Προς το περιεχόμενο

👀 Aphrodite - Why 👀

Από npap, 03/01/2019
  • 1.775 views
  • 15 comments

χρόνια και ζαμάνια έχει να με εκπλήξει τόσο ευχάριστα μια δουλειά και μάλιστα Ελληνική... μπράβο σε όλους αλλά ειδικά το video clip αιχμαλώτισε το βλέμμα μου... είναι και η κόρη της Παπούλια κούκλα αλλά και ο σκηνοθέτης έδωσε τα ρέστα του στο να την αναδείξει... 👏👀

Πρόταση

Σχόλια



Ωραίο κλιπ, η κοπελίτσα είναι πανέμορφη οπότε ο σκηνοθέτης είχε ποιοτική πρώτη ύλη. Το τραγούδι δεν μου είπε κάτι ούτε μουσικά ούτε στιχουργικά. Η φωνή της είναι καλή αλλά, προς το παρόν τουλάχιστον, θυμίζει πολύ άλλες. Είναι μικρή ακόμα οπότε έχει όλο το χρόνο να βρει το δικό της ύφος. Δεδομένης της εμφάνισής της, της σωστής φωνής και των PR δρόμων που ανοίγει το γεγονός ότι είναι κόρη της Παπούλια, έχει όλα τα εχέγγυα για εμπορική καρριέρα ειδικά αν τραγουδήσει ελληνικά.  

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε

Η τραγουδίστρια πολύ πάνω του μέσου Ελληνικού όρου. Θα πρέπει όμως να βρει τραγούδια της προκοπής, και όχι πρόχειρα κατασκευάσματα.

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε

Συμφωνώ με τον jazz jocker ως συνήθως.
Οι δικές μου παρατηρήσεις:
- Θα ήθελα να δω να αναφέρονται στα credits του Youtube και οι συνθέτης/στιχουργός. Είμαι ΟΚ με το να οικοδομείται ένα προσωποκεντρικό προφίλ καλλιτέχνη για λόγους μάρκετινγκ, όμως, πάντοτε πρέπει να οφείλεται credit στους songwriters.
- Μακάρι να μην τραγουδήσει ελληνικά, γιατί όλοι ξέρουμε ΤΙ θα τραγουδήσει τότε.
- Η ενορχήστρωση είναι αβάσταχτα φλατ και "ελαφριά" (μουσικά έχει ένα ενδιαφέρον σημείο με μια ντιμινουίτα αλλά περνάει ξώφαλτσα)
- Εχει φωνή με δυνατότητες, και συνακόλουθα με το σχόλιο του jazzjocker, θα έλεγα ότι θα πρέπει να τη συμβουλέψουν ότι δεν χρειάζεται να τραγουδάει σαν την Ντούσκα. (Κατά την ταπεινή μου γνώμη, ούτε η Ντούσκα χρειάζεται να τραγουδάει σαν την... Ντούσκα, αλλά αυτή είναι μια άλλη ιστορία). Είναι πολύ 90s και όταν το κάνουν, θυμίζουν Ani Di Franco και Alanis.
 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
  • Guru

θα συμφωνήσω κι εγώ εν πολλοίς και με τους τρεις αλλά προσωπικά με εξέπληξε το "πακέτο" και οι δυνατότητες που περιέχει... αν λάβουμε υπόψη την ηλικία της δύσκολα θα περάσει αδιάφορη στο μέλλον... ελπίζω κι εγώ να μην ενδώσει σε ελληνικά σκυλοποπ και να προσελκύσει όμορφες συνθέσεις...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
31 λεπτά πριν, npap είπε

θα συμφωνήσω κι εγώ εν πολλοίς και με τους τρεις αλλά προσωπικά με εξέπληξε το "πακέτο" και οι δυνατότητες που περιέχει... αν λάβουμε υπόψη την ηλικία της δύσκολα θα περάσει αδιάφορη στο μέλλον... ελπίζω κι εγώ να μην ενδώσει σε ελληνικά σκυλοποπ και να προσελκύσει όμορφες συνθέσεις...


Δεν είναι θέμα σκυλοπόπ μόνο... Θυμάσαι μια τύπισσα ονόματι Αθηνά Ανδρεάδη; Πλουσιόπαιδο, με σπουδές στο Λονδίνο και ταλαντούχα (γράφει μόνη της στίχους - μουσική). ΄Στο πρώτο της αγγλόφωνο άλμπουμ στην Αγγλία απ' όπου μας ήρθε εισαγόμενη, την είχαν χαρακτηρίσει "ευρωπαία Νorah Jones". 
Το μεγάλο της λάθος ήταν που ήρθε στην Ελλάδα να κάνει (και) ελληνόφωνο δίσκο. Το καλύτερο που κατάφερε έκτοτε η ίδια και το μανατζμεντ στη μικρότερη showbiz του κόσμου όπου ζούμε, ήταν να κάνει εμφανίσεις με τον Μάριο Φραγκούλη και τη Γαλάνη... κι όσο για συνθέσεις, ας μη μιλήσω καλύτερα.
Για όσους δεν την ξέρετε, δείτε εδώ ένα ωραίο κομματάκι της - δυστυχώς εκείνα από το πρώτο της αγγλόφωνο άλμπουμ της, δεν βρίσκονται πια ανεβασμένα στο YTube (ούτε καν στο official της) πράγμα που εξηγείται πλήρως βέβαια από την "αλλαγή καριέρας" που επέλεξε (;) αποφασίζοντας να τραγουδήσει στα ελληνικά.
 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε



IP.Board Videos by DevFuse
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου