Προς το περιεχόμενο

Pat Metheny - You Are (Official Audio)

Από fusiongtr, 10/12/2019
  • 2.893 views
  • 21 comments

Ένα κομμάτι από το νέο album του Pat Metheny που θα κυκλοφορήσει επίσημα στις 21 Φεβρουαρίου 2020.

Το album έχει τίτλο "From This Place", και το κομμάτι είναι το "You Are".

Έχω κολλήσει , το έχω στο repeat.

Αυτό το σαουντρακικό θέμα είναι φοβερό.

  • Like 4

Πρόταση

Σχόλια



Η αλήθεια είναι ότι ο Metheny είναι από τους ελάχιστους που έχουν "ξεφύγει" από τα πλαίσια της Jazz "ταμπέλας", και έχει ένα ευρύτερο ακροατήριο, καθώς και καθολική αναγνώριση ως μουσικός/δημιουργός.

 

Αν με ρωτήσεις, προσωπικά προτιμώ άλλες αρκετά παλιότερες περιόδους του, αυτό όμως δεν σημαίνει ότι δεν μου αρέσουν και τα τωρινά του.

 

Είναι ένας τεράστιος μουσικός/δημιουργός/συνθέτης, που σίγουρα σέβεται τον εαυτό του, και δεν τον αφήνει να "χαλαρώσει".

 

Συνεχίζει απτόητος (ευτυχώς).

 

Το παραπάνω κομμάτι ταιριάζει τέλεια με την βροχούλα που πέφτει, καθώς και με όλα τα συναισθήματα που αυτός ο καιρός έξω δημιουργεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε

Αυτό μου άρεσε γιατί ξεκίνησε από το τίποτα, προχώρησε στο όλον και γύρισε στο τίποτα...

 

το απόλυτο για μένα ήταν το secret story.

Ιδανική ισορροπία ανάμεσα στη jazz και στο κινηματογραφικό...

 

Επίσης As falls Wichita so fall Wichita Falls, το Offramp, letter from home, still life talking....Imaginary day....

 

και καμιά 15αριά ακόμα που πρέπει να παραλείψω λόγω χώρου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε

ω ρε φιλε.

τι κρεσενταρα ήταν αυτή;

χείμαρρος ενέργειας....δε γίνεται να μη σε παρασύρει.

εκτακτο!

 

υγ: τα λύγισε τα τύμπανα ο σαντσεζ, φανταστικός κ αυτός. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε

Καλημέρα!

 

Καλούτσικο το κομμάτι... δεν με τρέλανε... 🙂

 

Ένα από τα αγαπημένα μου jazz album όλων των εποχών... είναι το Question and answer... Όποιος δεν το έχει ακούσει.. ας το κάνει... 

 

Κάθε drummer πρέπει επίσης να το έχει στην συλλογή του... Δεν υπάρχει ο Haynes..... όλο άρση το album.. αναρωτιέσαι που είναι το 1.... 

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε



IP.Board Videos by DevFuse
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου