Προς το περιεχόμενο

Ερώτηση για korg triton...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μήπως η εταιρεία της korg έχει ανακοινώσει τίποτα για καινούργιο μοντέλο triton???Γιατί να σας πώ την αλήθεια δαγκώθηκα που δέν μπόρεσα μέχρι πρόσφατα να αγοράσω το extreme και δέν θέλω να ''βολευτώ'' αν μου επιτρέπετε με κάτι που κυκλοφορεί....Έχει περάσει τίποτα απ'τα αυτιά σας???Όλοι μου λένε να τσιμπήσω το m3 αλλα το φοβάμαι δεν ξέρω αν θα με ικανοποιήσει για λαικοποντιακό ρεπερτόριο...Υστερα για triton studio πάλι δεν θέλω και δε μπορώ να διαθέσω τόσα χρηματα....Ευχαριστώ...

 

dEpAS...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω κάποια χειροπιαστή απόδειξη αλλά πιστεύω ότι καλά θα κάνεις να ξεχάσεις τα Triton from now on. Μου φαίνεται αδιανόητο να κάνει η Korg πισωγύρισμα στην τεχνολογία της και να επιστρέψει στην HI synthesis. Μπορεί να λέω μπαρούφες βέβαια, αν κάποιος έχει παραπάνω πληροφορίες ας τις μοιραστεί μαζί μας.

 

Αν εξαιρέσουμε το Triton Extreme και το Studio, δεν μπορεί να σε βολέψει ένα TR ας πούμε; Θα μπορέσεις να πλησιάσεις αρκετά τον ήχο που θέλεις νομίζω.

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bασικά το έχω το TR και ψάχνω κάτι πιό καλό κατάλαβες???Τώρα να το γυρίσω σε roland δεν μου περνάει κάν απο το μυαλό...Για το m3 τι πίστεύεις Alchemist???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω ασχοληθεί όσο θα ήθελα με το M3, από το λίγο που έχω ακούσει/παίξει το θεωρώ πολύ ωραίο μηχάνημα. Μπορώ να πω ότι είναι ένα καλό βήμα προς τα εμπρός σε σχέση με το Triton. Αν είχαν βάλει και ένα σωστό ή έστω ένα αξιοπρεπές πιάνο... ::)

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δέν ξέρω γιατί έχω ακούσει απο πολλά στόματα οτι τουλάχιστον στο λαικο δέν θα με ενθουσιάσει τόσο το m3 κατάλαβες για αυτό τώρα εγώ τραβάω τα μαλλιά μου...Απο πλευράς roland υπάρχει τίποτα καλό???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να σου πω φίλε μου, το λαϊκό μέρος δεν είναι ο τομέας μου γιατί ασχολούμαι με άλλα είδη. Σίγουρα θα σου πουν πολλά πράγματα πάνω στο είδος και τα υπόλοιπα παιδιά (που μάλλον το ξενύχτησαν χθες). ;)

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου