Προς το περιεχόμενο
  • Ανακαλύψτε τη μουσική του Noiz
       (0 κριτικές)

    cos_dr

    Εγώ ο cos_dr βρήκα αυτό το διήμερο μια ευκαιρία να παίξω λίγο με τα synthesizer μου και κάθισα χαλαρά και έγραψα αυτό το

    κομμάτι έτσι για το χαβαλέ και για να δοκιμάσω και κάποια πράγματα στο νέο μου σετάρισμα.

     

     Χρησιμοποίησα το Roland V-Synth και το Triton Le για τους ήχους και τα εφφε και έκανα και λιγο sampling, σαμπλάροντας τη φωνή μου καθώς και ένα

    περίεργο φλάουτο/σουβενίρ που το είχα πάρει περίπου το 1995 από τη Σαντορίνη. Δεν ξέρω αν έχει ονομασία, δηλαδή αν είναι επίσημο όργανο, αλλά έχει τονικότητα,

    έχει πλάκα. χαχααχααχαχαχαχαχα

     Το φλάουτο ιδιαίτερα το πέρασα από τα φίλτρα και τα effect του V-Synth και έβγαλε ενδιαφέρον νομίζω αποτέλεσμα. 

     

     Αυτά.

     Έτσι για το χαβαλέ ρε παιδιά, να παίζουμε ε?

     χαχαχαχαχαχχαχα

     

     edit

     Μια μικρή διόρθωση των track με παρεμβάσεις στα pads/plates προς όφελος της ρυθμικότητας και της καθαρότητας.

     Τώρα είναι ok χαχαχαχαχχαχαχα


    • Like 4

    Feedback χρήστη

    Δεν υπάρχουν κριτικές προς εμφάνιση.


  • TWANG ATTACK: "Καταλαβε με" feat. Terry & Nestoras

    Ήταν υπόσχεση και έγινε πραγματικότητα. 😅 «Κατάλαβε με» του γίγαντα Κώστα Ψυχογιού (πρώτη και κορυφαία εκτέλεση του επίσης γίγαντα Κ.Καφαση) σε μια ελεύθερη διασκευή από τους Twang Attack. @Terry RoscoeBeck5: Bass @Nestoras: Lead Guitars SF: όλα τα υπόλοιπα +παραγωγή/ενορχήστρωση/μίξη & mastering   Hope U enjoy it!

    Superfunk
    Superfunk
    Music 36

    Αναμνήσεις 2

    Το ξανα ανεβαζω μετα απο την βοηθεια και τις εμπειρες  πινελιες του φιλου μου του γιωργου στην μιξη !!(σε ευχαριστω πολυ φιλε μου γιωργο για τον χρονο που ξοδεψες για εμενα !!! )

    komis dracoulas
    komis dracoulas
    Music 4

    Να Μετράς Πιο Αργά - roberto30

    Να Μετράς Πιο Αργά   (Verse 1) Σ' αυτής της γης το οικόπεδο τι ζόρι εγώ τραβάω; Σ' αυτόν τον χωματόδρομο πως έμαθα να ζω.   Τι βλέπεις φίλη μοίρα μου; Τα λόγια μου σα χάνω Και τ' αδειο τωρα μου μυαλό στα πόδια σου πετώ    (Chorus) Να μετράς πιο αργά τη ζωή που θα φεύγει απ' το στρώμα μακριά. Μη τη διώχνεις ξανά. Στο ίδιο στρώμα και εγώ   να μετρώ πια αργά. Η ζωή μου - ζωή σου με τα μάτια κλειστά. Ένα νέο σκαλί. Α

    roberto30
    roberto30
    Music 17
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου