Προς το περιεχόμενο

Frankfurt Musikmesse 2008


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Administrator

Φίλοι μου από αύριο θα βρεθώ στην Φρανκφούρτη για την φετινή έκθεση.

Πρόκειται για την μεγαλύτερη παγκοσμίως έκθεση Μουσικής τεχνολογίας για όσους δεν ξέρουν.

Ανοίγει τις πόρτες αύριο για τους επαγγελματίες και δημοσιογράφους και διαρκεί μέχρι και την Κυριακή που επιτρέπεται η είσοδος και στο ευρύ κοινό.

Θα φωτογραφίσω ότι μου κάνει εντύπωση (όπως και τα προηγούμενα χρόνια) αλλά θα φροντίσω να μη τις χάσω φέτος...  ;D

Θα συναντήσω πολλούς σχεδιαστές, μουσικούς και θα συζητήσω με τους κατασκευαστές. Θα τα πούμε σύντομα.

 

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πω πω τυχερούλη! Σκάλισ λίγο το site τους και είναι όντως παρα πολυ ενδιαφέρον. Ανυπομονώ να μας μεταλαμπαδεύσεις γνώση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Toυ χρόνου να'μαστε καλά και θα σας δω εκεί (γ&^%#ώ την ατυχία μου). Για την ώρα...

 

LH%20mice.JPG

 

;D :)

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, ειλικρινά ένα από τα πρώτα πράγματα που είχα σχεδιάσει να κάνω (άσχετα αν προέκυψε πολύ δουλειά και ματαιώθηκε το σκηνικό) ήταν να πάω στα events με Κerry King και Paul Gilbert στο σταντ της Marshall, όπως και να δω τον συνήθη ύποπτο Greg Koch στην Fender.

 

Θα εξέφραζα το θαυμασμό μου στον Κing για την ιστορική του σημασία (όχι, δεν θα του έλεγα ότι μοιάζει με το τσίρκο Μεντράνο - βαριέμαι να τον ξυλοφορτώνω αν θιχτεί) και ευγενικά θα ρωτούσα τον Gilbert πώς αντιδρά σε αυτούς που τον κατηγορούν ότι παίζει παπάδες αλλά χωρίς ψυχή (δεν κάνω πλάκα, ειλικρινά σχεδίαζα να τα κάνω αυτά, και διάφορα άλλα, όπως να ανταλλάξω κάτι γνώμες με πεταλοεφευρέτες, να παίξω με το Resonator Neuronium, το Access Snow, τον φρέσκο μικρούλη Peavey Windsor κλπ)

 

 

 

 

Πολύ βλοσυρή είναι... ό,τι πρέπει για να μη βγάλουμε κιχ.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εμένα όνειρο μου είναι να βρεθώ σε μια τέτοια έκθεση. Ειδικά θα ήθελα να γνωρίσω τον Bert Smorenburg συνήθη ύποπτο παρουσιαστή της Yamaha. O άνθρωπος δεν παίζεται κυριολεκτικά.....  Ζηλεύω , ζηλεύω , ζηλεύω !!!

Εύχομαι καλό ταξίδι γεμάτο νέες εμπειρίες και γνώσεις...

Nothing is said that has not been said before...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Δυό λόγια για την φετινή έκθεση και αρκετές φωτό που κάποιες είναι καλές και άλλες είναι στο όριο του... κουνημένου, αλλά δίνουν μια γεύση του τι έγινε φέτος.

Στα Άρθρα.

 

Ακολουθήστε το link.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.noiz.gr/images/messe08/pages/image/imagepage17.html

 

No comment, +1! ::)

 

http://www.noiz.gr/images/messe08/pages/image/imagepage38.html

 

Αυτή είναι Ibanez!!!

 

http://www.noiz.gr/images/messe08/pages/image/imagepage94.html

 

 

VOX guitars...  Είναι αξιόπιστες;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου