Προς το περιεχόμενο

Αναβάθμιση με Motu ή RME κάρτας ήχου? Ή κάτι άλλο?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Haryy το mp3 το βρίσκω καταπληκτικό ηχητικά, επαγγελματικό. Αρα η onyx μπορει να κάνει κάτι ποιοτικότατο αποδεδειγμένα. Οσο για την apogee είδα οτι τελικά ειναι μονο για μακ.

Οπότε είμαι ανάμεσα από όλα όσα έψαξα σε φορουμς και reviews στην Focusrite Saffire Pro 40 που έχει φανατικό κοινό ,είναι φτηνή, έχει βεβαιωμένα φοβερούς προενυσχιτές για την τιμή της (συμφωνα πάντα με πολλές πηγές ,βραβεία και reviews που βρήκα) και έχει και άλλους που λένε ότι δεν είναι σαν τις άλλες και είναι κατώτερη. Ειναι φτηνή όμως.

Στην mackie onyx που ειναι ομως μαλλον ακριβή αλλά δείχνει κατεμέ και από πηγές που διάβαζα και πάλι στο ύψος της RME και φυσικά τέλος η RME που παει πολύ..

Θα δω.. πάντως τώρα και για μέχρι να ανοιξω στουντιο ( :o :o) νομίζω η Focusrite Saffire Pro 40 είναι μια σαφής αναβάθμηση σε καλούς προενισχυτές και all around.

Αναμένω θαψίματα, γνώμες, προτάσεις. Καλύτερα μεχρι αυριο γιατι οταν αποφασίζω κάτι το αλλο πρωί έχει μπει στην πιστωτική.

;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 51
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Κλείνω μόνος μου το θέμα καθώς πήρα την MOTU ULTRALITE MK3. Χαίρομαι ιδιαίτερα που ότι διάβασα, ότι έψαξα 2 μέρες φουλ, ότι έλεγαν νιώθω ότι ισχύει. Η ποιότητα ειναι μέρα νύχτα σε σχέση με την προηγούμενη μου κάρτα και η δοκιμαστική μου εγγραφή ήταν η καλύτερη μου εβερ.. οταν δεν εχεις παρει τετοια μηχανηματα δεν φαντάζεσαι ότι μπορει να εχει τοση διαφορα με τα Low budget μιξεράκια. το πιο τρομερο πέρα από την ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ ποιοτητα ηχου ειναι οτι ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΘΗΚΑΝ ΤΑ ΗΧΕΙΑ μου, είναι η πρώτη φορά που ακούω τέτοια καθαρότητα, έυρος και διαύγεια από τα KRK.

Βέβαια για όλα μπορεί να οφείλεται και το ότι πήγα σε οτορυνολαρρυγγολόγο και παίρνω ήδη αντιβίωση γιατι είχε φράξει η μια σαλπιγα προς το δεξί αυτί..  ;D :o ;D :o

Ολα καλα λοιπον..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου