Προς το περιεχόμενο
  • Ανακαλύψτε τη μουσική του Noiz
  • Aravanis-Gvour-Cigaret13. Express yourself

       (4 κριτικές)

    cigaret13

     Μου έστειλαν ένα κομμάτι (ο Θεός να το κάνει...) ο Αραβανής με τον Gvour. Ό πρώτος το έγραψε, τα πάντα όλα και ο δεύτερος πρόσθεσε ένα θέμα, κάποια σόλο και κάτι άλλα περίεργα με την κιθάρα του.  

     Το έβαλα στο Reaper, έκοψα, έραψα, άλλαξα κάποια (πολλά...) πράγματα, το συμμόρφωσα, διόρθωσα τα (πολλά...) λάθη των παραπάνω άμουσων🤓 συμφορουμιτών, πρόσθεσα ένα κανάλι με μια δικιά μου Θεϊκή φανκέ κιθάρα και ένα ακόμη με μια θεσπέσια παραμορφωμένη😎.  

     Το αποτέλεσμα, εν συγκρίσει με αυτό που μου έστειλαν (κι όχι μόνο...) νομίζω ότι με δικαιώνει ως Αρχιμαέστρου, Αρχιμουσικού, Αρχιμηχανικού ήχου και εν τέλει Αρχιμιξερά-Αρχιμαστερά....τέλος πάντως ότι αρχίζει από Αρχι....🤐 

     Απολαύστε υπεύθυνα χωρίς ενοχές και κανονιστικές δεσμεύσεις!

     

     Edit: Μετά από 4 χρόνια είπα να ασχοληθώ ξανά με το κομματάκι, έκανα κάποιες αλλαγές (μπάσο, τύμπανα και ειδικά σε μίξη - παραγωγή) και το ποστάρω πάλι.


    • Like 19

    Feedback χρήστη


    mpamps

       1 από 1 μέλος βρήκαν αυτή την κριτική χρήσιμη 1 / 1 μέλος

    Ωραία θέματα/ιδεες.

    Ωραία παράγωγη.

    Γιώργο απολαυστικός!

     

    Παρατηρήσεις (Γκρινιάρης mode):

    1) Δε μου άρεσε ιδιαίτερα το μπάσο ηχτικά αλλά και παικτικά σε κάποια σημεία

    2) Συνθετικά νομίζω θα ήθελα μια έκπληξη

    3) Στο solo υπήρχαν σημεία όπου τα delay repeats μπλεκόντουσαν αρκέτα με το dry σήμα.

     

    (End of Γκρινιάρης mode)

    Πραγματικά πολύ ωραίο άκουσμα! Έχει κολήσει στο repeat.

    Μπράβο παιδιά!

     

    • Ευχαριστώ 1
    Συνδέστε για να ασκήσετε κριτκή
    Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

    Και η κριτική μου είναι 5άστερη φυσικά.

     Βαθμολογώ (ψψψψψψ) αντικειμενικά γιατί με συγκινούν τα εξής.

     Τα εμπνευσμένα θέματα που συνεισέφεραν και εκτέλεσαν όλοι άψογα.

     Το εξαιρετικό editing και εν γένει η παραγωγή.

     Το κλίμα συνεργασίας και συμφορουμικής αλληλεγγύης. Διακρίνονται και αυτά από το τελικό αποτέλεσμα

     που.......... ηχεί με πάθος.

     Μπράβο γενναίοι μου νέοι!!!!!!!

     ΜΠΡΑΒΟ!!!!!!!

    Απάντηση του OP:

      Τώρα είδα την απάντηση σου ρε Κωνσταντίνε. Κάτι πρέπει να γίνει με το θέμα mix..... Πρέπει να "ψάξεις" για να βρεις τις απαντήσεις!  

     

      Πρώτα πρώτα και μιλώντας και για τους άλλους δυό άμουσους...... ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια και βέβαια για τα 5 (πέντε...😲 ) αστέρια! 
      Κατά δεύτερον και ελάσσονος σημασίας, αυτό το...""Το κλίμα συνεργασίας και συμφορουμικής αλληλεγγύης""... που έγραψες, εάν ήταν στο χέρι μου με το μαστίγιο θα τους είχα...  Τον Αραβανή να μην παραγεμίζει (ούτε γεμιστά να ήταν) τα κομμάτια του και τον Γιώργο να μην σολάρει έτσι, γιατί με πιάνουν τα υπαρξιακά μου....💉🤔😣 

    • Ευχαριστώ 1
    Συνδέστε για να ασκήσετε κριτκή
    Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

    Μπράβο μάγκες

    Μουσικαρα και καλοπαιγμενη

    Παραγωγή pro επιπέδου επίσης

    Δε λείπει τίποτα. 

    Hats off για το σολιστα!

     

     

     

    Απάντηση του OP:

     Λίγο υπερβολικό σε βρίσκω sharpshooter (εκτός την αναφορά στον σολίστα....), αλλά θα το αντέξω😎  Thanks για το σχόλιο!

    • Like 1
    • Ευχαριστώ 1
    Συνδέστε για να ασκήσετε κριτκή
    Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Getting Ready

    'Εσο έτοιμος  😉

    Superfunk
    Superfunk
    Music 5

    Περήφανοι Όλοι - Χορωδία Λύχνος

    Διασκευή του γνωστού τραγουδιού του Πασχάλη Αρβανιτίδη (το οποίο είναι διασκευή του John Barleycorn must die, παιγμένο από πολλούς, ανάμεσα στους οποίους και οι Traffic).  Εγώ εδώ προσφέρω τον απλό και ταπεινό ήχο της Telecaster μου, της ακουστικής μου, καθώς και τον ακόμα απλούστερο ήχο της φωνής μου...

    Nekkon
    Nekkon
    Music 7

    Κρυφές Αλήθειες - Ο δρόμος αλλιώς

    Το video ξεκινάει από το 0.25.  Σχόλια ευπρόσδεκτα...

    dimigournelis
    dimigournelis
    Music 5
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου