Προς το περιεχόμενο

Since I've been loving you


odis13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΥΓ: Μου άρεσε πολύ το backing track και το κατέβασα κι εγώ  8).....

Απο πού...??

 

Από εδώ:

http://www.guitarbackingtrack.com/play/led_zeppelin/since_ive_been_loving_you.htm

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 49
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

To reverb και το delay είναι όντως too much, αλλά είπαμε, ήθελα να δω τι λένε τα εφέ, έτσι για το χαβαλέ.

Τυχαια αποφάσισα να βάλω αριστερα δεξιά τα εφέ.Μου φάνηκε αρκετά περίεργο το αποτέλεσμα οπότε το κράτησα έτσι.

Αν θυμάμαι καλά παίδες έβαλα δεξιά το echo (basement) και αριστερά multitap delay.

 

 

Ωραιο το backing του Ηλία αλλά εγώ χρησιμοποίησα αυτό απο εδώ:

http://www.bluesblast.com/jams2004.html

 

4o στη σειρά, λέει όνομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε σί έχω έχω και εγώ τον ίδιο  ;D. Βασικά οι παραμορφώσεις του είναι απίστευτες. Καθαρός και με καλό ηχείο και Eq. αλλά αυτό το chorus πολύ απάτη :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχικά συγχαρητήρια για την επιλογή του backing track, είναι το αγαπημένο μου κομμάτι, από την αγαπημένη μου μπάντα... 8)

 

Τα παιχνίδια με το volume είναι όντως λίγο άκυρα, αλλά never mind..... ::)

 

Έδιτ: Έχεις ακούσει το wayfaring piligrim από Roy Buchanan;

Να το ψάξεις, θα σ' αρέσει πολύ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Πάρτε κι ένα jam από μένα...

 

Είναι ένα ΠΡΟΧΕΙΡΟΤΑΤΟ κλιπ όπου παίζω με την strat (neck pickup), 335 (neck, μετά μεσαία θέση, bridge) και λίγο με tele στο τέλος (με τη σειρά που τα αναφέρω...).

 

Ήθελα να δοκιμάσω πώς γράφει ο Trademark TM30 direct στην κάρτα ήχου (επηρεασμένος από το clip του yameth με τον Roland Cube).

 

Tο κακό είναι ότι έφτιαξα έναν ήχο στον Trademark για τη strat και μετά δεν πείραξα καθόλου το EQ όταν έβαλα τις άλλες κιθάρες και για αυτό ψιλοαδικούνται... :-\

 

Επίσης, σε κάποια σημεία "πικάρει" η μίξη (και κυρίως όταν παίζω με την tele) γιατί το έκανα πολύ αρκετά βιαστικά... ::)

 

Παρόλα αυτα, θεωρώ ότι ο τελικός ήχος (και όχι το παίξιμο) είναι αρκετά αξιοπρεπής...

 

Ορίστε το link:

http://www.box.net/shared/wraqxyg3ok

 

ΥΓ: Ζητώ προκαταβολικά συγνώμη από τους fans των Zeppelin...

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι ακόμα παραπάνω ελία....Απορώ που πάς και τα βρίσκεις αυτά τα στρατοκλαστερόνια!!!

 

Αντί να πάρεις το 335 και να παίξεις με δάχτυλο πας και παίζεις πένα dread zeppeli.

Αντε και να παιζες κ τπτ χάλια να πώ ντάξ, τώρα όμως τι να πώ?

 

Υ.Γ.Ακομα να μας γράψεις ένα αντρικό κομμάτι με τη σκαφάρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λιάκο μου άστον να λέει!!

 

Εμένα μου άρεσε ρε συ..Πώς φαίνεται ότι έχεις επιρροές ρε παιδί μου! (από ποιον; από τον θεό τον Gilmour εννοείται)

Ο ήχος εμένα μου αρέσει πάρα πολύ.. Strat rules σε τέτοια παιξίματα...Απίστευτο...!!

 

(σ.σ. τώρα ρε trigga εσένα γιατί δεν σου αρέσει ο ήχος δεν το πιάνω... ???)

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε φατάλι πάρτο όλο απ την αρχή και βάλε κ κανα γελάκι μέσα.Μετά ότι δεν κατάλαβες ρώτα πάλι :P

 

Υ.Γ.Μη μου στεναχωριέσαι ελία, κάποτε θα μάθεις τι είναι κιθάρα και θα πουλήσεις τα τσόφλια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου