Προς το περιεχόμενο

Since I've been loving you


odis13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ!!!!!!! 8)

 

Πολύ ωραίο σόλο, βασισμένο πάνω στον Page αλλά με έντονα δική σου προσωπικότητα!!! ;)

 

Τώρα που το ξανακούω...έτσι μου έρχεται να διαγράψω εντελώς το δικό μου... ::)

 

Εγώ ψάχνω να βρω πώς να ηχογραφήσω χρησιμοποιώντας το drive του TM30 (στέλνοντας το σήμα direct στην κάρτα ήχου) και να βγάλω αξιοπρεπές αποτέλεσμα...Μέχρι στιγμής όσες φορές δοκίμασα, το drive ακούγεται σαν του...Vartani... :-\

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 49
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Thanks bluezlick and elavd!...το συγκεκριμένο take παρά τα λάθη έχει "κάτι"..(δεν ξέρω τι...ίσως δείχνει πόσο γούσταρα την ώρα που το έγραφα...)

 

Μέχρι στιγμής όσες φορές δοκίμασα, το drive ακούγεται σαν του...Vartani... :-\

Αυτό όμως είναι σχολή πλέον!!.... ;D

 

Ηλία το να γραφτεί καλά overdriven κιθάρα χωρίς να έχουμε όλα τα απαραίτητα μέσα είναι λίγο "καρκίνος"!..

 

Εγω στο συγκεκριμένο πειραματίστηκα ως εξής...

Χρησιμοποίησα μια προσομοίωση ενισχυτή κιθάρας της voxengo....(free είναι όποιος θέλει το παίρνει - έχει και αρκετά cabinet emulations)..  http://www.voxengo.com/product/boogex/

Επειδή όμως το drive του δεν μου πολυάρεσε ηχητικά, τον άφησα τελείως καθαρό και τον συνδύασα με πραγματικά πεταλάκια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηλία, προσπάθησε να υπερβείς τις τεχνικές δυσκολίες και να βάλεις λίγο γκάζι στη νέα ηχογράφηση... :D

 

Μπα, δε νομίζω να ανεβάσω νέα ηχογράφηση...Ο Longshadow ανέβασε ψηλά τον πήχη και δεν με παίρνει...;D

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά αν ήταν έτσι τότε θα ανέβαζαν κλιπάκια μόνο ο Alter ,ο Delta ,o Silot (χαζομπαμπάς πλέον... ;D) και άλλοι 2-3 ακόμη...

 

επίσης δεν θέλω να ακούω υπερβολές για παιξίματα που είναι απλά άνω του μετρίου ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι στιγμής όσες φορές δοκίμασα, το drive ακούγεται σαν του...Vartani... :-\

Αυτό όμως είναι σχολή πλέον!!.... ;D

 

 

Παιδια τωρα το ειδα.Σχεδον δακρυσα απο την ....συγκινηση. :'(

Πως και δεν το ειχα σκεφτει.ΣΧΟΛΕΣ VARTANI. ;D

Πρωτοπορια στον ...ηχο.Με .....ταυτοτητα. ;D ;D ;D

Πρώην VARTANIS 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά αν ήταν έτσι τότε θα ανέβαζαν κλιπάκια μόνο ο Alter ,ο Delta ,o Silot (χαζομπαμπάς πλέον... ;D) και άλλοι 2-3 ακόμη...

επίσης δεν θέλω να ακούω υπερβολές για παιξίματα που είναι απλά άνω του μετρίου ..

 

Ρε κάνε μας τη χάρη που θα μας πείς και υπερβολικούς  ;D

- ΜΗ αγάπη μου, άσε κάτω τις 12ax7 ! ΟΧΙ δεν είναι τουλούμπες ! Ρε γυναίκα, τί μυρίζει έτσι ? αφου τώρα την αλλάξαμε !! -

...Τί λέγαμε  ? Α , ναι, συνέχισε εσύ να "γουστάρεις" την ώρα που γράφεις και άσε τις μετριοπάθειες, αντε μπράβο !

ΥΓ: Πού χάθηκες ματάκια μου (!!) ? Εχεις πήξει στη δουλειά ?

Leo got it right the first time

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΗ αγάπη μου, άσε κάτω τις 12ax7 ! ΟΧΙ δεν είναι τουλούμπες ! Ρε γυναίκα, τί μυρίζει έτσι ? αφου τώρα την αλλάξαμε !! -

ΥΓ: Πού χάθηκες ματάκια μου (!!) ? Εχεις πήξει στη δουλειά ?

;D ;D ;D ;D

 

εκτός απροόπτου θα τα πούμε την τρίτη... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα, δε νομίζω να ανεβάσω νέα ηχογράφηση...Ο Longshadow ανέβασε ψηλά τον πήχη και δεν με παίρνει...;D

 

καλα τα λες!

εγω μετα αυτο που εγραψε ο Long δεν σηκωνω τπτ!

οτι εχω γραψει το ακουω κ λεω του long ειναι πολυ πολυ καλυτερο!

αρα γιατι να χαλαμε το Topic! ;D

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου