Προς το περιεχόμενο
  • Ανακαλύψτε τη μουσική του Noiz
  • Euthymia Dawn μουσικό βίντεο (δεν είμαι σίγουρος για το είδος)

       (6 κριτικές)

    Nikos Achilleus

    Έκανα πολύ καιρό να ανεβάσω κάτι. Έλεγα να φτιάξω ένα lyric video αλλά όσο περνούσε ο καιρός ήθελα κάτι με πιο πολύ δουλειά. Ευτυχώς με τη βοήθεια της Ευθυμίας σε διάφορους τομείς προέκυψε αυτό το μουσικό βίντεο. Ώρες-ώρες παρατηρώ πως μαζεύω πολλές ιδέες και στο τέλος επικρατεί ένα χάος που δεν αφήνει τίποτα να γίνει πράξη. 'Οποια γνώμη, ιδέα, σκέψη, αμφιβολία είναι ευπρόσδεκτη και μάλιστα επιθυμητή καθώς πως αλλιώς θα υπάρξει βελτίωση? Αν κάποιος μπορεί να μου πει τι στυλ είναι θα το εκτιμούσα. Είναι λίγο post-punk και κάπως alternative rock αλλά αυτό δε λέει και πολλά...

     

     


    • Like 10

    Feedback χρήστη


    Yannis Methenitis

       2 από 2 μέλη βρήκαν αυτή την κριτική χρήσιμη 2 / 2 μέλη

    Οι ετικέτες είναι μεγάλη απάτη. Ναι μεν έχουν νόημα για να καταλάβεις αν πρόκειται για κλασικό έργο ή χορευτική μουσική αλλά η υπερανάλυση που δημιουργούν κυρίως οι δισκογραφικές εταιρίες για να προμοταρουν κάτι είναι απλά τέχνασμα.

    Το άσμα αυτό είναι rock. Και έχει την υπογραφή σου.

    Τεχνικά, εκτελεστικά, συνθετικά και ως βίντεο, έχει άποψη.

    Αυτό είναι και μπράβο!

    Απάντηση του OP:

    Λιτός, δωρικός, κατανοητός.... Ευχαριστώ!

    • Ευχαριστώ 1
    Συνδέστε για να ασκήσετε κριτκή
    Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

    Cosmusic

       1 από 1 μέλος βρήκαν αυτή την κριτική χρήσιμη 1 / 1 μέλος

    Εξαιρετικό και το κομμάτι αλλά και το βίντεο κλιπ!

    ΜΑΓΙΚΟ το σημείο με το πιάνο στο 2:03!

    • Ευχαριστώ 1
    Συνδέστε για να ασκήσετε κριτκή
    Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

    Jet72

       1 από 1 μέλος βρήκαν αυτή την κριτική χρήσιμη 1 / 1 μέλος

    5 αστερια πολυ ευκολα γιατι το κομματι εχει χαρακτηρα και υπογραφη. Θα το χαρακτηριζα ως οχι-ελληνικο-ροκ αλλα συγχρονο ροκ με ελληνικο αποτυπωμα (ισως και λογω βιντεοκλιπ).

    Και χωρις να μπορω να το δικαιολογησω, μου κανει σαν τον ηχο που θα ειχαν υποθετικα οι Socrates  αν αντι να ξεκινουσαν το '70 ξεκινουσαν το 2022.....  

    Μπραβο, πολυ αξιολογο.

    • Ευχαριστώ 1
    Συνδέστε για να ασκήσετε κριτκή
    Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

    Κβαντική Διεμπλοκή

    · Επεξεργασμένο από Κβαντική Διεμπλοκή

       1 από 1 μέλος βρήκαν αυτή την κριτική χρήσιμη 1 / 1 μέλος

    Πολύ καλό!!.Θα πω εγώ το είδος.Ειναι black metal με λαϊκά στοιχεία (Μητροπάνος)

    Ο Χάρος βγήκε παγανιά κτλ.

    Απάντηση του OP:

    Να 'σαι καλά! Αυτό είναι! Τώρα όλα βγάζουν νόημα...Και ξαφνικά βλέπω το τραγούδι με άλλα μάτια....Ευχαριστώ!

    Συνδέστε για να ασκήσετε κριτκή
    Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Η Πόλη Κοιμάται- Demi (AI) & Roberto30

    Η Πόλη Κοιμάται (Verse1) Με το βλέμμα μου ψηλά  έξω κόσμο να θερίζει. Σε κοιτάζω ανοιχτά και το πρόσωπο μου ανθίζει.   Είναι αλήθεια φυσικά  μες το χιόνι κάνει κρύο, όταν κάποιος αγαπά πάντα αλλάζει το τοπίο.   (Pre1) Ποιο αστέρι μου μιλά; Δεν θα ακούσω το αντίο.  Όταν ο Θεός γελά, μοιάζει ο κόσμος με αστείο.   (Chorus) Η πόλη κοιμάται  Με εσένα γυρνώ. Το φως δε φοβάται  τη νύχτα εδώ.   Η πόλη κοιμάται εσένα θα πιω.

    roberto30
    roberto30
    Music 18

    TWANG ATTACK: Του χρόνου τέτοια μέρα feat. Terry & Nestoras

    @Nestoras : telecaster (all lead guitars) @Terry RoscoeBeck5 : Bass , μπαμπάδες από το Rio SF: καφέδες , keys, guitars, drums, ενορχηστρωση,  παραγωγη, μιΚση & μαστερινΓΚ   Ακόμα μια υπερπαραγωγή 😅 διασκευή στο τεράστιο κομμάτι που πρωτοτραγουδησε ο τιτάνας Τολης Βοσκοπουλος.

    Superfunk
    Superfunk
    Music 23

    While I Dance

    O Άρχοντας των Συνθεσάιζερ, ο Guru των Romplers, o Undisputed Composer cos_dr   proudly presents:    Φίλοι μου, αυτόν τον μήνα ασχολήθηκα αρκετά με το Triton VST όπως είχα αναφέρει και στο ανάλογο thread του φόρουμ μας.   Κατά τη διάρκεια της εκτενούς μου ενασχόλησης, προέκυψε και αυτό το … trance downbeat κομμάτι.    Η αγάπη μου για τη σειρά TRITON είναι γνωστή και θα είναι για πάντα μεγάλη και παντοτινή. ❤️    Το παραθέτω λοιπόν και σαν ένα φόρο

    cos_dr
    cos_dr
    Music 30
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου