Προς το περιεχόμενο

Διαφορά tele-strato


vagelis92

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά μπορεί να είναι λίγο χαζή η ερώτηση μου για εσάς που είστε τοσα χρόνια στον χώρο αλλά θα την κάνω... Ποια η διαφορά μεταξύ tele-strato και για ποια είδη μουσικής είναι κατάλληλη η κάθε μια? Ρωτάω γιατί είμαι newbie ακόμα και δεν έχω ακούσει καμία από τις 2 από κοντά..  :-[ :-[ :-[

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μη σε μπερδεψουμε και για να μην ταλαιπωρηθεις πηγαινε σε ενα καταστημα να ΔΟΚΙΜΑΣΕΙΣ και τις δυο.

 

Προκειται για δυο ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ κιθαρες,οποτε δεν τιθεται θεμα "διαφορων".

 

Κανουν και οι δυο για ΟΛΑ τα ειδη μουσικης (για αυτο αλλωστε θα τις δεις στα χερια χιλιαδων κιθαριστων που παιζουν εντελως διαφορετικα ειδη μουσικης)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ ότι πρέπει να τις ακούσεις και τις 2 για να βγάλεις ασφαλές συμπέρασμα.

 

Πάντως, ρίξε μια ματιά εδώ και αν έχεις απορίες ρώτησέ μας:

http://www.guitarsite.com/newsletters/000327/20.shtml

 

 

ΑΑΑ! Και πού 'σαι!!! ΜΗΝ ΠΙΣΤΕΨΕΙΣ την ηλιθιότητα που διαιωνίζουν μερικοί, ότι δηλαδή οι Tele είναι μόνο ή κυρίως για Country (όπως πχ γράφει και στο άρθρο που σου δείχνω...)

 

Όπως είπε ο Superfunk, και με τους 2 αυτούς τύπους κιθάρας, μπορείς να παίξεις τα πάντα! ;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά για άλλη μια φορά η απάντηση σας ήταν ταχύτατη και κατατοπιστική!! Ευχαριστώ πολύ... Με την πρώτη ευκαιρία έφυγα για να δοκιμάσω γιατί είναι και άλλες κιθάρες που θέλω να ακούσω.. Αλλά σήμερα ειναι έρχονται οι βαθμοί μ οπότε..  :o :o :o Thnx guys  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλά σήμερα ειναι έρχονται οι βαθμοί μ οπότε..  :o :o :o Thnx guys  ;)

 

Ελπίζω να είναι καλοί για να πάρεις και εφάμιλλο δωράκι ;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποτε αξιζει κ εγω να εμπλουτισω την συλλογη μου με μια tele!!!!! Η αληθεια ειναι πως δεν τις συμπαθουσα εμφανισιακα κ μονο κ ας μην εχω παιξει ποτε με αυτες!!! Το ιδιο ελεγα κ για τις strat αλλα οταν επαιξα πρωτη φορα τρελλαθηκα!!! Εχω ηδη 2 κ αλλη μια υπο κατασκευη!!! Η απολυτη ηχητικη ηδονη για μενα τωρα ειναι classi player 60 πανω στον Koch!! Αληθεια ο ηχος της tele ειναι πιο πριμος γενικα η ετσι νομιζω?

Lets ...Rock!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η απολυτη ηχητικη ηδονη για μενα τωρα ειναι classic player 60 πανω στον Koch!!

 

+1000

 

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

μονο που με λειπει ο koch....αλλα που θα μου παει.....καποτε θα με υπηρετησει κι αυτος!

 

  8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)

2+2=5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι πιο πρίμος στην κάτω θέση αλλά αυτό δεν είναι απόλυτο...υπάρχουν και πιο πριμες strat και λιγότερο πρίμες tele..μη σε τρομάζει αυτό.

 

Ασε που έχουν το τρομερότερο κιθαριστικό κατασκευασμα ανα τους αιώνες...(νταραντανταν-νταραντανταν)....TONE POT!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασε που έχουν το τρομερότερο κιθαριστικό κατασκευασμα ανα τους αιώνες...(νταραντανταν-νταραντανταν)....TONE POT!

Για κανε το πιο λιανα φιλε odis13 αυτο? Σε ζαλιζω αλλα τωρα που σε βρηκα!!!! :) :)

Lets ...Rock!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ooooooo  ;D!!!  Οι βαθμοί τζάμι ;D!!! Οπότε μάρτιο που είναι και η γιορτή μου έρχεται το εφάμιλλο δωράκι που λέει και ο elavd  8) (τους έψηνα καιρό για καινούρια κιθάρα  8) 8)).. Λοιπόν αύριο το απόγευμα έφυγα για δοκιμές και θα επιστρέψω με νέες απορίες!! thx!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου