Προς το περιεχόμενο
  • Ανακαλύψτε τη μουσική του Noiz
  • God's Left (βαρύ ροκ, νιτσεϊσμος και καλό καλοκαίρι)

       (1 κριτική)

    Nikos Achilleus

    Άκουγα ένα τραγούδι της Lera Lynn (το Standing On The Moon αν θυμάμαι καλά) και με ενθουσίαζε ο ήχος της βαρύτονης ηλεκτρικής. Το ύφος του ήχου ήταν λίγο country και λέω δεν κάνω μια δοκιμή να κουρδίσω την ηλεκτρακουστική αρκετά πιο χαμηλά και να τη στείλω σε ενισχυτή με ελαφρώς παραμορφωμένο ήχο να δούμε τι θα γίνει; Πέρα από το αναμενόμενο feedback το οποίο εύκολα αντιμετωπιζόταν, ο ήχος ήταν και πάλι ακουστικής. Δε θα αναφερθώ στο intonation της κιθάρας το οποίο σου σπάραζε την καρδιά και δεν υπήρχε και τρόπος βελτίωσης. Λέω δε γαμιέται βάλε παραμόρφωση. Δώσε gain, δώσε volume να καούν τα κάρβουνα, μια ζωή την έχουμε. Και παίζω την ανοιχτή μπάσα Σι. Εδώ είμαστε. Αυτό θα το κάνω τραγούδι.

     

    Οι στίχοι είναι ένα άλλο κεφάλαιο που λέω να μην αναλύσω εδώ, καθώς δε θέλω να κουράσω. Καλή ακρόαση, όλες οι γνώμες ευπρόσδεκτες και μια βρισιά ανά σχόλιο είναι επιτρεπτή, αν αυτό κρίνεται απαραίτητο.


    • Like 13

    Feedback χρήστη


    Δυνατό ρεφραίν, πολύ προσεγμένη η ενορχήστρωση και μετέπειτα η μείξη των ήχων, καθώς και μια γέφυρα που μου έφερε στο μυαλό λίγο Gilmore από το live στην Πομπηία, συγκεκριμένα το μακρόσυρτο σόλο στο Echoes...! Πολλά συγχαρητήρια Νικόλα!

    (την βρισιά που δικαιούμαι την αφήνω κρατούμενη, να έχω δικαίωμα για 2 σε άλλο σχόλιο)

    • Like 1
    Συνδέστε για να ασκήσετε κριτκή
    Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Κρυφές Αλήθειες - Ο δρόμος αλλιώς

    Το video ξεκινάει από το 0.25.  Σχόλια ευπρόσδεκτα...

    dimigournelis
    dimigournelis
    Music 5

    Τα Λόγια Που Ξεχάσαμε - roberto30

    Τα λόγια Που Ξεχάσαμε   (Chorus 1)  Στα μάτια μας πως σβησανε οι τόσες ανηφόρες, Σα λόγια που ξεχάσαμε πώς είπαμε εμείς.   (Verse 1) Πες μου λόγια που μέσα μου θα μείνουν Δωσ'τους χρόνια  να ακούω να ηχούν.    (Chorus 2) Στη στράτα μας δεν έμειναν παλιές γλυκές αλήθειες. Συνέχεια προσπερνούσαμε κάθε μας "σ' αγαπώ".   Η μοίρα τα κανόνισε, έθαψε την ελπίδα . Βράδια ανυπόμονα, την θες, μα δεν θα 'ρθει.   (Verse2) Πάνε

    roberto30
    roberto30
    Music 9

    Getting Ready

    'Εσο έτοιμος  😉

    Superfunk
    Superfunk
    Music 4
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου