Προς το περιεχόμενο

Ξεχωριστή κατηγορία θεμάτων για PC και MAC


Προτεινόμενες αναρτήσεις

κανενας που εχει αγορασει μηλαρακι δε το εχει μεανιωσει υστερα απο μισο χρονο δουλεια σε αυτο.Ειναι καλο να εκφερουμε αποπσεις , αφου εχουμε πρωτα εστω  μια εμπειρια και οχι να ειμαστε προκατηλημενοι.Δεν αναφερομαι σε κανεναν προσωπικα - απλα γενικα αυτη η διαμαχη καταντησε βαρετη στον γενικοτερο Κοσμο.

Πλεον οι πωλησεις μηλαρακιων εχουν μεγλωσει και οσο πανε μεγαλωνουν υστερα απο τις αλλαγες που καναν σε αυτα.Αυτο ειναι καλο γιατι υπαρχουν περισσοτεροι χρηστες - και συνεπως αυτο οφελει ολους τους μηλαρακισιους.

 

Εγω προσωπικα δε ξερω ακομα καποιο ελληνικο φορουμ που να μιλανε εκει για μηλαρακια.Οστοσο το Νοιζ ειναι μουσικο φορουμ οποτε και ο χορος που εχει για κομπιουτερ αρκει -εμενα μο φαινεαι ετσι. οντως εδω μεσα ισως να μην υπαρχει μεγαλη κινηση απο μηλαρακισιους..

Εμενα με πειραζει που δεν υπαρχει εληνικο φορουμ αποκλιστικα για αυτα.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 98
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές


...
Είναι πολύ απλό να ανοιχτεί μια κατηγορία.
Με την ίδια λογική όμως θα έπρεπε να κάνουμε το ίδιο και για τα μπάσα, τις ακουστικές κιθάρες, το Ρ.Α., κλπ. κάτι που θα έκανε το φόρουμ αχανές.
...
Ακριβώς αυτό.  :)
 
Συμφωνώ κι εγώ... παρακαλώ πολύ μην αρχίσετε να φτιάχνετε υποκατηγορίες στις υποκατηγορίες που θα έχουν άλλες υποκατηγορίες!! Έχω δει πολλά φόρουμ και μπορώ να πω ότι η ταξινόμηση του Noiz είναι άψογη, με πολύ σωστή κατηγοριοποίηση & και σε ιδανικό βαθμό διαίρεσης θεμάτων.
 
Α! Και μην αρχίσετε πάλι Mac vs. PC. Εκτός από εντελώς άχρηστο πια, είναι πιο βαρετό κι απ' τα θέματα για Baja, Tonelab, ελληνική πραγματικότητα vs. internet κι αν αξίζουν οι λαμπάτοι...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω προσωπικα δε ξερω ακομα καποιο ελληνικο φορουμ που να μιλανε εκει για μηλαρακια.Οστοσο το Νοιζ ειναι μουσικο φορουμ οποτε και ο χορος που εχει για κομπιουτερ αρκει -εμενα μο φαινεαι ετσι. οντως εδω μεσα ισως να μην υπαρχει μεγαλη κινηση απο μηλαρακισιους..

Εμενα με πειραζει που δεν υπαρχει εληνικο φορουμ αποκλιστικα για αυτα.

 

Υπάρχει εδώ: http://www.helmug.gr/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει πρόβλημα.

Έγραψα και νωρίτερα ότι ούτε εγώ προσωπικά θα ήθελα διαφορετική υποκατηγορία.

Διαβάζω εξίσου και για τις δύο πλατφόρμες...

 

Απλά, κάτι διάβασα περί μαζοχιστικών τάσεων απο κατόχους Mac...  :P

 

Ώς προς το τι είναι καλύτερο, ποτέ δεν κατάλαβα τη "διαμάχη".

Μίλησα και πριν περί συμβιβασμών... Καλύτερο είναι αυτό που σε βοηθά να δουλεύεις και να τελειώνεις την εργασία σου σωστά. Αυτό που σε βοηθά να είσαι καλός και παραγωγικός, ακόμη και αν αυτό σημαίνει να γράφεις ...σε μπομπίνα.

 

Μειοψηφία είναι οι χρήστες Logic, Rosegarden, Max/Msp.

Επίσης, μειοψηφία ανάμεσα στους μουσικούς είναι και αυτοί που κάνουν recording/mixing/mastering.

Οπότε αν δεν έχουμε πρόβλημα με το ενα, δεν έχουμε και με το άλλο.

 

Τέλος, να πω ότι δεν είμαι χρήστης Mac αλλά Windows.

Απλά τα θαυμάζω σαν μηχανήματα και έχω τις καλύτερες των εντυπώσεων, όποτε ασχολήθηκα μαζί τους, nuendo σαν χρήστης, logic και max ...σαν θεατής.

Άσε που είναι πάμφθηνα για τη δουλειά και την επαγγελματικότητα που προσφέρουν.

 

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εμενα με πειραζει που δεν υπαρχει εληνικο φορουμ αποκλιστικα για αυτα.

 

Υπάρχουν τουλάχιστον τέσσερα ελληνικά forum.

Δεν θυμάμαι διευθύνσεις γιατί δεν παρακολουθώ κανένα...  :-X

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Peace παιδιά! :)

Πιστεύω πως οι απαντήσεις ήταν παραπάνω από κατατοπιστικές, και πως έχει δοθεί ήδη απάντηση στο θέμα...

 

Γι' αυτό να με συγχωράτε για την όποια σύγχυση που μπορεί να προκάλεσα  :-\ και όπως είπα και προηγουμένως...:

Απλά μια πρόταση είναι στους δημιουργούς και συντονιστές, ......, και όχι το πρόσφορο έδαφος για αφελείς διχογνωμίες... ;)

 

 

Φιλικά ;)

 

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου