Προς το περιεχόμενο

alesis ION


mikeK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλημερα!εχω το alesis ION ,και ψαχνω για μοναδα εφε,me reverb,delay,compresor,ktl...

εχετε καποια να μου προτεινετε???κατι οικονομικο,εως 300 ευρο.

παιζει και η σκεψη καποιu  synth module,οπου θα περναω τα σημα και θα χρησιμοποιω τα εφε του,πχ mikro korg...

τι λεει αυτη η λυση???

 

(επισης ,καποια πεταλιερα κιθαρας θα εκανε για αυτη τη δουλεια????)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eχει πολλες FX μοναδς και αρκετα καλες που κοστιζουν ποιο λιγο απο τα 300 που δινεις οποτε εχεις αρκετες επιλογες.Αν  φυσικα ειχες ενα οργανακι με audio input παλι με μια μοναδα fx  ενσωματωμενη θα εκανες την δουλεια σου ανετα.

 

(DRGs)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ σου προτείνω κατευθείαν το TC Electronic M-350 που είναι απλό, με καλά χαρακτηριστικά και αξιοπρεπέστατο ήχο. Και μάλιστα είναι πολύ φτηνό (αν δεν κάνω λάθος παίζει σε λιγότερα από 200 ευρώ).

 

Και πεταλιέρα θα σου κάνει αλλά θα πρέπει πιθανώς να ρίξεις αρκετή δουλειά για να αλλάξεις τα presets που θα έχει μιας και θα είναι προσανατολισμένα σε κιθαριστικό ήχο.

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το σκέφτηκα κι εγώ....Μάλλον θα κοτσάρω στο JEN SX1000 κάποια εφφεδιέρα (ψάχνω την Αλχημιστική πρόταση), και σίγουρα αυτήν τη σχεδόν τσάμπα ομορφιά http://www.thomann.de/gb/behringer_mic100_tube_ultragain_micpreamp.htm

 

μόνο και μόνο για το πολύ ταιριαστό (σε αυτό που θέλω) overdrive που δίνει το gain της....

 

Το αποτέλεσμα είναι πολύ ενδιαφέρον φίλε mikeK και σου δίνει άλλες τόσες δυνατότητες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σκεφτηκα για πεταλιερα κιθαρας,μιας και βασικα κιθαριστας ειμαι!!!αλλα απο την αλλη,δεν ξερω και πολλες πεταλιερες μα εχουν στερεο εισοδο...και δεν ξερω και τι γινεται με το εισερχομενο σημα απτα πληκτρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγώ θα σου πρότεινα και το KORG KAOSS PAD 2 σαν λύση.Δεν ξέρω για πεταλίερα αλλά αυτό ίσως να σου κάνει για τη κιθάρα σου V-AMP PRO: http://www.behringer.com/LX1-PRO/index.cfm?lang=eng.

Dance music will never die!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες αργότερα...

Ξέρεις ποιος στην Ελλάδα φέρνει το Ion?

Επ' ευκαιρίας , επειδή κι εγώ ψάχνω ν' αγοράσω κάποιο synth , νομιζα οτι IOn, Micron, Microkorg είναι παρόμοια, κάνω λάθος?

καλημερα!εχω το alesis ION ,και ψαχνω για μοναδα εφε,me reverb,delay,compresor,ktl...

εχετε καποια να μου προτεινετε???κατι οικονομικο,εως 300 ευρο.

παιζει και η σκεψη καποιu   synth module,οπου θα περναω τα σημα και θα χρησιμοποιω τα εφε του,πχ mikro korg...

τι λεει αυτη η λυση???

 

(επισης ,καποια πεταλιερα κιθαρας θα εκανε για αυτη τη δουλεια????)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου