Προς το περιεχόμενο

Aerosmith - What It Takes - Live (Incredible Steven Tyler Vocals)

Από TamTam, 24/07/2019
  • 1.142 views
  • 8 comments
Video embed failed.
https://youtu.be/S1Wn_uFI6e0

fkhgfk



enjoy - βάζω και την studio version για να κάνετε τις συγκρίσεις...

  • Like 3

Πρόταση

Σχόλια



TamTam

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)

10 λεπτά πριν, Αετός είπε

Φίλε @Tamtam Αν και δεν τους πολύγουστάρω,το συγκεκριμένο κομμάτι, μου άρεσε πολύ και το είχα ξεχάσει.


Τους θεωρω από τις πολύ σπουδαίες μπάντες. Ο Tyler είναι ιδιοφυής στις ερμηνείες του - έχει χιούμορ στους στίχους και ο Perry έχει άποψη που ξεπερνάει την κλασική american band - πετάει κάτι αναπάντεχα σόλα όπως αυτό , τόσο σε ήχο όσο και attitude - υπάρχουν ροκιές, όπως π.χ. το Jane's Got A Gun, που επιλέγει να σολάρει με... ακουστική ας πούμε. Πρόσεξέ τον. Συμπηκνώνει την ανετίλα και τις πενιές ενός κλασικού country rocker (το'χει εύκολα) με μια ατόφια ροκ ψυχή.
Και όλο τους βγαίνει σε απίστευτο συνδυασμό.
Θεωρώ ότι μετά την επέλαση της σκηνής του Seattle, ήταν οι μόνοι που κράτησαν ζωντανή τη ροκ στα 90s μαζί με τους Guns & Roses.
 

 

Επεξεργασμένο από Tamtam
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
9 hours ago, Tamtam said:


Τους θεωρω από τις πολύ σπουδαίες μπάντες. Ο Tyler είναι ιδιοφυής στις ερμηνείες του - έχει χιούμορ στους στίχους και ο Perry έχει άποψη που ξεπερνάει την κλασική american band - πετάει κάτι αναπάντεχα σόλα όπως αυτό , τόσο σε ήχο όσο και attitude - υπάρχουν ροκιές, όπως π.χ. το Jane's Got A Gun, που επιλέγει να σολάρει με... ακουστική ας πούμε. Πρόσεξέ τον. Συμπηκνώνει την ανετίλα και τις πενιές ενός κλασικού country rocker (το'χει εύκολα) με μια ατόφια ροκ ψυχή.
Και όλο τους βγαίνει σε απίστευτο συνδυασμό.
Θεωρώ ότι μετά την επέλαση της σκηνής του Seattle, ήταν οι μόνοι που κράτησαν ζωντανή τη ροκ στα 90s μαζί με τους Guns & Roses.
 

 

 

Tεραστιοι.

Ο αγαπημενος μου δισκος το Permanent Vacation,πιο πολυ και απο τους παλιους κλασσικους τους.

Eνα κι ενα,ολα ροκενρολ διαμαντια.

Το αποκατω πασιγνωστο πχ.σε πιανει απο τον λαιμο και σε γκρουβαρει,θες δε θες.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
9 hours ago, gvour said:

Ο αγαπημενος μου δισκος το Permanent Vacation,πιο πολυ και απο τους παλιους κλασσικους τους

 

Είμαστε μαζί Γιώργο. Τεράστια μπάντα, τρομερός δίσκος γεμάτος ροκενρόλ και μπλουζ ροκ διαμάντια. Και μια που είμαστε κιθαρίσται, τι να πει κανείς για τον απίστευτο Joe Perry; Προσωπικά τον έχω στο πάνθεον.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε



IP.Board Videos by DevFuse
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου