Προς το περιεχόμενο

Τραγουδάκι από μένα


animae

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νέο νικ (ευχαριστώ yameth!), νέο τραγουδάκι!

Μετά το άπατο προηγούμενο ήρεμο για μένα κομματι :'( (το οποίο πιστεύω αξίζει να ακούσετε), επανέρχομαι με κάτι πιο κοντά στις καφρίλες μου, χωρίς να είναι όμως τόσο..εχμ, καφρίλα.

 

Ελπίζω να το "απολαύσετε" και περιμένω σχόλια για ήχο, σύνθεση κλπ.

 

http://www.box.net/shared/2pr910zqc4

 

πι-ες: όποιος εθελοντής θέλει να βάλει μπάσο ή οτιδήποτε άλλο(ακόμα και φωνή), ιδού η ρόδος.

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι δυνατός riffοπαίκτης. Πολύ καλές ιδέες!

Περί του ήχου δεν έχω τις γνώσεις να σχολιάσω, αλλά μου άρεσε, όπως και ο προγραμματισμός των τυμπάνων.

Νομίζω ότι η προσθήκη φωνητικών θα δώσει μεγαλύτερη συνοχή στο κομμάτι.

 

Εις καφρότερα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν, ευχαριστώ όλους για τα σχόλια! :D

 

@Χαριλατρονιο, μου αρέσεις γιατί είσαι πάντα λακωνικός και περιεκτικός :P

 

@Chainsling, λέω να χρησιμοποιήσω την καινούργια μόδα του νοιζ και να ρωτήσω εγώ με τι νομίζετε ότι έχει ηχογραφηθεί.

Όσο για τα τύμπανα, σεβαστή η άποψη σου :)

 

@starscream, δυστυχώς αυτό είναι το πρόβλημα με τα κομμάτια που φτιάχνω. Θα ήθελα μια φωνή, αλλά για δικό σας καλό, δεν προσπαθώ έστω κάποιες μελωδίες.

 

Καμία πρόταση για να βελτιωθεί ο ήχος?

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα μου αρέσει το ριφάκι με τα harmonics αλα machinehead. αλλά και οι συγχορδίες μετά την εισαγωγή μου θυμίζουν κάπως τους εξωπραγματικούς madder mortem, είναι συγκινητικό :P

μιλάμε για κόλλημα. πολύ repeat...

 

 

@starscream, δυστυχώς αυτό είναι το πρόβλημα με τα κομμάτια που φτιάχνω. Θα ήθελα μια φωνή, αλλά για δικό σας καλό, δεν προσπαθώ έστω κάποιες μελωδίες.

 

ποιος σου είπε ότι εννοούσα μελωδικά φωνητικά  :o μουαχαχαχαχαχα  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά είναι..Ωραία riff animae.Με τα περι μιξης δεν θα ασχοληθώ,γιατί αυτό που άκουσα με πόρωσε,ωστε να πάρω κιθάρα και να αρχίσω να τραγουδάω..Άρα,all good!!! ;) ;D

If the house is rocking,don't bother knocking...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα μου αρέσει το ριφάκι με τα harmonics αλα machinehead. αλλά και οι συγχορδίες μετά την εισαγωγή μου θυμίζουν κάπως τους εξωπραγματικούς madder mortem, είναι συγκινητικό :P

μιλάμε για κόλλημα. πολύ repeat...

 

 

@starscream, δυστυχώς αυτό είναι το πρόβλημα με τα κομμάτια που φτιάχνω. Θα ήθελα μια φωνή, αλλά για δικό σας καλό, δεν προσπαθώ έστω κάποιες μελωδίες.

 

ποιος σου είπε ότι εννοούσα μελωδικά φωνητικά  :o μουαχαχαχαχαχα   ;D

 

Aρχικά τα τύμπανα σε αυτό το σημείο δεν είχαν κανένα rollαρισμα και έφερνε περισσότερο, αλλά δυστυχώς έπρεπε να αποφυγω την πολύ ταμπουρίλα. :(

Ωραία μπάντα οι madder mortem, αν και δεν τους έχω δώσει και πολύ χρόνο.

 

Όσο για την φωνή, ε άντε να βρείς κάποιον Anselmiκό για να κάνει την φωνή 8), δεν θα θελα πολυ καφρίλα.

 

@gmoll, αυτά είναι καλά νέα :)

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου