Προς το περιεχόμενο

Since I've been loving you


odis13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Thanks παίδες!

Πάντα στεγνά παίζω, αλλά ήθελα να παιξω ολίγον με τα εφέ του cool edit να τα δώ τι λένε.

Οσο για την κάρτα ήχου, είναι της πλάκας.Εχω γράψει, όλα καλά αλλά με το zen ακούγεται αισθητά καλύτερα.

το προηγουμενο έκτρωμα είναι ηχογραφημένο όχι με το line in του zen αλλά με το μικρόφωνο του παλιού μου Schaub Lorenz (μπρρρ)

 

Στο τέλος έπεσε γέλιο, ήθελα να παιξω στο τελευταιο λεπτό και κάτι σε harmonic minor..αλλά ξεχάστηκα με τα διάφορα και ξαφνικά βλέπω ότι το track σχεδόν τελειωνει οπότε πατάω μαι στα γρήγορα και όποιον πάρει ο χάρος!

 

Σορρυ για τα εντελώς άστοχα violining στο 2-3 λεπτό, είναι η π@π@ρι@ που σας έλεγα πιο πάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 49
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ωραίο στυλ! Η προσέγγιση σου jazz-ίζει αρκετά & είναι πολύ ωραία,αλλά θέλουν δουλειά αυτά τα

παιξίματα,κ αυτό ισχύει για όλους μας (τουλαχιστον αυτούς που προσπαθούμε να προσεγγίσουμε έτσι το οποιοδήποτε κομμάτι).

Το βασικότερο απ' όλα είναι οτι -στα αυτιά μου τουλάχιστον- έχεις μπει πολύ καλά στο mood του κομματιού..

Μάλλον αγαπάς κι εσύ..  :P

+100 !

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρκετά καλή ατμόσφαιρα... ;)...θες δουλίτσα βέβαια αλλά κατά την ταπεινή μου άποψη βαδίζεις σε "σωστό μονοπάτι".. ;) :)

 

(Πως και σου ήρθε να βάλεις την κιθάρα αριστερά και το βάθος της δεξιά?...ακούγεται κάπως περίεργα...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τζατζίκι βέρσιον είναι αυτό ρε μακρυα σκιά.Πολλοί κιθαροτζαζίστες το κάνανε στα cdα αυτό.Απο τη μια καθαρό κ στην αλλη το ρεβέρμπ.

Δεν ξέρω αν το κανε για αυτό ο odis13 αλλά είναι γκαλί φάση αυτό...

 

Έντιτ: το περίεργο εδώ που ξαναδιαβάζω το πόστ σου είναι οτι συνήθως αυτό το πράγμα γίνεται ανάποδα.Δηλ. αριστερα το ριβέρμπι κ δεξιά το κιθαρέτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τζατζίκι βέρσιον είναι αυτό ρε μακρυα σκιά.Πολλοί κιθαροτζαζίστες το κάνανε στα cdα αυτό.Απο τη μια καθαρό κ στην αλλη το ρεβέρμπ.

Δεν ξέρω αν το κανε για αυτό ο odis13 αλλά είναι γκαλί φάση αυτό...

 

Έντιτ: το περίεργο εδώ που ξαναδιαβάζω το πόστ σου είναι οτι συνήθως αυτό το πράγμα γίνεται ανάποδα.Δηλ. αριστερα το ριβέρμπι κ δεξιά το κιθαρέτο.

Απλά εδώ το predelay time είναι αρκετά μεγάλο και η αντήχηση αργεί πολύ να "σκάσει" στο αντίθετο ηχείο...

 

(γι'αυτό και λέω ότι ακούγεται κάπως περίεργα... ;))..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραία προσπάθεια αν και συμφωνώ κι εγώ με όσους υποστηρίζουν ότι καλύτερα να έπαιζες πιο "dry" και χωρίς τόσο έντονο panning.

 

ΥΓ: Μου άρεσε πολύ το backing track και το κατέβασα κι εγώ  8).... Σκέφτομαι να κάνω ένα video όπου θα παίζω μια με τη strat και μια με την 335...

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου