Προς το περιεχόμενο

Ερωτηση για Νοrd lead 3


taikon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εωψ την αίσθηση -όχι όμως τ βεβαιότητα- πως το ΝL\3 σταμάτησε λόγω κυρίως των όχι πολύ υψηλών πωλήσεων. Η εταιρεία προσδοκούσε καλύτερα, αλλά ο πολύ διαφορετικός του ηχητικός χαρακτήρας από το 2 (και το λιγότερο vintage στους ήχους) μάλλον άφησε ασυγκίνητους τους πολλούς. Δεν είναι πως δεν έχει ωραίους ήχους το 3 - θα το αγόραζα αύριο. Είναι πως οι αγοραστές ενός Nord μάλλον (με πολύ επιφύλαξη) περιμένουν άλλο ήχο απο αυτό, περίπου όπως το 2 ή το Modular... (Οσο για το Wave, δεν είμαι σίγουρος πως θα κάνει το breakthgrough του 2 καθώς ναι μεν έχει καλά features αλλά νομίζω πως του λείπει η προσωπικότητα του 2, του Electro ή του Stage...).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια σορρυ που αργησα να απαντησω.Δυστυχως δεν ξερω μετα απο ποιο σειριακο διορθωθηκε το προβλημα με το ρευμα γιατι και το δικο μου το πουλησα αλλα και ο γνωστος μου το δικο του..Εψαξα στο νετ αλλα δεν βρηκα κατι για το συγκεκριμενο θεμα..Αν βρω κατι θα κανω αμεσως ενα post.

Τωρα οσο για virus και nord και τα δυο ρε παιδια ειναι απο τα καλυτερα va που κυκλοφορουνε..Το τι κανει στον καθενα ειναι υποκειμενικο..Δεν υπαρχει λογος να τσακωνεστε...

 

Υ.Γ  Δεν ξερω αν το Lead3 σταματησε λογω wave(μου φαινεται λιγο δυσκολο 3 χρονια πριν) παντως οι πωλησεις ηταν πολυ πολυ λιγοτερες απο τις αναμενομενες.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου