Προς το περιεχόμενο

Kirk Fletcher - Elias Zaikos "Death don't have no mercy"

Από ez, 12/02/2020
  • 1.297 views
  • 10 comments
"Death don't have no mercy" | Kirk Fletcher & Elias Zaikos

A few months ago we had the pleasure of hosting Kirk Fletcher and Elias Zaikos at our HQ and filmed this captivating performance of the two jamming on "Death don't have no mercy" :) #jampedals #kirkfletcher #eliaszaikos #blueswire

Δημοσιεύτηκε από JAM pedals στις Δευτέρα, 10 Φεβρουαρίου 2020

Kirk ended up with five strings on his guitar but no magic lost

  • Like 15

Πρόταση

Σχόλια



  • Moderator

Ηλία συγχαρητήρια, φοβερό βίντεο. Ο Kirk είναι από τους καλύτερους blues παίκτες στον πλανήτη αυτή τη στιγμή, δε μπορώ ούτε να φανταστώ πώς ένιωθες παίζοντας μαζί του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
  • Guru

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον και τα καλά σας λόγια.

Απο τότε που κυκλοφόρησε το πρώτο του άλμπουμ "I'm here and I'm gone" (κατα την γνώμη μου ένας απο τους κορυφαίους ντεμπούτο δίσκους στο σύγχρονο μπλουζ) ο Kirk με μάγεψε. Άσχετα με το που κατευθύνθηκε παικτικά στη συνέχεια, αυτός ο δίσκος έχει σαφείς αναφορές στους Hollywood Fats & Junior Watson, είναι σαν ένα direct link αυτής της σχολής και ύφους/προσέγγισης του μπλουζ, γεγονός που με συνεπήρε - καθοτι το λατρεύω.

Για "χάρη" του έγραψα και το δικό μου "Swag" και του το αφιέρωσα. 'Οπως γράφω στον δίσκο NOS:

"I wrote this cos I wanted so bad to steal something from Kirk Fletcher, another big fav of mine … and I did! Basically a reversed riff by Eli and then some."

Ήθελα πάντα να τον γνωρίσω. Περάσαμε μια μέρα παρέα, πίνοντας, τρώγοντας, κουβεντιάζοντας και παίζοντας.

Η ηλικία ποτέ δεν καθόρισε τις σχέσεις μου, ειδικά στη μουσική, παρότι είμαι αρκετά μεγαλύτερος του ένοιωθα πως βρίσκομαι με κάποιον απο τους "ήρωες" μου. Το απόλαυσα, το ίδιο πιστεύω και κείνος.

Υπάρχει ακόμα ένα κλιπ απο το συγκεκριμμένο σέσιον, ελπίζω σύντομα να δημοσιευθεί.

Το βράδυ είμασταν μαζί στο αεροδρόμιο, για διαφορετικούς προορισμούς, αφού χαιρετηθήκαμε, στάθηκα και παρατηρούσα την θηριώδη σιλουέτα του με την κιθάρα στον ώμο να ξεμακραίνει. Δεν θα το ξεχάσω ποτέ.

 

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε



IP.Board Videos by DevFuse
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου