Προς το περιεχόμενο

WESTWORLD SCORING COMPETITION 2020 - Dimitris Panagiotidis

Από dimsonic, 01/06/2020
  • 4.839 views
  • 37 comments

Μετά από αρκετές μέρες προετοιμασία, ολοκληρώθηκε και ανέβηκε η συμμετοχή μου για τον εν λόγω διαγωνισμό.

Το μόνο που έχω να πω είναι ότι καθώς ήταν η πρώτη μου προσπάθεια για μουσική επένδυση σε βίντεο υπήρξε μια ιδιαίτερα εποικοδομητική εμπειρία από την οποία τουλάχιστον το μόνο που θα μείνει σίγουρα θα είναι τα δικά σας σχόλια τα οποία και περιμένω.

 

 

  • Like 4

Πρόταση

Σχόλια



Πολυ καλη δουλεια! Πολυ προσεγμενο. Φεβερη εμπειρια να προσπαθεις να μεταφερεις/μετατρεψεις ενα σκηνικο απο το ματι στο αυτι.

 

Βεβαια, δεν μου πολυταιριαζε το ολο υφος. Η μουσικη θα εντυνε ανετα το τρέιλερ μιας επικης, δραματικης σειρας εποχης, οχι κατι τοσο μοντερνο και φουτουριστικο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε

Πολύ ωραία σύνθεση Δημήτρη,

Το πρώτο μέρος δεν μου κολλάει το ύφος αλλά από την μέση περίπου και μετά έχεις και πιο φουτουριστικό ήχο και μου δένει καλύτερα.

 

Σαν τρέιλερ πάντως μιας και το έχω ξαναδεί με κοιμίζει,μου φαίνεται πολύ... αργό να το πω?,χωρίς ενδιαφέρον?(ειδικά όταν έχει γρήγορη μουσική το 1ο μέρος απο άλλα που έχω ακούσει μου χτυπάει ακόμα πιο αρνητικά)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
9 minutes ago, Nikos Aravanis said:

 

Σαν τρέιλερ πάντως μιας και το έχω ξαναδεί με κοιμίζει,μου φαίνεται πολύ... αργό να το πω?,χωρίς ενδιαφέρον?(ειδικά όταν έχει γρήγορη μουσική το 1ο μέρος απο άλλα που έχω ακούσει μου χτυπάει ακόμα πιο αρνητικά)

 

Κοίτα Νίκο, δεν είμαστε εδώ ούτε εγώ αλλά ούτε και ο μέσος ακροατής να κρίνουμε το βίντεο, τον ρυθμό ή την πλοκή του.

Μπορώ να σε διαβεβαιώσω ότι τις 10 αυτές μέρες που ασχολήθηκα έχω βρει απίστευτες τρύπες στο μοντάζ του βίντεο που μου βγήκε το λάδι να τις μπαλώσω εγώ με ηχητικό τρόπο, ενώ σίγουρα υπάρχουν σημεία υπερβολικά αργά σε σχέση μ αυτό που υποτίθεται πλασάρει.

Αλλά δεν μας αφορά.

Αυτό υπάρχει αυτό, αυτό ζητάει ο πελάτης, πιστεύω πρέπει να το δει κανείς ψυχρά έτσι.

 

Φυσικά δεν είμαι και έμπειρος, κάθε άλλο, κάποιος άλλος θα θεωρούσε αυτά που "ανακάλυψα" πταίσματα.

Πάντως από την πρώτη στιγμή είχα βασικές ιδέες που τις ανάπτυξα και τις παράλλαξα όσο ήθελα, και φυσικά πολλά ήρθαν στο δρόμο. Σίγουρα είναι πολύ πιο δεσμευτικό από μια εικόνα που χτίζεις μόνος σου και αφήνεις τους άλλους να την φαντάζονται, αλλά οι δεσμεύσεις είναι μια ωραία πρόκληση για να δώσεις λύσεις και αυτό μου άρεσε.

(κάποια στιγμή αν βρω διάθεση θα αναλύσω τον τρόπο προσέγγισης και την όποια εμπειρία αποκόμισα από αυτό)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
8 minutes ago, dimsonic said:

 

Κοίτα Νίκο, δεν είμαστε εδώ ούτε εγώ αλλά ούτε και ο μέσος ακροατής να κρίνουμε το βίντεο, τον ρυθμό ή την πλοκή του.

Μπορώ να σε διαβεβαιώσω ότι τις 10 αυτές μέρες που ασχολήθηκα έχω βρει απίστευτες τρύπες στο μοντάζ του βίντεο που μου βγήκε το λάδι να τις μπαλώσω εγώ με ηχητικό τρόπο, ενώ σίγουρα υπάρχουν σημεία υπερβολικά αργά σε σχέση μ αυτό που υποτίθεται πλασάρει.

Αλλά δεν μας αφορά.

Αυτό υπάρχει αυτό, αυτό ζητάει ο πελάτης, πιστεύω πρέπει να το δει κανείς ψυχρά έτσι.

 

Φυσικά δεν είμαι και έμπειρος, κάθε άλλο, κάποιος άλλος θα θεωρούσε αυτά που "ανακάλυψα" πταίσματα.

Πάντως από την πρώτη στιγμή είχα βασικές ιδέες που τις ανάπτυξα και τις παράλλαξα όσο ήθελα, και φυσικά πολλά ήρθαν στο δρόμο. Σίγουρα είναι πολύ πιο δεσμευτικό από μια εικόνα που χτίζεις μόνος σου και αφήνεις τους άλλους να την φαντάζονται, αλλά οι δεσμεύσεις είναι μια ωραία πρόκληση για να δώσεις λύσεις και αυτό μου άρεσε.

(κάποια στιγμή αν βρω διάθεση θα αναλύσω τον τρόπο προσέγγισης και την όποια εμπειρία αποκόμισα από αυτό)

Σαν μέσος ακροατής κρίνω το τρέιλερ που αυτόν προσπαθούν να τσακώσουν αλλά εσύ που προσπαθείς να πάρεις την "δουλειά" καλά κάνεις και το βλέπεις από αυτήν την οπτική.Αν προσπαθούσα να φτιάξω και εγώ ένα κομμάτι πάνω σε αυτό ποσώς θα με ένοιαζε και εμένα.

Το βρίσκω εξαιρετικά δύσκολο αυτό που έκανες και κάνουν τόσοι άνθρωποι στον χώρο και θα ήθελα να δω την προσέγγιση σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε



IP.Board Videos by DevFuse
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου