Προς το περιεχόμενο
  • Ανακαλύψτε τη μουσική του Noiz
  • The Do not's - Burn The Flames (Roky Erickson)

       (0 κριτικές)

    nikodemos

    So... άλλο ένα The Do Not's, αυτή τη φορά ένα cover - tribute στον τεράστιο Roky. Ο Roky Erickson έχει καρφωθεί στο μυαλό μου από οταν πιτσιρικάς τηνεητζερ έτυχε να δω στο σινεμά το πολύ ιδίαίτερο Return of the Living Dead κάπου στα μεσα των 80ς και το συγκεκριμένο track επένδυε μουσικά μια απίστευτα σκοτεινή αλλά και συγκινητική σκηνή...anyway. Έχα κανει κατά την διάρκεια των χρόνων πολλές απόπειρες να προσεγγισω εκτελεστικά το κομμάτι αλλά τελικά μου βγήκε μέσα από τους The Do Not's και μάλιστα οπτικοποιημένο σε μια πιο feminine προσέγγιση που παντρεύει και καποια ετερόκλητα (αλλά αγαπημένα) μουσικά στοιχεία από electro και post punk μαυρίλα ως κλασικό γκαραζοψυχεδολοκιθαροφασεις!!
    Ελπίζω να σας αρέσει και κυρίως ελπίζω να συμμερίζεστε την αγάπη μου για τον Roky και όλες τις σκοτεινές ταλαιπωρημένες ψυχές.

    ααααααα σκέφτηκα να το ποστάρω εμπνευσμένος από το θέμα που παιζει στο φορουμ "ηχογραφηση φωνής με κινητό" γιατί guess what? η φωνή είναι ηχογραφημένη με κινητό χαχαχα!!


    • Like 8

    Feedback χρήστη

    Δεν υπάρχουν κριτικές προς εμφάνιση.


  • Getting Ready

    'Εσο έτοιμος  😉

    Superfunk
    Superfunk
    Music 5

    Περήφανοι Όλοι - Χορωδία Λύχνος

    Διασκευή του γνωστού τραγουδιού του Πασχάλη Αρβανιτίδη (το οποίο είναι διασκευή του John Barleycorn must die, παιγμένο από πολλούς, ανάμεσα στους οποίους και οι Traffic).  Εγώ εδώ προσφέρω τον απλό και ταπεινό ήχο της Telecaster μου, της ακουστικής μου, καθώς και τον ακόμα απλούστερο ήχο της φωνής μου...

    Nekkon
    Nekkon
    Music 7

    Κρυφές Αλήθειες - Ο δρόμος αλλιώς

    Το video ξεκινάει από το 0.25.  Σχόλια ευπρόσδεκτα...

    dimigournelis
    dimigournelis
    Music 5
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου