Προς το περιεχόμενο

Hagstrom HJ600


trigga

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν θέλω να το αυξήσω το άξιον εστί ρε κουλτουριάρικο αγόρι.Απλά αυτα τα τσινγκ τσόνγκ, που ακούγονται απο το 10ο περίπου τάστο μέχρι το τέλος σε όλες τις χορδες και πάντα με πέννα(χοντρή) και χωρίς ενισχυτή, θέλω να διώξω.

 

Χρησιμοποιείς 12άρες χορδές και χοντρή πένα. Τι σε πειράζει λίγο παραπάνω άξιον;  ??? ???

 

Αυτά τα θορύβια επηρρεάζουν τον μαγνήτη?Αν όχι τότε κλάιν.Ο ακουστικός ήχος δε με πολυενδιαφέρει αλλά ο ηλεκτρικός.

 

Όπως είπε και ο Ηλίας, δεν επηρεάζουν το μαγνήτη. Όμως, αν σκοπεύεις να παίζεις έστω και λίγο unplugged - π.χ. αργά το βράδι - είναι ιδιαίτερα εκνευριστικά (τα θορύβια).

 

Τα κουτσαβάκια του φόρουμ αυξάνονται διαρκώς. Σε λίγο θα παίζουμε online μπαρμπούτι καπνίζοντας ναργιλέ... :P :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 87
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Oκ κατάλαβα αλλά δεν άντεξα, χθές την κατσαβίδιασα και την εφτιαξα σχεδόν τέλεια.το 18-19 μου τρίζουν λίγο αλλιώς όλα τα άλλα είναι ντάξ.Το action μου φαίνεται οτι είναι λιιιιιγο πιο κάτω απο την μπλιάχρινγκερ-στρατοδιονυσίου.

 

Όμως, αν σκοπεύεις να παίζεις έστω και λίγο unplugged - π.χ. αργά το βράδι - είναι ιδιαίτερα εκνευριστικά (τα θορύβια).

 

Επειδή ακούγεται σε όλο το σπίτι τρώω καντήλια το βράδυ και γενικά όταν κοιμάται καποιος.Αυτό είναι ένα αρνητικό της κιθάρας.Πάντως και ο ήχος χωρίς σύρμα είναι όμορφος.Διαφορετικός απο μια κλασσική κ ηλεκτρακουστική.Και πάλι έχει μουντίλα.Άρε σκαφίλα με φτιάνεις ναούμ  :P

 

Τα κουτσαβάκια του φόρουμ αυξάνονται διαρκώς. Σε λίγο θα παίζουμε online μπαρμπούτι καπνίζοντας ναργιλέ... Tongue Tongue

 

Αμην κ ποτε ναουμ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το 18-19 μου τρίζουν λίγο αλλιώς όλα τα άλλα είναι ντάξ.

 

Ρε κολλητέ, τζαζ θα παίξεις όχι μπαγλαμαδάκι...

 

006.ELR.001.jpg

 

;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι χτικιάρης ρε μπζιλέ.Αν κάτι δεν μου κάθεται τρώω κόλλημα να το τελειοποιήσω..........Αν δεν είναι έτσι πως το θέλω το βασανίζω.

 

Αλλα οκ εκεί που είναι είναι μακρυα για να ενοχλει, για αυτό και δεν το σκάλισα παραπάνω.

 

Μπαγλαμά με διστορσιο κ wah έχει βάλει?Ο τενεκες απο Σικάγο, πολύ ποιότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Trigga, σε βλέπω να ξεπερνάς σιγά σιγά τις επιρροές από Kenny Burrell και Pat Martino και να κινείσαι προς άλλα μονοπάτια. Γι' αυτό, πάρε υλικό για practice από τώρα:

 

http://www.youtube.com/watch?v=Q-tGK_D6Gp0

 

;D ;D ;D

 

Παρακαλώ να αγνοηθεί το οπτικό υλικό του κλιπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΕ το σαγόνι ο μέγιστός?Δεν το ξερα αυτό.

 

Βασικά σπάϊ τον έχω ξεπεράσει τον ζαγοραίο πλέον....Κάτι άλλο έχεις σε πιο ψαγμεντέν!Ακόρντα με τις τρίχες ας πούμε?Κάτι γενικά διαφορετικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως υποσχέθηκα να κάνω ένα ωραίο review είμαι πάλι εδώ με τα βίντεο και ήχο ακουστικό και ηλεκτρικό για να ολοκληρώσω το θέμα.

 

My Favorite Things

 

 

http://www.box.net/shared/9aykwtikog Το κομμάτι(ηλεκτρικό) που υπάρχει και στο βίντεο απλά εδώ έχει καλή ποιότητα.

 

Αν κάποιος ενδιαφέρεται για τον ακουστικό ήχο σε καλή ποιότητα, μπορεί να γίνει και αυτό.Ας μου το πεί και το βλέπουμε....

 

Καλή οπτικο-ακουστική απόλαυση  :P

 

Υ.Γ.Συγχωρείστε με για τα λάθη μου τα κιθαριστικά........μαθαίνω σιγα-σιγά.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου