Προς το περιεχόμενο
  • Ανακαλύψτε τη μουσική του Noiz
       (2 κριτικές)

    theodoormusic

    Καλησπέρα εδώ ένα τραγούδι από την τελευταία μου δισκογραφική εργασία.

    Η ηχογράφηση έγινε με σκοπό να ενώσει το Ρεμπέτικο με το ροκ ήχο. Περιμένω Απόψεις, ευχαριστώ.

     

    Στιχοι : Χριστόφορος Μπαλαμπανίδης

    Μουσική - ενορχήστρωση : Θεοδωρος Κουέλης

    Ερμηνεία : Βάλια Τσιργιώτη - Θεόδωρος Κουέλης


    • Like 4

    Feedback χρήστη


    Πάρα πολύ ωραίο! Το πρώτο που μου έκανε εντύπωση ήταν τα καλογραμμένα μπουζούκια, όπως είπε και ο Superfunk.

    Οι στίχοι σκοτώνουν και τους έδεσες μουσικά υπέροχα. Η ερμηνεία της Βάλιας Τσιργιώτη δίνει το όμορφο χρώμα του ρεμπέτικου.

    Το βίντεο έχει ωραίες λήψεις που θα έστεκαν και μόνες τους χωρίς τους 2 ηθοποιούς/πρωταγωνιστές που κατα τη γνώμη μου χαλάνε την ατμόσφαιρα προσωποποιοντας την φαντασία.

    Καλή επιτυχία!

    Συνδέστε για να ασκήσετε κριτκή
    Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

    Superfunk

    · Επεξεργασμένο από Superfunk

      

    Δεν ακούω "ροκ" (ευτυχώς μια και πριν το ακούσω φοβόμουν να πατήσω το play περιμένοντας το ίδιο βαρετό και τετριμμένο "ελληνικό ροκ" που ταλαιπωρεί τα αυτιά μας τριάντα χρόνια τώρα...) .

    Ακούω όμως ένα ωραιότατο ΛΑΪΚΟ κομμάτι με ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ μπουζούκια (είχα καιρό να ακούσω σωστά ηχογραφημένο ήχο μπουζουκιού αντί για τον "επιφανειακό  τσίγκο" των "έντεχνων" και τον πλαδαρό ήχο των "'ατεχνων" λαικών της τελευταιας εικοσαετιας....)

    Ξέρεις να ΓΡΑΦΕΙΣ τραγούδια και αυτό φαίνεται.

    Η φωνή σου θέλει λίγο πιο "τσαμπουκά" για να γίνει πιο πειστική ,της κοπέλας είναι θαυμάσια.Αν ήταν λίγο πιο σύντομο θα μου άρεσε ακόμα πιο πολύ (μια και δεν υπάρχει κάποια ιδιαιτερη διαφοροποιηση μετα το δευτερο ρεφραιν) 

    Καλή επιτυχία. 

    Συνδέστε για να ασκήσετε κριτκή
    Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Περήφανοι Όλοι - Χορωδία Λύχνος

    Διασκευή του γνωστού τραγουδιού του Πασχάλη Αρβανιτίδη (το οποίο είναι διασκευή του John Barleycorn must die, παιγμένο από πολλούς, ανάμεσα στους οποίους και οι Traffic).  Εγώ εδώ προσφέρω τον απλό και ταπεινό ήχο της Telecaster μου, της ακουστικής μου, καθώς και τον ακόμα απλούστερο ήχο της φωνής μου...

    Nekkon
    Nekkon
    Music 7

    Κρυφές Αλήθειες - Ο δρόμος αλλιώς

    Το video ξεκινάει από το 0.25.  Σχόλια ευπρόσδεκτα...

    dimigournelis
    dimigournelis
    Music 5

    Τα Λόγια Που Ξεχάσαμε - roberto30

    Τα λόγια Που Ξεχάσαμε   (Chorus 1)  Στα μάτια μας πως σβησανε οι τόσες ανηφόρες, Σα λόγια που ξεχάσαμε πώς είπαμε εμείς.   (Verse 1) Πες μου λόγια που μέσα μου θα μείνουν Δωσ'τους χρόνια  να ακούω να ηχούν.    (Chorus 2) Στη στράτα μας δεν έμειναν παλιές γλυκές αλήθειες. Συνέχεια προσπερνούσαμε κάθε μας "σ' αγαπώ".   Η μοίρα τα κανόνισε, έθαψε την ελπίδα . Βράδια ανυπόμονα, την θες, μα δεν θα 'ρθει.   (Verse2) Πάνε

    roberto30
    roberto30
    Music 9
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου