Προς το περιεχόμενο

Miked Drums VS Drum Replacement

Από Spiros Poullos, 09/10/2020
  • 355 views
  • 1 comment

Μικρόφωνα; Drum Replacement; Συνδυασμός; ή ανάλογα με την περίπτωση;

Τι αγαπάτε;

Πρόταση

Σχόλια

Από αυτά που έβαλες μου αρέσει το 50%-50% για το είδος που παίζει το παλικάρι (το οποίο είναι συνδιαΖμος cross fit,δεκαθλου και ντραμινγκ 🙂 )

 

Γενικά μιλώντας και με εξαίρεση το metal όπου το full/partial replacement είναι μονόδρομος πλέον ,πάντα προτιμώ φυσικά και σωστά μικροφωνιασμενα τύμπανα .

 

Αν ο ντράμερ ξέρει να παίζει και να βγάζει ηχο βέβαια και τα τύμπανα είναι της προκοπής και σωστά κουρδισμενα.

 

ΔωΚε μου έναν ωραίο ντράμερ ,ένα τέλεια κουρδισμενο πΓιοτικο σετ με ωραία πιατίνια και 3-4 ωραία μικρόφωνα και προενισχυτες και δεν χρειάζομαι τίποτα παραπάνω...

 

Βασικά και μονο έναν ντραμερ που να κΣερει να γράφει και να "μιξάρει τον εαυτό του"  να μου δωΚεις μια χαρά θα είμαι...ο ΠΑΙΚΤΗΣ είναι το Α και το Ω στα ντραμς....με εξαίρεση αΦτο το γρήγορο μοντέρνο μέταλ που που να προλάβει να βγάλει ήχο ο ντράμερ τόσο γΛηγορα που μπιΣταει 🙂 

 

 

 

 

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε


IP.Board Videos by DevFuse
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου