Προς το περιεχόμενο

Cool Edit Vs CU base Vs Nuendo!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΦΙΛΟΙ!!! :-X

πως μπορουμε να σου προτεινουμε αναμεσα σε αυτα τα τρια οταν

cubase και nuendo ειναι sequensing και το cool edit ειναι wave editor?

οποτε το cool edit το ξεχνας.ειναι καλο για να κανεις ringtone στο κινητο σου!!

και να λες οτι τα εκανες εσυ!! ;D

απο κει και περα σου εχουν προτεινει στις παραπανω απαντησεις

καποιες καλες λυσεις για sequensing προγραμματακια.αποφασιζεις.

 

 

Το adobe audition 3 (πρώην cool edit) όπως είπα είναι πλέον και sequenser και μπορεί να κάνει ακριβώς τα ίδια με cubase nuendo klp

The Economy Picker!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 35
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι... ?  ;D

 

Έφερα από Αμερική (ebay) τη Fast Track Pro USB και έχει μέσα και τα Pro-Tools στην έκδοση M-Powered...\

 

Συμφέρει να ξεκινήσω σιγά σιγά να μαθαίνω αυτή την έκδοση, συμφέρει να την αναβαθμίσω (τι τιμές παίζουν αλήθεια και τι περικοπές έχουν γίνει στην M-Powered έκδοση???) ή να περάσω σε Ableton Live όπως προτείνετε ???

 

Κι εγώ αρχάριος είμαι και ψιλοπροσπαθώ λίγο Nuendo 3 αλλά κάτι με χαλάει...είναι κάπως δύσχρηστο...  >:(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάλλιστα μπορείς να μπεις στο youtube και να δεις tutorial του κάθε προγράμματος ώστε να δεις τι θα σε εξυπηρετήσει καλύτερα,ψαγμένο midi?ψαγμένο audio?real time λούπινγκ?το nuendo που δεν διαφέρει απο το cubase είναι ευκολόχρηστο αρκεί να εξοικειωθείς μαζί του..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τώρα αν χρειάζεσαι να σε βοηθήσουμε περισσότερο,που σίγουρα το χρειάζεσαι,όπως και εγώ άλλωστε,παρέθεσε τις απαιτήσεις σου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τώρα αν χρειάζεσαι να σε βοηθήσουμε περισσότερο,που σίγουρα το χρειάζεσαι,όπως και εγώ άλλωστε,παρέθεσε τις απαιτήσεις σου..

 

Δεν πρόκειται να ασχοληθώ αμέσως με παραγωγή...

 

Τουλάχιστον στην αρχή δεν πρόκειται να κάνω τίποτε άλλο από καταγραφή ιδεών και το πολύ καμία προπαραγωγή δικού μου κομματιού...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία,προσωπικά θα σε συμβούλευα να ασχοληθείς με cubase/nuendo,μιας και είναι ένας φτασμένος σταθμός εργασίας,με protools δεν χρειάζεται να εργαστείς/παίξεις ακόμη,βεβαια δες το πως λειτουργεί,ξεκινα όμως καλύτερα με το cubase/nuendo,τα κάνει όλα,απλά και σύνθετα,ανοίγοντάς το έχει κάποια έτοιμα template που πιθανόν να σε βοηθήσουν,έχει απλή καταγραφή παρτιτούρας,σε πεντάγραμμο η και σε εντίτορα,πίστευω είναι ότι καλύτερο για μια απλή και σοβαρή αρχή,δε,το cubase/nuendo είναι σοβαρό πρόγραμμα,δεν προσφέρει τις ετοιμότητες & βιβλιοθήκες που θα προσφέρουν παιχνίδια όπως το fruiti loops η το reason (χωρίς να τα υποτιμώ τα συγκεκριμένα έχουν αυτοματοποιηθεί ώστε να τρέχουν κάποιες διαδικασίες γρήγορα και εύκολα,με πληθώρα απο presets) παιχνίδια!!!όμορφα όμως,(για την ιστορία το cubase υπάρχει απο την εποχή του atari st1040,1986 νομίζω)

ελπίζω μην μπέρδεψα,

ο διάλογος συνεχίζεται...

 

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου