Προς το περιεχόμενο

Hagstrom HJ600


trigga

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Play that funky music trigga

Play that funky music right

Play that funky music trigga

Lay down the boogie and play that funky music till you die

Till you die! ;D ;D

 

Αρχηγέ, το εργαλείο φυσάει. Ωραία και η φανκιά και η μπλου μπόσα. Δώστου να καταλάβει!

 

ΥΓ Ρε συ, τι παλαμάρια έχεις βάλει για χορδές; Σε λίγο θα βάλεις αυτές

 

http://www.thomann.de/gr/ernie_ball_eb_2837_slinky_baritone.htm

 

;) ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 87
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Το καταδύναμην προσπαθάμε ναούμ.Έχουμε ακόμα πολύ χωριάτικο να φάμε και γεμιστό με τυρί παρακαλώ.

Όσο περνάνε οι ώρες άλλο τόσο i'm falling in love with you είμαι.

 

Κάτι άσχετο είναι ότι δεν της έχω κάνει καθόλου κούρμπα στο σετάπ στο μπράτσο μέσω truss rod είναι τελείως ευθεία.Έχω χαμηλώσει και τη γέφυρα και μετά το 12ο τάστο όταν είναι unplugged έχει αρκετό τρίξιμο στις χορδες.Πώς να το εξαφανίσω αυτό χωρίς να πειράξω το action?Αν βάλω λίγο κούρμπα ανεβαίνει το action και γίνεται πιο σκληρή σε ακόρντα και πιο δύσκολη σε τσόλο.Πέτε,πέτε,πέτε?

 

Α με τους μαγνήτες τι να κάνω?Πόση απόσταση να αφήσω?Πρίν με τους μονούς την είχα βρεί τη φάση τώρα?Να με πείτε αυτό εξαρτάται απο μένα για το τι ήχο θέλω αλλά ένα ενδεικτικο δεν είν' κακό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν αφήσεις μια μικρή κούρμπα, θα αυξηθεί ελάχιστα το action , σε φυσιολογικά επίπεδα, φαντάζομαι...

 

Τώρα, για τους μαγνήτες δεν υπάρχει τίποτα το ενδεικτικό. Τους σετάρεις όπου γουστάρεις, γιο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θέλω να το αυξήσω το άξιον εστί ρε κουλτουριάρικο αγόρι.Απλά αυτα τα τσινγκ τσόνγκ, που ακούγονται απο το 10ο περίπου τάστο μέχρι το τέλος σε όλες τις χορδες και πάντα με πέννα(χοντρή) και χωρίς ενισχυτή, θέλω να διώξω.

 

Αυτά τα θορύβια επηρρεάζουν τον μαγνήτη?Αν όχι τότε κλάιν.Ο ακουστικός ήχος δε με πολυενδιαφέρει αλλά ο ηλεκτρικός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά τα θορύβια μπορεί να περνάνε στον ενισχυτή, μπορεί και όχι... Αυτό το ξέρεις εσύ, που έχεις στα χέρια σου την κιθάρα.... Αν δεν περνάνε και δεν σε ενοχλούνε, δεν είναι ανάγκη να κάνεις τίποτα. Αν σε ενοχλούνε, είτε περνάνε, είτε όχι, θα πρέπει να αφήσεις λίγη κούρμπα στο μπράτσο (η οποία χρειάζεται, έτσι κι αλλιώς, σε μικό βαθμό).....

Βέβαια, αν μιλάμε για κανέναν ΠΟΝΤΟ απόσταση, θα το κάνεις από τη γέφυρα, όχι από το μπράτσο.... Στο μπράτσο θέλει ελάχιστη κούρμπα....

 

Δεν θέλω να το αυξήσω το άξιον εστί ρε κουλτουριάρικο αγόρι.Απλά αυτα τα τσινγκ τσόνγκ, που ακούγονται απο το 10ο περίπου τάστο μέχρι το τέλος σε όλες τις χορδες και πάντα με πέννα(χοντρή) και χωρίς ενισχυτή, θέλω να διώξω.

 

 

Για να φύγουν τα τσινγκ τσονγκ θα αυξηθεί αναγκαστικά το άξιον εστί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά τα θορύβια επηρρεάζουν τον μαγνήτη?Αν όχι τότε κλάιν.Ο ακουστικός ήχος δε με πολυενδιαφέρει αλλά ο ηλεκτρικός.

 

Δικέ μου τις περισσότερες φορές, δεν ιδρώνει το αυτί ούτε του μπρατσάτου, ούτε ο γεφυράτου από τέτοια θορύβια...

Θορύβια θα ακούς μόνο όταν παίζεις χωρίς σύρμα (σ.σ. unplugged)... Στην ενισχυτούμπα το μπρατσάκι σου θα κάνει τουμπεκί ψιλοκομμένο αδερφάκι μου... 8)

Οπότε κλάιν... Άραξε στα κυβικά σου, και βάρα διπλοπενιές κάργα άμα λάχει ναούμ...

 

497341_b.jpg

 

 

 

 

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nτάξ τότε ρε δικέ μου elia ναούμ.

Όσο για σένα Λόνγκσάντοου θα σε πετύχω σε κανα ταβερνάκι και θα σε πατήκω καταί.Δεν γλετώνεις ναουμ απο την κεχριμπαρένια μπεγλέρα.

Θα σε κάνω κομποσχοίνι για τσι καλόγεροι κάτω στα ανώγεια μωρέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου