε ακούσει; Έχει χαλάσει ο κόσμος στο Noiz για τα ρημάδια τα Tascam και θα το κράταγε κρυφό ο πρώτος ακροατής;

Τέσπα, ας πούμε ότι έχεις δίκιο μιας και υπάρχει κάποια ελάχιστη πιθανότητα να ισχύει το σκεπτικό σου...

 

Ισως μερικα ατομα δεν ''ζουν'' για να γραφουν στο forum του  noiz και να λενε απλα για να λενε και να ανεβαζουν τα post...Aπλα  γραφουν για να δινουν τη συμβουλη τους και τη γνωμη τους οταν απλα τους ζητηθει η οταν εχουν να πουν κατι γι αυτο...Εγω προσωπικα δεν θα το εβγαζα βουκινο αν τα ακουγα , θα το ελεγα μονο αν εβλεπα καποιο σχετικο post...Τοσο απλα

 

Carpe Diem!!Memento Mori

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα παρεις monitor που αρεσουν σε αλλους και οχι monitor που αρεσουν σε σενα;

 

Φιλαρακι απλα ζηταω γνωμες δεν σημαινει οτι οτι μου πουν θα παρω....

Carpe Diem!!Memento Mori

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλαρακι τι γνωμες ζητας; Συγκρινεις 8" με 5" και βαζεις στη λιστα σκουπιδια! Αν καποιος κλινει να αγορασει Behringer μονιτορ δεν νομιζω πως εχει και τοσο μεγαλες απαιτησεις απο τον ηχο του, ωστα να πρεπει να ζηταει και γνωμες! Τα μισα απο αυτα που εβαλες στο ιδιο καζανι βραζουν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλαρακι τι γνωμες ζητας; Συγκρινεις 8" με 5" και βαζεις στη λιστα σκουπιδια! Αν καποιος κλινει να αγορασει Behringer μονιτορ δεν νομιζω πως εχει και τοσο μεγαλες απαιτησεις απο τον ηχο του, ωστα να πρεπει να ζηταει και γνωμες! Τα μισα απο αυτα που εβαλες στο ιδιο καζανι βραζουν!

 

Φιλαρακι,

Νομιζω πως παρεκτρεπεσαι....Αν ειναι σκουπιδια ειναι δικη σου γνωμη και μονο δικη σου...Αν εχεις κατι να πεις σχετικα με το θεμα που εστειλα πεσ το χωρις να κραζεις-θάβεις ή οτιδηποτε, αλλιως.... :-X

Ζητησα γνωμη δεν επεβαλα σε κανεναν κατι...

Τωρα αν εσυ εχεις μαθει να εκφραζεις ετσι τη γνωμη σου....ειναι αλλο θεμα που δε με αφορα και ουτε θα το λυσω....

Carpe Diem!!Memento Mori

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι! Το αντιθετο μαλιστα!

 

Η λιστα σου δεν με ενδιαφερει καθολου! Μπλεχτηκα στη κουβεντα για να εκφρασω την απορια μου... Αυτη στο πρωτο post.

 

Αν ειναι σκουπιδια ειναι δικη σου γνωμη και μονο δικη σου...

 

Τη δικη μου γνωμη λεω...

Οσο για το αν πρεπει να :-X ασε να το αποφασιζω εγω...

 

Καλη τυχη στην αναζητηση των monitor σου...

 

 

Για την ιστορια και για να μην νομιζεις οτι σου μιλαω για να κραξω ή να θαψω, να σου πω πως εχω ακουσει τα 5 απο τα 9 της λιστας σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου