Προς το περιεχόμενο

Tim Miller - Sides [2002, Full Album]

Από fusiongtr, 15/12/2020
  • 741 views
  • 6 comments

Μόλις ανακάλυψα αυτό το διαμάντι από τον φανταστικό Tim Miller.

Δεν χωράνε λόγια σε τέτοια απίστευτη δουλειά.

Όσοι πιστοί, απολαύστε το.

  • Like 2

Πρόταση

Σχόλια



Wholetone-άκιας ο δικός σου.

Ωραιότατος.


Τα τρακς Looking at you, Rubric και Passageway απλά μα-γι-κά.

Το ύφος/παίξιμο που είχε σε αυτά τα κομμάτια μου άρεσε πολύ περισσότερο απο τα άλλα τα σπιντάτα.

 

On 12/15/2020 at 11:49 PM, fusiongtr said:

υγ: τι φάση......?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
9 minutes ago, gmoukou said:

1. Wholetone-άκιας ο δικός σου.

 

2. Τα τρακς Looking at you, Rubric και Passageway απλά μα-γι-κά.

Το ύφος/παίξιμο που είχε σε αυτά τα κομμάτια μου άρεσε πολύ περισσότερο απο τα άλλα τα σπιντάτα.

 

3. υγ: τι φάση......?

 

1. Όχι ιδιαίτερα.

Ο Tim Miller είναι από τους σημαντικότερους κιθαρίστες/μουσικούς της νέας γενιάς, και με ασύλληπτη hybrid picking τεχνική.

Μεγάλος fan του Allan Holdsworth, που όμως έχει πολύ προσωπική προσέγγιση, έχει ξεφύγει πολύ από την αισθητική του Allan (σε κάποια κομμάτια του βέβαια, τον θυμίζει πολύ).

 

2. Συμφωνώ και επαυξάνω για τα συγκεκριμένα κομμάτια.

Γενικά το έχει αυτό, να συνδυάζει δηλαδή τον λυρισμό με τα πολύ γρήγορα θέματα.

 

3. Δεν ξέρω, φαντάζομαι ότι θα είναι πολύ σπάνιο. Κι εγώ το έψαχνα πολύ καιρό (έχω και τα τρία album του με το trio), και δεν το έβρισκα.

Αλλά με τόσα χρήματα .... είναι να το βάζεις στο χρηματοκιβώτιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε

Δε ξέρω, με τη πρώτη συνεχόμενη ακρόαση για κάποιο λόγο μου έκατσε πολύ (όχι κακώς) στο αυτί η whole tone.

Μπορεί απλά να κλειδώνει εύκολα το δικό μου το αυτί εκεί, που το λές και αμύητο στην ανάλυση αυτού του είδους οπότε λογικό...

 

13 minutes ago, fusiongtr said:

Αλλά με τόσα χρήματα .... είναι να το βάζεις στο χρηματοκιβώτιο.

 

Έλα ρε συ τώρα, εξωφρενικό νούμερο....

Εδώ έψαχνα το Julian Bream - The Complete RCA Album Collection, κασετίνα σενιέ πενιέ που αποτελείται απο 60 CD και 1 DVD (υπερσπάνιο πλέον) και στο ebay το βρίσκεις ένα 600αρι.
Αλλά αυτό μου φάνηκε πολύ λογική τιμή για τόση μουσική!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
7 minutes ago, gmoukou said:

 

Εδώ έψαχνα το Julian Bream - The Complete RCA Album Collection, κασετίνα σενιέ πενιέ που αποτελείται απο 60 CD και 1 DVD (υπερσπάνιο πλέον) και στο ebay το βρίσκεις ένα 600αρι.
Αλλά αυτό μου φάνηκε πολύ λογική τιμή για τόση μουσική!

 

Έτσι είναι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε



IP.Board Videos by DevFuse
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου