Προς το περιεχόμενο

Ερωτηση για Νοrd lead 3


taikon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια, δεν θελω να αμφισβητησω κανεναν απο εσας -μιας και βλεπω οτι ολοι συμφωνειτε για την αξιοπιστια του Lead 3. Απλα εγω ειχα ακουσει για καποια προβληματακια, συγκεκριμενα με την τροφοδοσια του ρευματος. Δεν ξερω αν οντως ισχυει κατι τετοιο ή αν εχετε ακουσει εσεις κατι σχετικο, αλλα ειπα να το αναφερω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

(εγώ στην θέση σου δεν θα το έδινα που να με κοπανάνε)

 

και μετά...

 

(εγώ θα προτιμούσα το nordwave μιας και το nord 3 το είχα και το πούλησα).

 

Τώρα εγω τι να υποθέσω; Oτι μάλλον σε κοπανήσανε πολύ...?

 

;D καλό αλλά έχεις πέσει λίγο έξω.Αναφερόμουν σύμφωνα με τα λεγόμενα του obertzok(αφού γι΄αυτόν είναι το τέλειο όργανο γιατί να πρέπει να το πουλήσει).Στην δικιά μου περίπτωση μου αρκεί το 2Χ που έχω τώρα.

Dance music will never die!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρανόησα δηλαδή ε;

 

Ok απλά μου έκανε εντύπωση γιατί νόμιζα οτι μίλαγες για τον εαυτό σου.

 

Πλακίτσα έκανα δεν νομίζω να παρεξηγήθηκες...

 

Φιλικά Νίκος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια, δεν θελω να αμφισβητησω κανεναν απο εσας -μιας και βλεπω οτι ολοι συμφωνειτε για την αξιοπιστια του Lead 3. Απλα εγω ειχα ακουσει για καποια προβληματακια, συγκεκριμενα με την τροφοδοσια του ρευματος. Δεν ξερω αν οντως ισχυει κατι τετοιο ή αν εχετε ακουσει εσεις κατι σχετικο, αλλα ειπα να το αναφερω.

 

 

Εχεις απολυτο δικιο.Ειχα το nord lead3  και οποτε η ταση επεφτε κατω απο τα 210v/a το μηχανημα παλαβωνε.Εκανε μονο του restart και η ηχοι φιλτραριζοντουσαν απο μονοι τους(λειτουργουσε με AI...χαχαχαχα).

Ενω σε στουντιο και στο σπιτι που ειχα σταθεροποιητη ποτε μα ποτε δεν ειχα προβλημα.Οταν λοιπον το πηγα στην clavia μου ειπαν οτι αυτο ητανε απολυτα φυσιολογικο και οτι θα επρεπε να κουβαλαω σταθεροποιητη στα live.Σε εκεινο το σημειο λοιπον με πιασανε τα γελια και το πουλησα την επομενη μερα...Ενα ψηφιακο μηχανημα των 2000ευρω να εχει τετοια προβληματα.Ενας φιλος μου ειπε οτι απο καποιο σειριακο αριθμο και μετα διορθωθηκε το προβλημα.

Καταπληκτικο μηχανημα γενικα αλλα αυτο το προβλημα το θεωρησα απαραδεκτο σε αντιθεση με την clavia που το θεωρησανε απολυτα φυσιολογικο..... ;) ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες αργότερα...

Diavasa ola ta topics , kai thalega kamia sxesh mafta pou skefteste , proton kaneis den to gnorizei gia pio logo stamatise na paragi to nord lead3 , pithanon epidi vgike to nord wave , defteron exw oles tis sires nord apo nord 1 nord 2 nord 2x nord 3 , exw kai virus kc , kai jd 800 o ixos tous xepernaei tou virus alla den ftanei to jd800 einai sigouro , to mono provlima pou exan ta nord 3 itan me ta lampakia pou eukola kegotan , kai einai singekrimena synths gia singekrimena atoma , opios asxolite me laiki mousike vevea den tha ta ektimisi , ta atoma xtesina pou mathan ti einaisytn kai pernoun px ena triton me etimous present tous entiposiazei eno sytnths san nord prepei na piramatistis tous ixous i gia pio epeglematies , apo kei kai pera afta pou grafoun perisoteri pistevo einai oti grafoun afta pou exoiun akousi xoris na gnorizoun gia pio synth milane gia gia ti pragma , always friendly guys :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Diavasa ola ta topics , kai thalega kamia sxesh mafta pou skefteste , proton kaneis den to gnorizei gia pio logo stamatise na paragi to nord lead3 , pithanon epidi vgike to nord wave , defteron exw oles tis sires nord apo nord 1 nord 2 nord 2x nord 3 , exw kai virus kc , kai jd 800 o ixos tous xepernaei tou virus alla den ftanei to jd800 einai sigouro , to mono provlima pou exan ta nord 3 itan me ta lampakia pou eukola kegotan , kai einai singekrimena synths gia singekrimena atoma , opios asxolite me laiki mousike vevea den tha ta ektimisi , ta atoma xtesina pou mathan ti einaisytn kai pernoun px ena triton me etimous present tous entiposiazei eno sytnths san nord prepei na piramatistis tous ixous i gia pio epeglematies , apo kei kai pera afta pou grafoun perisoteri pistevo einai oti grafoun afta pou exoiun akousi xoris na gnorizoun gia pio synth milane gia gia ti pragma , always friendly guys :)

1. Γράφουμε ελληνικά, το παραπάνω post είναι σκέτο βγάλσιμο ματιών χάρη στα greeklish.

 

2. Το Lead 3 σταμάτησε να παράγεται μερικά χρόνια πριν καν ανακοινωθεί ότι θα έβγαινε το Wave. Αν όντως η διακοπή παραγωγής του Lead 3 οφείλεται στην έλευση του Wave, μάλλον η Clavia είναι η μόνη εταιρία στα παγκόσμια χρονικά που σταματάει ένα μοντέλο 3 χρόνια πριν την αντικατάστασή του!

 

3. Πραγματικά δεν καταλαβαίνω την άνεση με την οποία απαξιώνεις τις γνώμες τόσων ανθρώπων εδώ. Επειδή εσύ έχεις κατασταλάξει σε μια άποψη, δεν υπάρχει περίπτωση να υπάρχει και η αντίθετη γνώμη; Και στην τελική, πως ξέρεις αν όλοι όσοι εκφράστηκαν για το θέμα έχουν εμπειρία ή όχι από τα συγκεκριμένα synths;

Και βέβαια, το θέμα ήχος είναι υποκειμενικό. Αν π.χ. εμένα μου αρέσει ο ήχος του Virus, με ποιό έρεισμα μπορείς να μου υποδείξεις ότι το Nord Lead έχει καλύτερο ήχο;

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

apla man eimai sigouros oti perisotri pou exoun grapsi gia to nord den to exoun kai den to exoun doulepsi ,o ixous tou virus kai mena maresi omos tou nord einai kaliteros , kai o protos einai oti xoris na exei psifiaka effects , defteron to 2x einai V.A oxi opos ta sinithizmena modeling analog me terma psifiakous elektes , sti simerini epoxi prospathoume na vroume kati paromio me ta palia analog synths opos px juno 106 roland sh101 kt.l kai an milame gia provlimata exw to virus kc den exei vgi ap to spiti pouthena kai ap ti proti mera exw to provlima me to sima afini thorivo to lfo se kamposa lepta , ta provlimata den telionoum pote afto einai allo thema ,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου