Προς το περιεχόμενο

Stratovarius - Speed of Light (Guitar Playthrough)

Από Stratos VR, 13/04/2020
  • 529 views
  • 4 comments

Η καραντίνα συνεχίζεται, το ίδιο και τα covers. Ένα αγαπημένο μου κομμάτι από τους Φιλανδούς, ελπίζω να σας αρέσει και φυσικά περιμένω σχόλια και παρατηρήσεις!

  • Like 2

Πρόταση

Σχόλια

Μπράβο! Πολύ καλός! 

Αγαπημένο κομμάτι. 

 

Θα ήθελα λίγο πιο μπροστά την κιθάρα σου στο solo.

Αυτό που θέλει καθάρισμα κατα την άποψη μου είναι το ascending lick που παίζει σε διάφορα σημεία. Κάποιες φορές έβγαινε οκ, κάποιες όχι. 

 

Και πάλι μπράβο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
4 ώρες πριν, mpamps είπε

Μπράβο! Πολύ καλός! 

Αγαπημένο κομμάτι. 

 

Θα ήθελα λίγο πιο μπροστά την κιθάρα σου στο solo.

Αυτό που θέλει καθάρισμα κατα την άποψη μου είναι το ascending lick που παίζει σε διάφορα σημεία. Κάποιες φορές έβγαινε οκ, κάποιες όχι. 

 

Και πάλι μπράβο!

 

Ευχαριστώ για το feedback. Κι εμένα από τους αγαπημένους δίσκους των Stratovarius (αν όχι ο πιο αγαπημένος). Για τα σημεία που λες όντως έτσι είναι, το συγκεκριμένο σημείο είναι πολύ ρευστό ακόμα και ενώ σκέφτηκα να κάνω κάποια takes ακόμα είπα να το αφήσω με το feeling περισσότερο παρά να το πάω για 100% note to note. Το ίδιο προσπάθησα να κάνω και στο σόλο γιατί 100% ίδιο νομίζω ούτε ο Tolkki το ξαναέπαιξε 😛

Και πάλι thanks που μπήκες στη διαδικασία να το τσεκάρεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Στις 15/4/2020 στις 12:39 ΠΜ, Saturnus είπε

Μπραβο σου!!! πολυ καλος, και διαλεξες και κοματαρα!!!!

Thanks. Πραγματικά δυσκολεύτηκα να διαλέξω κομμάτι από το Episode, είχα φτάσει σε μια τριάδα "Speed of light" "Eternity" και "Father Time" και τελικά η πλάστιγγα πήγε τελικά στο συγκεκριμένο. 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε


IP.Board Videos by DevFuse
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου