Προς το περιεχόμενο

Active Monitors. Ποιό ζευγάρι;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Administrator

Φιλαράκια, πάρτε το αλιώς...

Όλοι με καλή πρόθεση είμαστε εδώ.

Πάμε απ' την αρχή πλιζ.  ;)

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Οταν κανεις μια απλη ερωτηση με στοχο να προχωρησεις την κουβεντα για να βοηθησεις και καποιος σου την μπαινει... τοτε ποτε δεν μπορεις να εισαι σιγουρος για την εξελιξη.

 

Απο την αρχη, παρολαυτα, λοιπον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνωμη αν προσβαλα καποιον,εγω ζητησα γνωμες απλα...

Μου τη δινει το γεγονος ομως οτι ο καθενας μπορει να πεταχτει μονο και μονο για να πει κατι και οχι να βοηθησει στο στυλ βγαλε αυτο οχι greeklish Κλπ...Θεωρω οτι το forum ειναι για να βοηθαει οχι για να ''βρισκει κατι να πει''...αυτα...

Συγγνωμη και παλι...Αν μπορει και θελει καποιος να με βοηθησει εδω ειμαι!!! ;) ;) :)

Carpe Diem!!Memento Mori

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την ιστορια και για να μην νομιζεις οτι σου μιλαω για να κραξω ή να θαψω, να σου πω πως εχω ακουσει τα 5 απο τα 9 της λιστας σου...

 

Τουλάχιστον όπως το είδα εγώ ¨επρεπε απλά να προτείνεις κάποιο για τα 5 απο τα 9...

Λοιπόν φίλε εγώ δεν εχω ακούσει πολλά απο αυτά που είπες αλλά θα στο πω αλλιώς. Μακριά απο Behringer και maudio Κατεμε..

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου τη δινει το γεγονος ομως οτι ο καθενας μπορει να πεταχτει μονο και μονο για να πει κατι και οχι να βοηθησει στο στυλ βγαλε αυτο οχι greeklish Κλπ...Θεωρω οτι το forum ειναι για να βοηθαει οχι για να ''βρισκει κατι να πει''...

 

Στα πλαισια της βοηθειας ειναι καμια φορα κι αυτο. Αν δεν εισαι στην τσιλια για αρπαγμα ισως μπορεις να δεις και το νοημα αναμεσα στις λεξεις! Τελοσπαντων επειδη το θεμα ειναι ληξαν και επειδη ξαναρχισαμε και κυριως για να σου αποδειξω οτι δεν ειχα προθεση "να πεταχτω και να βρω κατι να πω"....

 

Ρωταω σαν να ειναι το πρωτο μου post...

Για τι χρηση τα θελεις τα monitor;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλαρακι απλα ζηταω γνωμες δεν σημαινει οτι οτι μου πουν θα παρω....

 

Φιλαρακι τι γνωμες ζητας;

 

Φιλαρακι,

Νομιζω πως παρεκτρεπεσαι...

 

Φιλαράκια, πάρτε το αλιώς...

 

Παλιουποκριτές όλοι! Πρώτα βγάζετε μαχαίρια και μετά το παίζετε φίλοι??? Που να βρώ ένα φιλαράκι να μου πει πιο μονιτορ αγαπάω στ αλήθεια....  ;D

 

Στο θέμα μας: Φιλαράκι creep7 το ζητούμενο δεν είναι να έχει ακούσει κανείς κάποια απο τα monitors που ξεχώρισες, αλλα να έχει ακούσει όσο το δυνατόν περισσότερα απο αυτά που λές. Προσωπικά έχω τα Alesis M1 MK2 (γιατί δεν είναι στη λίστα σου????) και μου φαίνονται μια χαρά. Δεν έχω ακούσει όμως κάτι άλλο για να συγκρίνω! Διάβασα κριτικές απο διάφορα sites και χρήστες, είδα ότι είναι καλα για τα λεφτά τους και τα πήρα.

 

Αν πιστεύεις ότι δεν μπορείς ο ίδιος να συγκρίνεις κάτι που θές να αγοράσεις (όπως ήμουνα εγώ στην φάση που ήθελα να αγοράσω μονιτορια αφού δεν είχα ακούσει ποτέ και τπτ άλλο) διαβάζεις τα πάντα και παντού γι αυτά.

 

Με λίγα λόγια θέλω να πώ ότι καλύτερα να ζητήσεις γνώμες απο το νοιζ απο ανθρώπους που έχουν ακούσει ΠΟΛΛΑ μονιτορς και να να ΛΙΩΣΕΙΣ στ reviews απο ξένα sites. Ο ο γουγλιος όλα τα ξέρει. Αυτά από μένα, που πέρασα απο την ίδια φάση και το ξεπέρασα! (το ξέρω είμαι δυνατή ψυχή)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Anyway δεν το συνεχιζω αλλο αυτο.... ;)

Τα θελω για το homestudio μου το οποιο ειναι ενα δωματιο 9 τ.μ...Δεν θελω να διαθεσω πολλα χρηματα αλλα θελω monitors value for money...Αυτα σε γενικες γραμμες...Α!!!!και θελω απο 70watt και πανω αν και δεν παιζουν μεγαλο ρολο...ηχομονωση καλη δεν υπαρχει....

Carpe Diem!!Memento Mori

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην κοιτας τιποτε πανω απο 6"! Ενα 8" σε 9 τ.μ. θα boomαρει και τιποτα δεν θα ειναι σωστο στη μιξη!

 

Θα προτεινα να βγαλεις στα σιγουρα απο τη λιστα σου τα YAMAHA HS50M ,M Audio Studiophile BX8a, BEHRINGER B2031A TRUTH και SAMSON RUBICON R6A. Δεν νομιζω πως αξιζουν τον κοπο...

 

Tα KRK που ειχαν κανει πολυ καλη εντυπωση αλλα τα 8αρια και οχι τα 5αρια... Τα Tapco νομιζω οτι ειναι μια δικαιη λυση σε αυτα τα λεφτα... Τα ESI επισης ειναι πολυ ομορφα monitor αλλα νομιζω οτι 8ιντσο monitor δεν θα δουλεψει σωστα στο χωρο σου... Τα Monitor One, που λεει και o lambrosgg, ειναι επισης μια καλη λυση σε αυτη την κατηγορια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

απο τα yamaha hs-50 γιατι να μη τα υπολογιζει? αληθεια ειμαι περιεργος να ελεγε καπιος μια συντομι γνωμι γιαυτα..

 

ακουγονται τοσο στεγνα οσο τα ns-10 ? Εχουν καποιο μπασο ςστε να μπορεις να ακουσεις και καμια αλλη μουσικη εκτος απο τις μιξης σου ? α??

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου