Προς το περιεχόμενο

Βιβλία Chick Corea


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω φάει όλο τον κόσμο προκειμένου να βρω κάποια βιβλία από Elektric Band και μου είναι αδύνατον. Βλέπεις, όσοι ζούμε εκτός το κλεινόν άστυ των Αθηνών είμαστε καταδικασμένοι εις θάνατον :'( :'( :'(

Μήπως γνωρίζει κανείς να μου πει αν τα 'χει πάρει το μάτι του πουθενά;

 

- The Chick Corea Electric Band (1986)

- Beneath The Mask (1991)

- Paint The World (1993)

 

Αν τα έχει κάποιος και τα πουλάει, ακόμα καλύτερα.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρον add φίλε!Υπάρχει μια περίπτωση να έχω κάτι ,αλλά θα σ ενημερώσω αν βρώ.Πάντως υποθέτω πως είσαι πιανίστας που προσπαθεί να μάθει Jazz.Γι αυτό θα σου δώσω μια συμβουλή , μη ψάχνεις για βιβλία αντιγραφές απο Solos (Πάρε βιβλία αρμονίας), ότι σου αρέσει κάτσε και κάντο transcription .Στην αρχή μπορεί να μην ακούς και πολλά αλλά σίγουρα όμως το αυτί σου θ αρχίσει να ανοίγει και τότε είναι που θ αρχίσεις να μπαίνεις στο παιχνίδι της αρμονίας.Anyway καλή τύχη!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry ξέχασα,

όσοι είναι εκτός Αθήνας δεν είναι καταδικασμένοι, οι Αθηναίοι είναι καταδικασμένοι που νομίζουν ότι δεν υπάρχει Ελλάδα εκτός Αθήνας.........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry ξέχασα,

όσοι είναι εκτός Αθήνας δεν είναι καταδικασμένοι, οι Αθηναίοι είναι καταδικασμένοι που νομίζουν ότι δεν υπάρχει Ελλάδα εκτός Αθήνας.........

Καλά, obertzok πες σε κάποιον που έχει μαγαζί με μουσικά σε μια πόλη 5,000 κατοίκων να φέρνει ό,τι κυκλοφορεί στον πλανήτη για να μην έχει λιγότερα απ'ότι στην αθήνα. ::) ::) ::)

 

Φίλε κokostur δεν ξέρω κάτι... Γιατί δεν τα παραγγέλνεις από το internet?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν τα βρίσκω στο internet παλικάρια. Τα συγκεκριμένα βιβλία τα θέλω για συγκεκριμένα κομμάτια (Sidewalk, Beneath the mask, Space, One of us is over 40) που θέλω να μελετήσω, όχι μόνο εγώ αλλά και οι υπόλοιποι του γκρουπ. Έχουμε κάποια αδιευκρίνιστα σημεία στα κομμάτια αυτά που πιστεύω ότι θα μας διαφωτίσουν τα βιβλία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως obertzok για το θέμα της μελέτης έχεις απόλυτο δίκιο. Και για το συγκεκριμένο είδος μουσικής, ένα παραπάνω. Εξάλλου τα θέματα των κομματιών αυτών μόνα τους δεν έχουν κανένα νόημα. Το σόλο του καθενός δίνει την πνοή. Αλλά η βάση όμως πρέπει να είναι σωστή, γιατί αλλιώς.... :-\ :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου